UConn kontra OSU, Elite 8 jest na linii

Dwa pozostałe rozstawienia – Karolina Południowa i Virginia Tech – wyjdą na boisko w sobotę, gdy Turniej Kobiet NCAA będzie kontynuowany wraz z finałami Sweet 16. Elite Osiem witryn jest gotowych do zabawy.

Aliyah Boston i zajmujący pierwsze miejsce w rankingu South Carolina Gamecocks ścigają się o drugie z rzędu mistrzostwo kraju i mają niewielką przewagę w swoim rodzinnym mieście – Greenville Regional, mniej niż dwie godziny od ich kampusu.

W pozostałej części wieczoru rozegrano mecz nr 3 Ohio State vs. nr 2 Connecticut i nr 1 Virginia Tech vs. nr 4 Tennessee, który nie znalazł się w Elite Eight od 2016 roku.

Śledź aktualizacje na żywo przez resztę dnia:

Seattle – stan Ohio zmusił UConn do 18 strat i utrzymywał Huskies bez bramki przez prawie osiem minut, pomagając Buckeyes zbudować prowadzenie 36-26 po pierwszej połowie.

Big Ten Freshman of the Year Coty McMahon zdobył 18 punktów, prowadząc w Ohio State, trzecim rozstawionym. UConn wyglądał jak pierwsze dwie kwarty, gdy Buckeyes przyspieszyli ich i zmusili do wykonywania złych strzałów i jeszcze gorszych podań. Buckeyes prowadzili 17-0, aby objąć prowadzenie iw pewnym momencie mieli do 13 punktów.

Napastnik UConn, Aaliyah Edwards, nie był często czynnikiem, zdobywając tylko dwa punkty (średnio 17 w drużynie) i zbierając trzy fumble. Grałem tylko dziewięć minut.

Ohio State jest zwykle niechlujne podczas meczów, więc Buckeyes będą bardzo skoncentrowani, zwłaszcza wychodząc z szatni.

– Lindsey Schnell

Karolina Południowa pozostaje niepokonana. Gamecocks utrzymali UCLA do zaledwie 34 punktów w dominującym i nigdy nie testowanym występie. Oznaczało to 35. zwycięstwo Gamecocks w tym sezonie, wyrównanie szkolnego rekordu i trzeci z rzędu wyjazd do Elite Eight.

„Dobrze jest tworzyć historię” — powiedziała Aaliyah Boston.

Boston prawie osiągnął double-double, kończąc z 8 punktami, 14 zbiórek i dwoma blokami, podobnie jak Victoria Saxton, która miała 10 punktów i siedem zbiórek. Ławka Karoliny Południowej dodała 28 punktów.

Żadna z drużyn nie strzelała dobrze zza łuku – Karolina Południowa zdobyła 4 na 16 z trzech, a UCLA 3 na 18 – ale 14 zbiórek w ataku Gamecocks zapewniło mnóstwo drugich szans. 15 strat Bruinsów nie pomogło.

Na 2:12 przed końcem meczu był straszny moment, kiedy Charisma Osborne została mocno sfaulowana i niezgrabnie wylądowała. Była jedynym Bruinem, który zdobył liczbę dwucyfrową z 14 punktami.

READ  Keri Irving przeprasza, gdy Brooklyn Nets komentuje „niewyparcie się antysemityzmu” po kontrowersji na Twitterze

Karolina Południowa zmierzy się z Maryland w poniedziałek w Elite Eight.

Karolina Południowa straciła zaledwie sześć goli z gry w pierwszej połowie przeciwko UCLA, prowadząc 25-15 po pierwszej połowie w Greenville Regional 1 Sweet 16 Action.

Bruins strzelali tylko 27% w ciągu pierwszych 20 minut, a Południowa Karolina nie była lepsza, trafiając tylko 33% ich strzałów. UCLA podjęło skoordynowany wysiłek, pakując farbę z obrońcami, co zaowocowało najmniejszą liczbą punktów zdobytych przez Karolinę Południową w tej połowie sezonu.

Brea Beal miał 10 punktów i sześć zbiórek dla Gamecocks, którzy dominowali na szachownicy, zwłaszcza w ofensywie. Alia Boston ma cztery punkty i dziewięć zbiórek, ponieważ ma tylko cztery próby zdobycia bramki.

Charisma Osborne i Keke Rice, najlepsi strzelcy UCLA, łącznie uzyskali pięciopunktową przewagę.

Diamond Miller i Cheyenne Sellers zdobyli po 18 punktów, prowadząc w drugiej połowie przechwytując Notre Dame 76-59 w Greenville Regional 1 Sweet 16.

Maryland przechodzi do Elite Eight i zmierzy się ze zwycięzcą UCLA i Karoliny Południowej.

Sprzedający dodali osiem asyst, pięć zbiórek i trzy przechwyty dla Maryland, co dało aż 22 wyniki w drugiej połowie.

Terrapins przegrywali jedną bramką w pierwszej połowie, ale w trzeciej kwarcie pokonali Irlandczyków 13 i dalej atakowali.

Notre Dame obróciła go 25 razy, trafiła tylko dwa z 10 strzałów zza łuku i nie mogła uniknąć kłopotów.

Sonya Citron miała 14 punktów, siedem zbiórek i cztery asysty dla Irlandczyków i była jedyną zawodniczką Notre Dame, która zdobyła dwucyfrową liczbę punktów.

Kim Mulkey nie będzie jedyną, która zwraca uwagę na to, co nosi na uboczu.

W piątek trener LSU miał na sobie kurtkę, która była po części Eltonem Johnem, po części Muppetami, a po części herbatą. Zapytana, jak myśli, że Mulkey mogłaby zagrać w niedzielnym meczu Elite Eight przeciwko swojej drużynie gospodarzy w Miami, trener Hurricanes, Katie Meyer, powiedziała, że ​​nie wie.

