Lakers wyprzedzili Timberwolves w dogrywce, aby zdobyć siódme miejsce na zachodzie

Agencja prasowa3 minuty na przeczytanie

LOS ANGELES — LeBron James zdobył 30 punktów i zebrał 10 zbiórek, gdy Los Angeles Lakers zapewnili sobie siódme miejsce w Western Playoffs po wyczerpującym zwycięstwie 108-102 po dogrywce nad bezdomnym Minnesotą Timberwolves z NBA we wtorek. noc.

Dennis Schroeder zdobył 21 punktów i zamroził zwycięstwo dwoma rzutami wolnymi na 8,4 sekundy przed końcem meczu dla Lakers, którzy zmierzą się z drugim rozstawionym Memphis w pierwszej rundzie rozpoczynającej się w niedzielę.

Carl Anthony Towns zdobył 24 punkty, a Mike Connelly trafił trzy rzuty wolne na 0,1 sekundy przed końcem tabeli i zremisował z Wilkami, które w piątek gościły Nowy Orlean lub Oklahoma City, zajmując ósme miejsce i pierwszą rundę na prowadzenie. Denver rozstawiony od niedzieli.

Pelicans będą gospodarzami Thunder w środę wieczorem, a następnie Minnesota musi rozegrać mecz ze zwycięzcą, aby awansować do play-off dopiero po raz trzeci w ciągu 19 sezonów.

Anthony Davis zdobył 24 punkty, 15 zbiórek i jedną nierozsądną fumble na Conley, który zdobył 23 punkty. Los Angeles wciąż przetrwało spotkanie z Minnesotą, która w pierwszych trzech kwartach dała inspirujący wynik, grając bez kluczowych graczy Rudy’ego Goberta i Jadena McDanielsa.

Gobert został zawieszony za uderzenie kolegi z drużyny Kyle’a Andersona podczas ostatniego meczu sezonu regularnego Minnesoty z Nowym Orleanem, podczas gdy McDaniels odpada na czas nieokreślony z powodu złamanej ręki po tym, jak w niedzielę z frustracji uderzył w ścianę.

Los Angeles ostatecznie wygrało obronę, utrzymując Wilki do siedmiu punktów w ostatnich 11 minutach w połowie czwartej kwarty, podczas gdy Lakers odbili się od 15-punktowego deficytu w drugiej połowie. Po jeździe przez większą część nocy Minnesota przez pełne sześć minut nie zdobyła punktów.

Schroeder doprowadził do remisu za 3 punkty z 1,4 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry, ale Wilki wymusiły dogrywkę, gdy Conley trafił swoje rzuty wolne po tym, jak Davis nadepnął na stopę po tym, jak już strzelił za 3 punkty.

READ  The Knicks przegrywają z 76 graczami, podczas gdy Joel Embiid i James Harden dominują

Los Angeles objęło dobre trzypunktowe prowadzenie po otwarciu dogrywki przez Rui Hachimura, który miał 12 punktów. Wilki spudłowały 11 strzałów z rzędu, zanim Anthony Edwards został wsadzony na 2:36 przed końcem dogrywki.

Edwards zdobył zaledwie dziewięć punktów – ponad 15 punktów poniżej swojej średniej – i opuścił boisko na krótko w drugiej połowie, aby dostać klepnięcie w lewe ramię.

D’Angelo Russell rozegrał koszmarny mecz dla Los Angeles przeciwko drużynie, którą wymienił w lutym, zdobywając dwa punkty w rzutach 1 z 9 i mając osiem asyst. Został zdjęty z ławki na korzyść Schroedera, który powrócił po dwóch meczach nieobecności spowodowanej kontuzją.

Mecz był pierwszym zawodami Lakers w sezonie regularnym rozgrywanym przed pełną publicznością, odkąd James dołączył do franczyzy pięć sezonów wcześniej. Los Angeles spędził turniej 2020 w bańce na Florydzie, grał na w połowie pełnej arenie, przegrywając w pierwszej rundzie z Phoenix w 2021 roku i całkowicie opuścił play-offy w 2018 i 2022 roku.

Lakers nie mieli tłumów na meczu poza sezonem regularnym od kwietnia 2013 roku, kiedy ich stadionem macierzystym był jeszcze Staples Center.

Trener Minnesoty, Chris Finch, powiedział, że ostatnie dwa dni spędził „przeszukując wrak” w pełnym wrażeń finale sezonu Wilków, który pozostawił jego drużynę bez najlepszego obrońcy i czołowego obrońcy w ataku. James w ostatnich meczach klubowych.

Ale Minnesota od samego początku wyglądała lepiej niż Lakers, wyskakując na ogromną wczesną przewagę, zanim objęła prowadzenie 14-2, aby zamknąć drugą kwartę i objąć prowadzenie 60-49 po pierwszej połowie. Prowadzenie Wilków ostatecznie osłabło po tym, jak Townes opuścił mecz z pięcioma faulami na początku czwartej kwarty.