TCU poniósł stratę po dogrywce z Kansas State w tytułowej grze Big 12

Ty Gentnera Rozstawiony na 10. miejscu Kansas State kopnął gola z gry z 31 jardów w sobotnim meczu o mistrzostwo Big 12, wygrywając 31-28. Czteroosobowy College Football Playoff.

TCU (12-1) przygotowało grunt pod zwycięstwo Wildcats po dogrywce i pierwszym posiadaniu piłki. Kendra Millera Przestałem grać kolejno od wewnątrz 1.

Deus van 130 jardów w biegu i przyłożenie Willa Howarda Rzucił dwa podania przyłożenia dla Wildcats (10-3), które wyskoczyły na prowadzenie 28-10 na początku drugiej kwarty sześć tygodni temu, zanim TCU zdobyło ostatnie 28 punktów w meczu.

Był to jeden z pięciu meczów, które Rogate Żaby (12-1) wygrały, przegrywając do przerwy. Ale nie mogli powtórzyć swojej gwarancji bycia pierwszą drużyną Big 12, która przeszła do playoffów, poza Oklahomą.

„Dzisiaj zostaliśmy uderzeni, a teraz nie mamy na to wpływu. Jedyne, co chcieliśmy zrobić, to zachować kontrolę” – powiedział rozgrywający TCU. Maks Duggan powiedział. „Wszystko, co możemy zrobić, to coś w rodzaju monitora”.

TCU, pierwsza drużyna Big 12 od Teksasu w 2009 roku, która zakończyła sezon zasadniczy niepokonana, wciąż może awansować do playoffów. Ich sprawa była pomocna, gdy czwarty w rankingu USC (11-2) przegrał z 11. w rankingu Utah 47-24 w meczu o mistrzostwo Pac-12 w piątek wieczorem, a Żaby muszą teraz poczekać, aż ostateczne rankingi CFP pojawią się w niedzielę .

Trener Horned Frogs Sonny Dykes i komisarz Big 12 Brett Yormark powiedzieli, że wierzą, że TCU zasługuje na grę w play-offach.

„Nie sądzę, że powinniśmy być karani za dostanie się do meczu o mistrzostwo Wielkiej 12. Nie sądzę, aby mecze o mistrzostwo konferencji miały na celu ukaranie drużyn i uniemożliwienie im awansu do playoffów” – powiedział Dykes. „Byliśmy [No.] 3 w zeszłym tygodniu. Mam nadzieję, że zostaniemy przy 3 i zobaczymy, jak sobie poradzimy.

READ  Trump unika obwiniania Rosji za śmierć Nawalnego

Yormark powiedział przed sobotnim meczem: „Patrzysz na siłę ich harmonogramu. Myślisz o tym, jak grali przez cały rok. Myślę, że zdecydowanie powinni”.

Trener Kansas State Chris Kleiman zgodził się po osiągnięciu 10 zwycięstw po raz pierwszy od 2012 roku, kiedy Wildcats zdobyli tytuł Big 12 i przegapili mecz o mistrzostwo.

„TCU powinno być w CFP. Są jedną z czterech najlepszych drużyn” – powiedział Kleiman. „Staliśmy z nimi twarzą w twarz. Myślałem, że możemy stanąć z nimi twarzą w twarz i znaleźć sposób na zwycięstwo. To była wyjątkowa gra w piłkę nożną”.

Duggan, który stracił pracę jako początkowy rozgrywający TCU, został finalistą Heisman Trophy.

Został na krótko zatrzymany podczas rozciągania do kolejnego przyłożenia, kiedy TCU uderzył piłkę, podnosząc wzrok i upuszczając hełm jako pierwszy na ziemię, nie trafiając w sygnał przyziemienia. Miejsce zostało utrzymane po powtórce, a dwie akcje później rozgrywający stał samotnie za grą z rękami na hełmie, kiedy Miller został zatrzymany przed 6-jardowym przyłożeniem, aby dać Kansas State piłkę. .

44-jardowy bieg przyziemienia Vaughna, w tym ruch w otwartym polu, który spadł kilka jardów od niego na defensywnego obrońcę, dał wynik 28-17 i zakończył akcję. Juliusz Prentice Przechwycił podanie Duggana w polu punktowym w pierwszej grze czwartej kwarty.

Ale TCU zdobyło ostatnie 11 punktów w regulaminie Gryf KellRzut z gry z 42 jardów na 7,5 minuty przed końcem. Kick zakończył jazdę, którą Duggan utrzymał przy życiu podaniem z 16 jardów Fryzjer dzienny Na czwartym i 10.

Duggan, wyraźnie wyczerpany, padł na kolana w strefie końcowej po swoim późnym biegu na 8 jardów. Po uwolnieniu się od presji z poprzedniej gry, stało się to zaraz po tym, jak przebiegł sprintem 40 jardów lewą linią boczną, chociaż wciąż musiał wstać i dokonać konwersji za 2 punkty do ścisłej końcówki. Jareda Wileya.

READ  Dwadzieścia ofiar zostało znalezionych po katastrofie samolotu w Nepalu i nadzieje na dwie zaginione bledną

Miał przebiegi 15, 13 i 19 jardów na podjeździe, najdłuższy z trzech na czwartym i 2 z pomocy. Potem wydawało się, że rzucił podanie przyziemienia z 38 jardów, ale Jordana Hudsona Ofensywa została wezwana do przeszkadzania w podaniu w celu wymuszenia złapania.

TCU pokonał 92 jardy w 13 zagraniach, aby podwyższyć 7: 0 po podaniu Duggana z 1 jarda do Barbera podczas pierwszego przejazdu, ale zdobył zaledwie trzy punkty w kolejnych sześciu przejazdach przed przerwą.

Kell spudłował rzut do kosza z gry z 55 jardów w następnej akcji Frogs, a Kansas State wykorzystał podanie Howarda z 6 jardów. Bena Sinnotta, nigdy więcej się nie wycofaj. Howard doprowadził do stanu 14-7 po 1-jardowym biegu TD w drugiej kwarcie.

Podobnie jak w 2014 roku, w inauguracyjnym sezonie czterech drużyn, TCU zmierzyło się z piątym w rankingu numerem 3 Ohio State w swoim ostatnim meczu przed ostatecznym rankingiem.

TCU odpadło w tym momencie, nawet po zwycięstwie nad Iowa State z siedmioma przyłożeniami w finale sezonu regularnego, a Buckeyes pokonali Wisconsin 59-0 w meczu o tytuł Wielkiej Dziesiątki, aby awansować do playoffów i zdobyć tytuł mistrza kraju.

W tym roku Buckeyes (11-1) przegapili mecz o tytuł konferencji po porażce z Michigan w zeszłym tygodniu.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.