„Ale będę nosił kombinezon” — powiedział Meyer. „Ponieważ wiele osób przegapia okazję, ponieważ nosi ubrania robocze i wygląda jak praca, więc zakładam kombinezon. Wyrzuć to tam.”

– Zbroja Nancy

Notre Dame pokonała wczesne straty i zdobyła 11-0 w drugiej kwarcie, aby objąć prowadzenie 32-31 w meczu Greenville Regional 1 Sweet 16 przeciwko Maryland.

READ  Źródła — Czarodzieje do pracy z Bradleyem Bealem nad scenariuszami handlowymi

Irlandczycy przegrywali osiem razy w pierwszej kwarcie, ale wykorzystali swój rozmiar, aby zdobyć zbiórki w ofensywie, aby uzyskać drugą szansę. Maryland utrzymywała się bez punktu przez sześć minut w drugiej kwarcie i miała własne problemy z rotacją, co pozwoliło Irlandczykom objąć prowadzenie.

Sonja Citron ma osiem punktów, a Maddie Westbild siedem punktów, cztery zbiórki i trzy fumble dla Notre Dame, która rzuciła 52 procent w pierwszej połowie.

Abby Myers prowadzi Maryland z dziewięcioma punktami, a Brenna Alexander ma osiem punktów z ławki.

– Scooby’ego Axona

The Sweet 16 turnieju koszykówki kobiet NCAA rozpoczyna się w sobotę od akcji w Bon Secours Wellness Arena w Greenville w Południowej Karolinie i Climate Pledge Arena w Seattle:

Czas / telewizja: sobota, 18:30 ET, ESPN2

To dopiero drugi wyjazd do Sweet 16 i pierwszy od 1999 roku dla Virginia Tech, która stara się zdobyć pozycję jednego z najlepszych programów w kraju. Zwycięstwo w turnieju ACC i zdobycie czołowego miejsca pomogło, ale jeśli chcą utrzymać się w rozmowie w następnym sezonie i następnym sezonie, Hokies muszą nadal wygrywać.

Elitarna ósemka była kiedyś dana Tennessee, była częścią ich harmonogramu. Ale Lady Vols nie zaszli tak daleko od 2016 roku. Jest naprawdę pierwszą drużyną, która wydawała się mieć potencjał starych drużyn z Tennessee, a jego występ w pierwszych dwóch rundach przypomniał ludziom, dlaczego był modnym wyborem Final Four w przedsezon.

– Zbroja Nancy, Lindsey Schnell

Dwanaście kobiet awansowało na miejsce Sweet 16, najwięcej od 2015 r., kiedy to 13 trenerów przesunęło swoje zespoły tak daleko (trzy są takie same: Don Staley z Południowej Karoliny, Brenda Friese z Maryland i Lisa Bluder z Iowa). Tylko raz w historii turnieju wszystkie 16 drużyn były trenerami kobiet – pierwszy rok, w 1982 roku.

READ  Nolan Gorman Matthew Liberator awansowany na kardynała

Trzy na 12 to czarnoskóre kobiety — Staley, Ole Miss, Yollette McPhee-McQueen i Nell Ivey z Notre Dame — liczba, która rezonuje w sporcie z 44% czarnoskórych sportowców.

„Jest to ważne tylko dlatego, że mam aspiracje do bycia trenerem” – powiedział Jordan Walker z Tennessee, starszy strażnik. „Możliwość zobaczenia Dawn Staley i Coach Yo w takich sytuacjach to po prostu:„ Wy, małe czarne dziewczynki, one też mogą to zrobić. To naprawdę inspirujące. Sprawia, że ​​​​chcesz naciskać mocniej, ponieważ stopa jest w wirze Z trzema (czarnymi kobietami) jest teraz w Sweet 16, co może być dalej?

Chociaż Aliyah Boston jest najważniejszą częścią składu Gamecocks, nie jest to największy problem dla drużyn przeciwnych. To jej koledzy z drużyny.

Boston, wraz z resztą początkowej piątki, poprowadził Karolinę Południową do pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej i przypuszczalnego faworyta do powtórzenia tytułu mistrza kraju. Większość kobiet w koszykówce – w tym rywalka Sweet 16 z Południowej Karoliny, czwarte miejsce w rankingu UCLA – chciałaby nawet mieć jedną z początkowych zawodniczek Gamecocks w swoim składzie. Ale ucieszą się też z posiadania rezerwy.

Seattle – Kolejny dzień, kolejna gra z 30 punktami od Caitlin Clark.

Młodsza gwardia Iowa strzeliła w piątek 31 bramek i miała osiem asyst, dzięki czemu awansowała z drugiej ligi hokejowej do Elite Eight, wygrywając 87-77 z szóstym w rankingu Kolorado na Climate Pledge Arena.

Kolorado miało wiele okazji do wyprzedzenia prowadzenia Iowa, ale nie mogło tego wykorzystać. Buffy pokonały Iowa 40-32, zdobywając 21 ofensywnych przebiegów planszy, ale mogły zamienić je tylko na 15 punktów drugiej szansy (w międzyczasie Iowa zdobyła 11 własnych punktów drugiej szansy).

Mecz był dość wyrównany, ale piątkowy numer 3 LSU Tigers zwyciężył nad numerem 2 Utah Utes, 66-63. Utah miał szansę na prowadzenie w meczu na cztery sekundy przed końcem po objęciu prowadzenia 7-0, ale Jenna Johnson spudłowała oba swoje rzuty wolne. Alexis Morris z LSU przypieczętowała umowę i wysłała Tygrysy do ich pierwszej Elitarnej Ósemki od 2008 roku dzięki parze rzutów wolnych.