Klub Johna Tortorelli po przerwie na All-Star ma bilans 3-0-0 – NBC Sports Philadelphia

John Tortorella nie może się doczekać, jak jego zespół poradzi sobie w fazie play-off.

Jak na razie dobrze.

Flyers odnieśli w sobotni wieczór zwycięstwo 3:2 nad Krakenem w Wells Fargo Center.

Po tygodniu pożegnania i przerwie na All-Star Flyers (28-19-6) wygrali trzy mecze z rzędu, co stanowi serię, w której pokonali przeciwników 9-4.

W sobotni wieczór klub Tortorelli zrobił wszystko w ofensywie, zdobywając wyrównane bramki, zarówno w grze w przewadze, jak i po rzutach karnych. Dziewięciu różnych zawodników zdobyło punkt.

Sean Couturier strzelił zwycięskiego gola, Ryan Poehling strzelił 12. gola zespołu w sezonie, a Scott Laughton strzelił pierwszego gola mężczyzn.

Na 29 meczów do końca Flyers są o cztery zwycięstwa od przekroczenia wyniku z poprzedniego sezonu (31-38-13). W lidze Metropolitan Division zajmują trzecie miejsce w fazie play-off.

„Znaleźliśmy się w dobrym miejscu i myślę, że gracze zrozumieli, że musimy grać tak, aby móc to kontynuować” – powiedział Lawton. „To będzie sprint do mety, a to będzie się działo szybko przez cały rok. To ekscytujący czas być w Filadelfii i być tego częścią”.

Tortorella nie była zadowolona z dwóch ostatnich tercji Flyers w czwartkowym zwycięstwie 4:1 nad Jets.

Trener był pewien, że jego podopieczni odpowiedzą.

„Nie zamieniłem z nimi ani słowa na temat meczu i nie pokazałem im ani jednego klipu z meczu” – powiedział w sobotę podczas porannego skateboardingu. „Ufamy im. Wiemy, co o tym myśleli nawet podczas meczu”.

Tym razem trzymali nogę na gazie. Flyers na własnym stadionie po trzech meczach mają bilans 2-0-0 i jeszcze nie przegrali.

„Myślałem, że zagraliśmy doskonały mecz” – powiedział Tortorella. „Myślałem, że mamy równowagę i że utrzymaliśmy dobrą formę w trzeciej kwarcie”.

Flyers podzielili serię dwóch meczów w sezonie zasadniczym z Krakenem (21-20-10). Pod koniec grudnia Flyers ponieśli porażkę 2:1 po dogrywce z Seattle na Climate Pledge Arena.

READ  Stephen Strasbourg wraca na listę kontuzjowanych

• Cal Petersen po raz pierwszy wystartował od 91 dni i wykonał swoją pracę, zanotowując 17 obron.

„Rozumiem tę szansę i czekałem na nią od dawna” – 29-latek powiedział o byciu bramkarzem Flyers. „Będę takie nastawienie każdego dnia, ale jest to szansa, której nie chcę przegapić”.

Kraken zremisował na 2:2 zaledwie 36 sekund po trzeciej tercji, kiedy strzał Jareda McCanna odbił się od kija Couturiera.

Jednak Couturier odzyskał piłkę niecałe pięć minut później dzięki przekierowaniu.

Zwycięzca Silk Cup w sezonie 2019/20 był na lodzie, zdobywając dwa gole dla Seattle.

„Czuję, że oba gole były moimi przyjaciółmi” – powiedział Couturier. „Byłem bardzo podekscytowany pierwszym golem, zdecydowałem się na niego, a sędziowanie było kiepskie, a potem mój zawodnik strzelił gola. Drugi gol, to samo, był trochę u moich stóp.

„Czuję, że przez cały wieczór był to dla mnie osobiście jeden z tych meczów, w którym, nie wiem, trochę walczyłem. Cieszę się, że udało mi się odzyskać tę grę w trzeciej kwarcie. „

Po wyrównaniu McCanna Tortorella zaatakował Couturiera. Kiedy Couturier ponownie wyprowadził Flyers na prowadzenie, gracze pierwszej linii krzyknęli z radości.

„Och, to było dla mnie wspaniałe, tak” – powiedziała Tortorella. „Jestem pewien, że tak. Niech tak będzie, niech tak będzie. To część niego. Właśnie to w nim lubię. To twardy, stary zawodowiec. Ma w tym duży udział”.

„Pozwólcie, że coś wam powiem. Mam dla niego ogromny szacunek za sposób, w jaki zachował się w tym roku po dwóch latach przerwy. Ale nie ma darmowych podań. Bardzo go potrzebujemy w meczach, aby zachować regularność”.

Couturier zawsze szczycił się tym, że jest tak blisko perfekcji, jak to tylko możliwe.

READ  Connor Stallions z Michigan, oskarżony o kradzież szyldów piłkarskich, rezygnuje

„Nie wolno mu mieć złej nocy ani brać wolnego; nie wolno mu tego” – powiedziała Tortorella. „Nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, aby być przeciętnymi”.

Bramkarz Krakena, Joey Daccord, obronił 35 z 38 strzałów Flyers.

• Po raz pierwszy w tym sezonie drużyna Flyers przegrała, rzucając wyzwanie trenerowi.

Po stracie bramki Seattle w pierwszej kwarcie spadli do 4 na 5. Długa analiza nie wykazała, że ​​w grze był spalony, co spowodowało ukaranie Flyers.

Jednak Poehling zareagował na trenerów Flyers, gdy ponownie uderzył po rzucie karnym. Strzelił trzeciego gola w sezonie, a drugiego w dwóch ostatnich meczach, dzięki czemu Flyers prowadzili 2:1 po pierwszej przerwie.

Dla 25-letniego centrum przedłużenie kontraktu o dwa lata wygląda na dobry interes. Zabójstwo karne zostało wykonane przez Flyers, a dolna szóstka wykorzystała jego prędkość i długość.

„Jest ważną częścią naszego zespołu” – powiedział Couturier.

Flyers wygrali trzeci mecz z rzędu, pokonując Krakena 3:2 w sobotni wieczór w Wells Fargo Center.

• Po czwartkowej trzeciej kwarcie, która trwała zaledwie 10:31, Cam Atkinson oddał kilka strzałów i jeden zablokowany w 15:16 meczu przeciwko Krakenowi.

„Oczywiście ostatni mecz nie był dla mnie najlepszy” – powiedział Atkinson w sobotę po porannym jeździe na rolkach. „Po prostu wracam do gry z energią i pewnością siebie, strzelania krążkiem i wchodzenia w te brudne miejsca, w których strzelam wszystkie swoje gole. Obecnie nad tym pracuję”.

• Tortorella wystąpiła w składzie 12 napastników i sześciu obrońców. Igor Zamula zrobił zdrową rysę.

„Ma remis 5 na 5 i chcę, żeby obejrzał mecz” – powiedziała Tortorella podczas porannej jazdy na rolkach.

Rasmus Ristolainen powrócił do obrony po opuszczeniu czwartkowego meczu z powodu choroby. Z przodu do składu wciągnięty został Nicolas Deslauriers.

Oprócz Zamuli do zespołu dołączyli Marc Staal i Olli Leixel.

READ  Rozgrywający Philadelphia Eagles Jalen Hurts ma dziewczynę; Filadelfia ma uczucia

• Flyers kończą swój mecz w poniedziałek, kiedy będą gościć Coyotes (19:00 ET/NBCSP).