Mecz Diamondbacks vs. Dodgers zostaje wznowiony po opóźnieniu Bees

We wtorek wieczorem wokół Chase Field panowało zamieszanie i to nie tylko dlatego, że Shohei Ohtani i Dodgers byli w mieście.

Chwilę przed 18:40 drużyna Arizona Diamondbacks ogłosiła, że ​​wtorkowy mecz został przełożony z powodu kolonii pszczół, która utworzyła się w siatce za bazą domową.

Wreszcie, po dużym opóźnieniu, pszczelarz z Blue Sky Pest Control, Matt Hilton, przybył do wiwatów tuż przed 20:00, zamontował podnośnik nożycowy, a następnie spryskał ul, a następnie zasysał pszczoły do ​​szczelnych pojemników. W niecałe 10 minut cała cela zniknęła.

Kiedy pszczelarz wysiadł z windy, machnął pięścią, wywołując owację na stojąco ze strony publiczności Chase Field. Na tablicy wyników Diamondbackowie wyświetlili wiadomość „Dziękuję, Bee Man”. W ławce rezerwowych Corbin Carroll był jedynym zawodnikiem Arizony, który obserwował przebieg meczu. Na trybunach fani na krótko skandowali MVP drużyny Beekeepers.

Mecz został ostatecznie wznowiony o 20:35, po okresie uspokojenia, po którym Pszczoły mogły opuścić teren. Hilton wygłosił uroczysty pierwszy narzut, wciąż przebrany za pszczelarza. W przypadku Diamondbacks zmiennik Brandon Hughes zastąpił zaplanowanego startera Jordana Montgomery'ego, który doznał kontuzji z powodu opóźnienia.

Etykieta pszczół: Jak radzić sobie z naszymi zapylającymi przyjaciółmi i unikać ataków pszczół?

To już drugi przypadek w tym sezonie, kiedy mecz u siebie drużyny Diamondbacks zostaje opóźniony, mimo że stadion rozgrywany jest na stadionie z rozsuwanym dachem, który sprawia wrażenie chronionego przed żywiołami. Pod koniec marca jeden z meczów pokazowych przeciwko Guardians został odwołany z powodu ulewy w połowie meczu, ponieważ obecnie w obecności fanów nie można było zamknąć dachu.

To także nie pierwszy raz, kiedy Bees mają wpływ na ważny mecz ligowy. W 2023 roku mecz pomiędzy Orioles i Rockies został przerwany podczas pierwszych rund z powodu roju w pobliżu wybiegu. W 2019 roku mecz pomiędzy The Reds i Giants został opóźniony o 20 minut z powodu roju w pobliżu bazy domowej. W 2013 roku drużyny Mariners i Angels zostały wyłączone na 23 minuty z powodu roju w pobliżu muru boiska. W 2014 roku mecz DBacks-Giants na stadionie Chase Field został zakłócony przez pszczoły.

READ  Spór Parku Narodowego ze stolicą może zagrozić koncertom i innym wydarzeniom

Jednak żaden z tych rojów nie wytworzył komórki wielkości tej w Chase Field we wtorek wieczorem, ani nie wystąpiło duże opóźnienie.