Pojedynki w NBA: 76ers pokonują powolną pierwszą połowę, miną Heat i rozpoczynają pojedynek w pierwszej rundzie z Knicks

Przez pół środowego dnia obrona strefowa Miami niepokoiła drużynę 76ers i wywoływała okrzyki kibiców w Filadelfii.

Następnie gorąca runda 3 i darmowa promocja na kurczaka zachwyciły 76ers i ich fanów, gdy Filadelfia odrobiła straty z 14-punktowego deficytu i wygrała 105-104 nad Heat w meczu o mistrzostwo NBA.

Dzięki zwycięstwu 76ers awansują na siódme miejsce w play-offach Konferencji Wschodniej i w pierwszej rundzie zmierzą się z rozstawionym z numerem 2 New York Knicks. Porażka stawia Heat w piątkowym meczu play-off z Chicago Bulls, który pokonał Atlanta Hawks w meczu play-in o mistrzostwo. Zwycięzca otrzyma rozstawienie nr 8. Sezon przegranego dobiegnie końca.

Heat mogą w tym meczu nie zagrać dobrze. Dla całego sportowca Shamsa Charanii, Istnieje obawa, że ​​Jimmy Butler doznał kontuzji MCL W pierwszej połowie środowego meczu. Z raportu wynika, że ​​zostanie wykonany rezonans magnetyczny, aby określić charakter urazu. Butler najwyraźniej doznał kontuzji kolana Spadek w pierwszym kwartale. Otrząsnął się i zagrał resztę meczu. Po meczu pokuśtykał ostrożnie do tunelu Wells Fargo Center.

Heat przejmują kontrolę w pierwszej połowie

Filadelfia miała powolną pierwszą połowę, zdominowaną przez Miami i do przerwy prowadziła 51-39. Zespół 76ers nie był w stanie przedostać się przez strefę ciepła ani powyżej niej, ponieważ trafiał 32,6% z gry i 3 z 18 (16,7%) z 3.

Jedenasta strata Filadelfii w tej połowie pozwoliła Miami objąć prowadzenie 37-26, wywołując buczenie kibiców gospodarzy. Seria Heat 9:0, którą zakończył Tyler Herro 3, dała Miami prowadzenie 51-37 i wywołała więcej wrzasków ze strony fanów z Filadelfii. 76ers wyglądali na gotowych.

76ers, kibice ożywają po przerwie

Jednak kibice obudzili się w połowie kwarty, gdy Caleb Martin z Miami nie trafił w dwa rzuty wolne, co doprowadziło do promocji na darmowego kurczaka.

Kiedy 76ers odpowiedzieli serią 5:0 i zmniejszyli prowadzenie Miami do 59:53, kibice wpadli w szał. Nicolas Batum prowadził za trzy punkty, dzięki czemu w trzeciej kwarcie 76ers trafiły 5 z 9 z dystansu, a 76ers zmniejszyły swój deficyt do 74-69. Piąta trzecia strata Batuma na początku czwartej tercji dała 76ers prowadzenie 79-76, pierwsze od pierwszej kwarty.

READ  Messi opuszcza mecz finałowy w 2023 roku wcześniej

Od tego momentu mecz toczyła się wyrównana walka, w której Filadelfia zwyciężyła w ostatniej minucie. Zespół 76ers wykonywał rzuty wolne w końcówce meczu, podczas gdy Miami próbowało przedłużyć grę, przegrywając w ostatnich sekundach.

Embiid ma problemy, wciąż prowadzi 76ers

Joel Embiid strzelił 11 goli w czwartej kwarcie po walce przez większą część meczu. Po tym, jak nie zagrał w finale sezonu, aby odpocząć po kontuzji kolana, która kosztowała go 29 meczów w sezonie zasadniczym, w meczu z Miami nie wyglądał najlepiej, strzelając 6 z 17 rzutów z gry. Zdobył 23 punkty, miał 15 zbiórek i pięć asyst. Batum trafił z ławki sześć rzutów za trzy punkty, co dało mu 20 punktów i pięć zbiórek.

Po 11-krotnym odwróceniu piłki w pierwszej połowie, 76ers zakończyli mecz z 15 stratami. W drugiej połowie trafili 9 z 17 z 3 celnych trafień, po katastrofalnej próbie w pierwszej połowie, a następnie trafili 12 z 35 (34,3%) z dystansu.

Jimmy Butler poprowadził defensywny atak Miami w pierwszej połowie, zdobywając 19 punktów, pięć asyst, cztery zbiórki i pięć przechwytów. Jego przechwyty wielokrotnie prowadziły do ​​łatwych sytuacji po drugiej stronie bramki Heat. Tyler Herro przezwyciężył fatalną nocną strzelaninę (9 z 27) i objął prowadzenie w drużynie Heat z 25 punktami i dziewięcioma asystami. Bam Adebayo zdobył 10 punktów i zebrał 12 zbiórek w meczu przeciwko Embiidowi.

Jednak w końcówce Heat nie udało im się spowolnić rzutów za trzy punkty Filadelfii w drugiej połowie.

Jak 76ers poradzą sobie w meczu z Knicks?

Zwycięstwo zapoczątkowało ekscytujący mecz pierwszej rundy play-off pomiędzy Filadelfią a Nowym Jorkiem. Po odpadnięciu z play-offów z odsuniętym na bok kandydatem na MVP, 76ers są teraz bezpieczni w play-offach, a Embiid wraca do składu. Gdyby w pierwszym meczu i później był choć w przybliżeniu w pełni sił, 76ers nie byliby regularnym rozstawionym z numerem 7.

Tymczasem Knicks nie będą grać w pełnym składzie. All-Star Julius Randle opuści sezon z powodu kontuzji barku. Jednak OG Anunoby powraca po opuszczeniu 27 meczów w drugiej połowie sezonu z powodu kontuzji łokcia. Rozegrał ostatnie sześć meczów sezonu zasadniczego.

READ  Wywiad z Klayem Thompsonem: W obliczu zbliżającej się wolnej agencji, co dalej z legendą Warriors

Pierwszy mecz pomiędzy Knicks i 76ers zaplanowano na sobotę o godzinie 18:00 czasu wschodniego w Madison Square Garden.