Stan Iowa pokonuje Houston nr 2, ostatnią niepokonaną męską drużynę koszykówki

AMES, Iowa – Stan Iowa we wtorek wieczorem pokonał ostatnią niepokonaną drużynę w kraju i przy okazji przekazał wiadomość.

Tammin Lipsey zdobyła 14 punktów, student pierwszego roku Milan Momcilovic oddał kluczowy skok na 30,2 sekundy przed końcem, a stan Iowa pokonał Houston nr 2 57:53.

Zespół Cyclones (12-3, 1-1 Big 12) rozpoczął mecz z 284. najtrudniejszym harmonogramem i bardzo chciał uspokoić krytyków, którzy twierdzili, że ich bilans wprowadza w błąd.

„Jesteśmy młodym zespołem i uczymy się w każdym meczu” – powiedział Lipsey. „Ale zamierzamy wyjść i walczyć w każdym meczu, bez względu na to, z kim gramy i gdzie gramy. Po prostu w nas nie wątpcie”.

Stan Iowa odniósł siódme zwycięstwo nad przeciwnikiem z pierwszej dziesiątki w ciągu ostatnich dwóch sezonów – większość z nich w I lidze. Houston (14-1, 1-1) w swoim pierwszym sezonie zanotowało najlepszą w programie passę 12 zwycięstw wyjazdowych. Konkurs drogowy Wielkiej 12.

Purdue nr 1 przegrał we wtorek z Nebraską 88:72, co oznacza, że ​​po raz pierwszy od 26 lutego 2022 roku drużyny z numerami 1 i 2 przegrały tego samego dnia w sezonie zasadniczym. W tym roku upadły Gonzaga i Arizona.

Napastnik ISU Hason Ward wykonał dwa rzuty wolne na 1:20 przed końcem, ale w drugim rzucie wolnym został odgwizdany za naruszenie pasa ruchu i utrzymał prowadzenie 53-51.

Jamal Shedd podzielił podwójną drużynę i skoczył na 55,9 sekundy przed końcem, co doprowadziło do remisu na poziomie 53 punktów.

Po przerwie na żądanie w stanie Iowa Momcilovic uciekł przed podwójną drużyną i uderzył z trudnego kąta, zapewniając prowadzenie 55-53. LJ Cryer za trzy punkty mocno uderzył w tablicę, a Momcilovic został sfaulowany przy 10,7, po czym wykonał dwa rzuty wolne i zapewnił sobie czteropunktowe prowadzenie.

Momcilovic zakończył mecz z 11 punktami, trafiając 4 z 8 celnych strzałów dla drużyny Iowa State. Jego celny strzał był jego pierwszym koszem w drugiej połowie.

READ  2022 Tabela liderów Charles Schwab Challenge, wyniki: Sam Burns pokonuje Scotty'ego Schaefflera w fazie playoff o czwarte zwycięstwo

„Każdego dnia nad tym pracujemy i ćwiczymy uderzenie w ostatniej sekundzie” – powiedział Momcilovic. „Oczywiście dużo strzelam, więc jest mi wygodnie. Strzelili dwa gole, a ja strzeliłem prosto nad mniejszym obrońcą. To strzał, nad którym pracuję każdego dnia”.

Ward zdobył dziewięć punktów z ławki rezerwowych po doskonałych rzutach 4 z 4 z gry.

Emmanuel Sharp zdobył dla Houston 20 punktów, osiągając ten wynik po raz czwarty w sezonie. Shead dodał 14 punktów, stając się 51. graczem w historii programu, który zdobył 1000 punktów w karierze. Cryer, notujący średnio 17,1 punktów na mecz, w pierwszej połowie nie zdobył punktów, a zakończył z pięcioma punktami.

Iowa State zdobył pierwsze 14 punktów w meczu, a Houston nie trafił w pięć strzałów i miał cztery straty. Sharpe trafił za trzy punkty ze skrzydła na 14:02 przed końcem i zdobył pierwsze punkty w meczu dla Houston. Sharpe strzelił także drugiego gola z gry Houston, zdobywając kolejne trzy punkty o godzinie 10:51.

Houston po raz pierwszy w tym sezonie przegrywało do przerwy 31:21, zdobywając najmniejszą liczbę punktów w dowolnej połowie. Iowa State zdobył 15 punktów przy 12 stratach w meczu przeciwko Houston, notując średnio zaledwie 9,1 strat na mecz. W pierwszej połowie Cougars trafiali zaledwie 6 z 20 (30%), w tym 4 z 13 z dystansu. Sharpe zdobył 11 punktów Houston w pierwszej połowie.

Iowa State nie trafiło w drugiej połowie dziewięciu rzutów z rzędu w ciągu sześciu minut. Houston wykorzystało sytuację, gdy Shead skoczył z linii rzutów wolnych na 3:17 przed końcem i objął pierwsze prowadzenie w meczu 51-50.

Cougars prowadzili zaledwie przez 32 sekundy.

„Nie wiem, czy to był stan Iowa. To byliśmy my” – powiedział trener Houston Kelvin Sampson. „Byliśmy po prostu, nie wiem co. Szkoda, że ​​nie.”

TJ Otzelberger został pierwszym głównym trenerem stanu Iowa, który w ankiecie AP pokonał drużynę z numerem 1 (Karolina Północna) i numerem 2 (Houston).

READ  Co to jest blok tnący? Dlaczego Aaron Rodgers nie lubił grać, nawet przed kontuzją?