Żona Nicka Sabana zdradza, przed jakim wyborem stanął po przegranej w Rose Bowl

On gra

Pasadena, Kalifornia. – Nie ma oficjalnych informacji na temat tego, czy Nick Saban powróci jako trener piłki nożnej Alabamy po tym, jak jego zespół przegrał z Michigan 27:20 w poniedziałkowej dogrywce w Rose Bowl.

Jednak Terri Saban, żona 72-letniego trenera, ujawniła najpilniejsze plany męża: obejrzenie filmu w serwisie Netflix zamiast oglądania meczu Teksasu z Waszyngtonem w drugim półfinale College Football Playoff, który odbędzie się później tego wieczoru.

Po zakończeniu konferencji prasowej po meczu Terry Saban przywitał męża uściskiem i kilkoma poklepaniami po plecach. Mówili zbyt cicho, aby ich usłyszano, ale Terry Saban powiedział USA TODAY Sports, że tak przebiegła ich rozmowa:

Terry Saban: „Czy chciałbyś obejrzeć kolejny mecz piłki nożnej?”

Nick Saban: „Niezupełnie”.

Terry Saban: „OK, obejrzyjmy Netflix”.

Terri Saban wyjaśniła, że ​​ona i Nick oglądali film o kosmitach. „To turecki film czy coś” – powiedziała, dodając, że konieczność czytania napisów byłaby pomocna dla jej męża.

„To całkowicie odwraca uwagę od (porażki)” – powiedziała.

Rozmawiała z USA TODAY Sports, stojąc z małą grupą ludzi w pobliżu dużego namiotu, gdzie Nick Saban przeprowadził wywiad po meczu. Nie mówił o swoich planach na przyszły sezon.

Kiedy magazyn USA TODAY Sports zapytał Terry'ego Sabana, czy jej mąż będzie nadal trenował, przerwała mu młoda kobieta.

„W tej chwili nie odpowiadamy na takie pytania” – dodała.

Zapytana, czy jej mąż dobrze sobie radzi po przegranej, Terry odpowiedziała: „Po 52 latach robienia tego, zdarzało nam się to już wcześniej, prawda? A ona próbuje znaleźć pozytywne strony, aby następnym razem uczyć innych graczy”.

READ  Jim Harbaugh o przyszłości: „Chcę się tym po prostu cieszyć”

Co Saban powiedział o ostatniej rozmowie?

Nick Saban zauważył, że ostatnią decyzję w sezonie Alabamy wydał jego koordynator ofensywy z pierwszego roku, Tommy Reese. Nigdy nie przejdzie do historii jako jeden z faworytów w historii futbolu w Alabamie.

Gdy po dogrywce Alabama strzeliła czwartego gola na linii 3 jardów stanu Michigan, rozgrywający Jalen Milroe wykonał rzut karny i wbiegł środkiem. Dostał jard, zanim obrońcy ze stanu Michigan wykonali wślizg i zakończyli mecz.

Michigan ogłosił przerwę, a następnie Alabama sprawdziła przed rozpoczęciem gry.

„Rozpatrzyliśmy trzy sztuki” – powiedział Saban. „Jeden, który nazwaliśmy „przerwą na żądanie”, drugi, który nazwaliśmy „przerwą na żądanie”, a drugi nie dotarł. Fakt, że nie udało się, sprawił, że była to naprawdę zła decyzja. Wiesz, co mam na myśli?

„Ale zarządziliśmy przerwę, ponieważ źle wyglądaliśmy. Dobrze przyjrzeliśmy się pierwszemu. Musieli o tym wiedzieć”.

Niezależnie od tego, zdaniem Sabana, Reese chciał, aby piłka była w rękach Milroe.

„… Tommy czuł, że najlepszą rzeczą, jaką mogliśmy zrobić, była gra w środku, co było w pewnym sensie naszą grą za dwa punkty, jedną z naszych dwupunktowych zagrań w tym meczu” – powiedział.

O co chodzi ze złymi ujęciami?

Milroe i środkowy Seth McLaughlin mieli prawie cztery miesiące na rozwiązanie problemów, z którymi borykali się od początku sezonu. Brak szczęścia.

Ponieważ Milroe działał głównie poza formacją strzelbową, McCloughin oddał kilka strzałów niecelnych.

Dwie kolejne akcje miały miejsce na początku trzeciej kwarty, a druga zakończyła się workiem i stratą 6 jardów.

Zapytany po meczu o tę kwestię, Milroe odpowiedział: „Rozgrywający i rozgrywający muszą mieć świetne relacje i to jest coś, co staraliśmy się budować przez cały sezon. Jest wiele rzeczy, o których Seth i ja rozmawialiśmy w pod tym względem. Właśnie o tym rozmawiamy.

READ  Pete Carell, trener koszykówki Princeton, zmarł w wieku 92 lat

McLaughlin, senior, objął stanowisko centrum startowego zespołu w połowie sezonu 2022.

Saban zachwyca się przemianą zespołu

Tak, Saban przyznał, że był rozczarowany porażką.

„Ale jedyną rzeczą, którą powiedziałem im w szatni po meczu, było to, że to jeden z najbardziej niesamowitych sezonów w historii futbolu w Alabamie pod względem tego, skąd pochodzi ta drużyna, co udało jej się osiągnąć i co co udało im się zrobić, to zdobyć mistrzostwo SEC” – powiedział. Jestem naprawdę, naprawdę dumny z tej grupy.

Po porażce 34-24 z Teksasem w drugim tygodniu sezonu w Alabamie i mało inspirującym zwycięstwie 21-7 nad południową Florydą w trzecim tygodniu sezonu wydawało się, że Alabama zakończy sezon. Jednak drużyna Crimson Tide odwróciła swój sezon po serii 11 zwycięstw, której kulminacją było zwycięstwo nad Gruzją w meczu o mistrzostwo SEC.

„Jako trener zawsze starasz się, aby Twój zespół stał się lepszy i był najlepszy, jak tylko może, i myślę, że ten zespół prawdopodobnie poprawił się w porównaniu z meczami z południową Florydą i Teksasem na początku sezonu tak samo jak każdy inny zespół „Już wcześniej trenowałem” – powiedział Saban.

„To wymaga dużo ciężkiej pracy. Wiele osób jest bardzo zaangażowanych w robienie rzeczy, które muszą zrobić, aby ocenić siebie i poprawić swój poziom gry, a wszyscy ci gracze przyszli do tego zespołu i zrobili to po raz pierwszy -klasowy sposób.”

„Dlatego myślę, że dla mnie jako trenera, a może nie dla wszystkich, jest to jedna z drużyn, którą zawsze będę najbardziej pamiętał i z której zawsze będę najbardziej dumny”.