Nr 2 Alabama zdobył tytuł thrillera OT nad Auburn i zdobył tytuł SEC w sezonie regularnym

Czterdzieści minut to za mało na żelazny turniej koszykówki. Po drugiej połowie i pod wieloma względami odzwierciedlającej poprzednie spotkanie zespołu miesiąc wcześniej, drugie miejsce w Alabamie było po prostu za dużo dla Auburn.

Czterech różnych graczy Karmazynowego Przypływu oddało cztery strzały z rzędu w dogrywce po tym, jak trzech najbardziej wpływowych graczy Tygrysów zostało sfaulowanych. Prowadząc o dwie minuty na mniej więcej minutę przed końcem meczu, Jaden Bradley i Mark Sears zdobyli parę ofensywnych zbiórek, ostatecznie doprowadzając Bradleya do linii bramkowej w celu wykonania rzutu lodem. Przed ostatnim dzwonkiem sezon historycznych sukcesów osiągnął kolejny kamień milowy w dramatyczny sposób.

Po osiągnięciu najwyższego w historii rankingu w ankiecie Associated Press. Po 11 zwycięstwach konferencji, według UA Athletics, drużyna osiągnęła co najmniej dwucyfrowy wynik w 1956 roku. Po niepokonanym sezonie 15-0 u siebie, pierwszym od czasu, gdy Tide osiągnął 19-0 w sezonie 2010-11, Alabamie udało się dodać kolejny zaszczyt do tegorocznej drużyny: regularnych mistrzów Konferencji Południowo-Wschodniej.

Przeciwko hałaśliwemu Coleman Coliseum, drużyna nr 2 Tide (26-4, 16-1) zebrała się późno i wygrała 90-85. Trzech różnych graczy zdobyło po 17 punktów, Sears i Noah Clooney zdobyli kluczowe kosze, a Brandon Miller (17 punktów za trzy rzuty z gry i 10 rzutów wolnych) nie mógł znaleźć rytmu.

W międzyczasie Auburn (19-11, 9-8) odnotowała nowy rekord sezonu w 3 wykonanych przejazdach (12) i ogólnym odsetku (12 na 20). Pokonał również Tides przez większość zawodów. Jednak z trzema czołowymi strzelcami Tygrysów, którzy zakończyli mecz – Allenem Flaniganem (17 punktów), Jaylenem Williamsem (15) i Jonnym Bronem (10) – brakowało punktów i opcji obrony wewnętrznej w czasie kryzysu. Drużyna Bruce’a Pearla dodała konkurencyjny występ do życiorysu March Madness, ale nie tak bardzo pożądane zwycięstwo w kwadrancie 1 w tym tygodniu.

READ  „Piękny sport z mroczną krawędzią” – Wout van Aert otrzymuje najcięższy cios

Prowadzony przez Johnsona 21 punktów, w tym cztery za trzy punkty wykonane w pięciu próbach, solowe strzelanie Auburn było wyjątkowe. Wykorzystując osłony przed piłką i kozłowanie, Tygrysy stworzyły miejsce w pobliżu farby i wykorzystały rzuty z wyskoku. Brzmiało to w pierwszej klatce i przez większą część drugiej połowy, ilekroć tłum osiągnął crescendo, odpowiadali Johnson, Williams lub Flanigan.

Gdy zbliżała się połowa z siedmiopunktową przewagą, grupa fanów w niebiesko-pomarańczowych strojach zaczęła skandować „Let’s go Auburn”, gdy Alabama wjechała do tunelu.

Począwszy od mniej więcej połowy drugiej połowy, Alabama zaczęła odrabiać swój 17-punktowy deficyt. Nieobecność Broome’a ​​tylko uwydatniła wewnętrzne niedociągnięcia Auburn. Centrum wsparcia Dylan Cardwell późno opuścił boisko z widoczną kontuzją prawej nogi i nigdy nie wrócił. Alabama wykorzystała 18 z 27 prób punta, podczas gdy Auburn był blisko 7 z 21. W pewnym momencie Auburn rozciągnął prawie sześć minut bez bramek z gry i pięciu strat.

Podobnie jak w przypadku Arkansas i na Równinach 11 lutego, Alabama zaczęła atakować, co zakończyło się wynikiem 14-0. Sears i Clowney wyszli z przerwy i trafili 2 3s. Ekrany nad przełącznikiem zaczynają mieć otwartą przestrzeń przy krawędzi. Nawet Miller, który bardziej odczuwał swoją obecność w dogrywce, pracował na torze i zwracał na siebie uwagę innych.

Podwójny faul techniczny doprowadził do kilkuminutowej przerwy w drugiej połowie. Po tym, jak sędziowie przejrzeli faul z gry, w którym gracze z obu drużyn musieli zostać rozdzieleni, Broome sfaulował Auburn i wyrzucił Charlesa Pediaco i Rylana Griffina z Alabamy.

Następnie Alabama zaatakowała farbę, podczas gdy Auburn spadł z zasięgu za 3 punkty. Tygrysy zdobyły dziewięć z pierwszych 11, ale przegapiły sześć z ostatnich dziewięciu.

Noc zakończyła się postawieniem drabiny pod koszem i świąteczną muzyką przebijającą się przez krokwie.

Drugi tytuł Oatsa w jego czteroletniej kadencji sprawia, że ​​Tide jest jedynym rozstawionym zawodnikiem przyszłotygodniowego turnieju konferencyjnego w Nashville. Z podwójnym pożegnaniem Alabama zasiada za kierownicą turnieju NCAA z pojedynczym rozstawieniem, w którym prawdopodobnie rozegrają swoje pierwsze dwa mecze w Birmingham.

READ  Tour de France - Etap 1: NA ŻYWO