Zawodnik Milanu Magnan opuszcza boisko po rasistowskich skandach w Udinese

Bramkarz AC Milan Mike Maignan zszedł z boiska po tym, jak w sobotę kibice Udinese usłyszeli rasistowskie okrzyki podczas meczu Serie A, co doprowadziło do krótkiego zawieszenia meczu w pierwszej połowie.

Krótko po tym, jak Milan strzelił prowadzenie 1:0 i Milan miał już wykonać rzut od bramki, Maignan dał sygnał swoim kolegom z drużyny, aby się zatrzymali, podszedł do sędziego, a następnie podszedł do linii bocznej.

„Wydawali małpie odgłosy i nie jest to pierwszy raz, kiedy mi się to zdarza” – powiedział DAZN 28-letni Minyan.

Koledzy z drużyny próbowali pocieszać Maignana na linii bocznej, ale reprezentant Francji zdjął rękawiczki i ruszył tunelem prowadzącym poza boisko.

Czarny Minyan również wcześniej podczas meczu zgłosił sędziemu rasistowskie małpie skandowanie, co doprowadziło do ogłoszenia na stadionie prośby, aby kibice przestali.

Mecz Serie A został wznowiony po około pięciu minutach przerwy, kiedy Maignan i jego koledzy z drużyny powrócili. Milan wygrał 3:2.

„Źle się czułem, że muszę tak iść do szatni, ale wszyscy mnie wspierali” – powiedział Minyan. „Rozmawialiśmy, a następnie podjęliśmy decyzję o powrocie na boisko i zastosowaniu właściwej reakcji, aby wygrać ten mecz”.

„Tak naprawdę nie chciałem już grać… ale jesteśmy rodziną i nie mogłem tak zostawić moich kolegów z drużyny”.

W poście na X, wcześniej na Twitterze, Milan napisał: „W naszej grze absolutnie nie ma miejsca na rasizm: jesteśmy przerażeni. Jesteśmy z tobą, Mike”.

„Liga Włoska potępia wszelkie formy rasizmu” – oficjalne konto Ligi Włoskiej opublikowane na stronie internetowej X.

Najprawdopodobniej stadion Udinese zostanie częściowo zamknięty podczas najbliższego meczu u siebie.

Dwa sezony temu podczas meczu z Cagliari Maignan był także obiektem rasistowskich okrzyków.