Trail Blazers chwieją się przed ostatnim meczem ligi letniej

Portland Trail Blazers przegrali z Miami Heat w ostatnim meczu ligi letniej 104-78. Strzelcem meczu był Orlando Robinson, starszy zawodnik Heat, który zdobył 27 punktów, 9 zbiórek i 6 asyst. Blazers mieli 18-punktową przewagę nad Doupem Reathem, ale mieli mocny wkład Michaela Devoe, który miał 16 punktów i 5 asyst, oraz Krisa Murraya, który miał 12 punktów.

Pierwsza kwarta została rozstrzygnięta przez gorące strzelanie Blazers z trzech, z Heat wszędzie indziej. Portland strzelał 40% z łuku w kwarcie. Miami trzymało ich na dystans, strzelając 52,4% z pola, mimo że strzelali tylko 27,3% z trzech. Chris Murray i Jabari Walker łącznie zdobyli 10 z pierwszych 13 punktów Blazers, by pokonać Orlando Robinsona z Miami, który zakończył kwartę z 9 punktami. Po pierwszym meczu The Heat prowadzili 26:22.

The Heat wyskoczył, prowadząc 32-23 w drugiej kwarcie, zanim pozwolił Blazers na prowadzenie 13-0. To dało Portland przewagę 36-32. Blazers zdołali utrzymać czteropunktową przewagę do przerwy po solidnej grze Devoe. Zakończył połowę z 15 punktami i 5 asystami, w tym godnym podkreślenia podaniem, które doprowadziło do łatwych koszy w farbie.

Miami natychmiast wyeliminowało prowadzenie Portland, prowadząc 8: 0 na początku trzeciej kwarty. Blazers nie zdobyli punktów przez ponad trzy minuty, a Heat dokonywali później rezerwacji, przechwytów i punktów, w tym parę szeroko otwartych szybkich przerw w kolejnych posiadaniach.

The Heat nadal prowadzili 12 punktami, zanim Portland próbował zastąpić Kamela pięcioma graczami, aby odwrócić impet. Nowa linia Blazers nie odniosła większego sukcesu. Miami wygrało kwartę 28-7 i objęło prowadzenie 76-59 w ostatniej klatce. Orlando Robinson zdobył 10 punktów w kwarcie, zwiększając liczbę punktów do 25 w meczu.

W czwartej kwarcie Heat i Blazers wymieniali ciosy, a żadna z drużyn nie zyskała dużej przewagi nad drugą. Niestety dla Blazers oznaczało to, że mieli deficyt około 20 punktów. Wśród jasnych punktów Portland był ogromny wsad Dob Ritha na początku kwartału. Reith miał swój najlepszy mecz w Lidze Letniej pomimo przegranej Eksplozji.

Blazers mieli nadmierną rotację, a Heat przez cały czas wykorzystywali te błędy. Portland zakończył mecz z 24 stratami, co zaowocowało łatwymi koszami wchodzącymi do gry dla Heat. Punktem zwrotnym meczu były straty na początku drugiej połowy, kiedy Blazers stracili prowadzenie, którego nigdy nie odzyskali.

kwadratowy wynik

Portland zakończył turniej w Las Vegas z rekordem 3-2. Gwiazda draftu Scoot Henderson zagrał tylko raz, w swoim pierwszym występie przeciwko Rakiety Houston. Strażnik Shedon Sharp nie grał przeciwko Heat. Ukończył Ligę Letnią ze średnią 17,0 punktów na mecz w 4 występach, strzelając 34,8% z gry i 27,3% z łuku za trzy punkty. Dodał 5,3 zbiórek, 2,5 asyst i 2,5 strat w 27,9 minuty na mecz.

READ  Shuhei Ohtani wyprzedza Babe Rutha, ustanawiając rekord najstraszliwszych trafień gracza ze 100.