Play-offy NBA: Jamal Murray trafia kolejnego zwycięzcę meczu i podnosi Nuggets przed Lakersami w piątym meczu, który jest finałem serii

Jamal Murray znów to zrobił.

Gwiazda Denver Nuggets, która odniosła ogromne zwycięstwo w drugim meczu serii, w poniedziałkowy wieczór uderzyła innego zwycięzcę meczu, aby oficjalnie zakończyć swoją serię pierwszej rundy przeciwko Los Angeles Lakers.

Murray, który w ostatnich sekundach meczu miał remis, umiejętnie strzelił piłkę nad Austinem Reevesem z linii rzutów wolnych i wygrał Lakers 108-106. Jego strzał padł na niecałe cztery sekundy przed końcem, co nie wystarczyło, aby Lakers strzelili po raz ostatni.

To oficjalnie dało Nuggets zwycięstwo 4-1 nad Lakers, wysyłając ich do półfinału Konferencji Zachodniej. Teraz zmierzą się z Minnesotą Timberwolves, która w serii play-off pokonała Phoenix Suns.

Murray, który w poniedziałkowy wieczór budził wątpliwości ze względu na naderwanie łydki, w drugim meczu wypadł z boiska podczas wypadania z boiska, dzięki czemu Nuggets prowadzili 2:0.

„Brak mi słów. To spełnienie marzeń” – Murray powiedział TNT. „Wszyscy ci fani są po twojej stronie, żeby tak się stało, nie wiem. Nie wiem, co powiedzieć. Po prostu cieszę się z naszego powodu”.

Lakers, którzy w zeszłym sezonie pokonali Nuggets w finale Konferencji Zachodniej, w ciągu ostatnich czterech sezonów dwukrotnie przegrywali w pierwszej rundzie play-offów.

Jamal Murray i Nuggets zmierzą się teraz z Minnesota Timberwolves w półfinale Konferencji Zachodniej po pokonaniu Lakers 4:1. (Aaron Ontiveros / The Denver Post)

Po tym, jak Lakers utrzymywali niewielkie prowadzenie do przerwy, dzięki ogromnej serii 12:0 w drugiej kwarcie i odbiciu się od początkowej straty, Lakers prawie stracili Davisa zaraz po przerwie.

Davis mocno uderzył w lewe ramię po zderzeniu z Michaelem Porterem Jr. w pierwszych minutach drugiej połowy. Obaj uderzyli środkiem toru, a Davis natychmiast wylądował ciężko na boisku. On również pozostawał na ziemi przez kilka minut, wyraźnie odczuwając silny ból, zanim w końcu wstał i skierował się na ławkę.

READ  Dallas Stars pokonują Golden Knights w siódmym meczu, kończąc panowanie mistrzów NHL

Sam strzał nie był świetny, ale najwyraźniej trafił go dokładnie tam, gdzie powinien pozostawić ślad. Pozostał w grze po przerwie, ale utknął w szyi, a podczas kilku kolejnych posiadań widziano, jak jego ramię zwisało kilka razy. Miał wówczas 16 punktów i dziewięć zbiórek.

Pomimo kontuzji Lakers na krótko powiększyli prowadzenie do dziewięciu punktów w połowie pierwszej połowy po mocnym rzucie za trzy punkty przez Jamesa. Od tamtej pory Davis był w dużej mierze bezużyteczny na boisku. Kiedy złapał swoje 10. odbicie tego wieczoru, natychmiast chwycił się za ramię z bólu.

Ta dziewięciopunktowa przewaga przypadła Lakersom. Następnie Nuggets rozpoczęli serię 19-5 i zaledwie kilka minut później objęli prowadzenie, po czym Porter strzelił za trzy punkty pomimo jego potężnego strzału, który posłał go na boisko.

Davis wrócił do szatni pod koniec połowy, ale wrócił na boisko, aby rozpocząć czwartą kwartę. Chociaż Lakers objęli krótkie prowadzenie w połowie ostatniej tercji, Murray w końcu przejął kontrolę. Murray szybko zdobył cztery punkty i wykonał potężny wsad nad Jamesem, po czym natychmiast wgniótł go pod obręczą.

Po zaciętej walce Murray trafił ogromną trójkę i na minutę przed końcem meczu odzyskał dwupunktowe prowadzenie Nuggets. To wyłoniło zwycięzcę meczu, co oficjalnie dało Nuggetsom dwupunktowe zwycięstwo i zwycięstwo w serii.

James właśnie uzupełnił triple-double dla Lakers. W przegranym meczu zdobył 30 punktów, 11 asyst i 9 zbiórek, trafiając 11 z 21 z gry. Reeves dodał 19 punktów, a Davis zakończył mecz z 17 punktami i 15 zbiórkami.

Murray prowadził Nuggets z 32 punktami i siedmioma asystami, a także trafił 5 z 10 trafień zza łuku. Porter dodał 26 punktów, a Nikola Jokic 25 punktów, 20 zbiórek i 9 asyst.

Nuggets zmierzą się teraz z Timberwolves w półfinale Konferencji Zachodniej, który rozpocznie się w sobotę w Denver. W niedzielny wieczór Minnesota pokonała Phoenix Suns w pierwszej serii od dwóch dekad.