Stars Force Game 6 Finał Konferencji Zachodniej kontra Golden Knights: Dlaczego Vegas nie powiodło się Game 5

Dallas Stars wygrali piąty mecz finałów Konferencji Zachodniej 4:2, pokonując Vegas Golden Knights w sobotę, aby oddalić się od eliminacji. Oto, co musisz wiedzieć:

• Przy remisie 2-2 w trzeciej tercji napastnik Stars Ty DeLandria strzelił gola na wyjeździe na 10:35 w kadrze, dając Dallas prowadzenie 3-2. DeLandria strzelił kolejnego gola o 12:02 w tym okresie, przypieczętowując zwycięstwo gwiazdom.
  • Gole dla Dallas zdobyli także Jason Robertson i Luke Glinding. Celem Złotych Rycerzy byli Ivan Barbashev i Chandler Stephenson.
  • Vegas prowadzi 3-2 w serii. Mecz nr 6 odbywa się w poniedziałki o 20:00 czasu wschodniego.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Vegas zmarnowało kolejny świetny występ Hilla

Golden Knights zostali pokonani i odpadli przypadkowo przez cały sobotni mecz, tracąc kolejną szansę na zamknięcie serii. Jedynym powodem, dla którego był tak blisko przez dwa przejazdy, są mistrzostwa Adina Hilla przy siatce.

Stanął na głowie i ukradł Gwiazdy przy kilku pierwszorzędnych okazjach, aby utrzymać Vegas w grze, ale ostatecznie presja ofensywna Dallasa była zbyt duża. – Granger

Głębia Vegas została pokonana

Obie drużyny zdobyły w sobotę bramki od swoich najlepszych graczy. Jacques Eichel i Barbashev połączyli siły, by zdobyć pierwszego gola Vegas, a Stevenson strzelił drugiego. Dallas zdobył kolejnego gola od Robertsona.

Różnica w grze polegała na głębi napastników, którzy znacznie pokonali Vegas. Skrzydłowy trzeciej linii, DeLandria, strzelił oba gole w trzeciej tercji, aby przypieczętować zwycięstwo, podczas gdy czwarta linia miała ogromną przewagę w posiadaniu czwartej linii Vegas przez całą noc. – Granger

Debiut Dellandrei

Dellandrea był zdrowym draśnięciem w pierwszych dwóch meczach serii przeciwko Golden Knights, więc sobota była jego pierwszym meczem w Vegas po tym sezonie. Dellandrea jest jednym z najlepszych napastników Stars wykonujących rzuty karne, zwykle zapewniając ostre minuty w czwartej minucie.

READ  Brock Purdy, 49ers skupiają się teraz na 13. tygodniu meczu przeciwko Eagles po ucieczce – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Po tym, jak gwiazdy Jimmy Bean i Evgeny Dadonov upadli w Game 5, DeLandria zrobiła wielki postęp. Stars mieli trudności z pokonaniem bramkarza Vegas, Hilla, który obronił jedną niesamowitą interwencję po drugiej, wliczając w to przechwyty Roba Hintza i Joela Kiviranty na wyciągnięcie ręki.

Dellandrea rozwiązał zagadkę, strzelając dwa gole w mniej niż dwie minuty w trzeciej tercji. To okazało się różnicą w grze, gdy gwiazdy podniosły się, aby wymusić grę 6 w Dallas. – Yusef

Jak będzie wyglądał skład gwiazd po powrocie Jimmy’ego Benna na Game 6

Gwiazdy powitają teraz kapitana Benna z powrotem w składzie w grze 6.

Jednym z głównych wydarzeń do obejrzenia w ciągu najbliższych kilku dni będzie to, kto wyjdzie, by zrobić miejsce dla Bena. DeLandria strzelił dwa gole, Glending dodaje wartości do rzutu karnego i wznowienia, a Joel Kiviranta nadal zapewnia dobre wyniki. Fredrik Olofsson był iskrą dla czwartej linii w ostatnich dwóch meczach, w których musiał się poślizgnąć.

Jeśli chodzi o zasługi, odpowiedzią wydaje się być Mason Marchment, który miał problemy w tych play-offach, ale był w regularnym składzie, gdy był zdrowy. Ciekawie będzie zobaczyć, jak Pete DeBoer, trener All-Stars, sobie z tym poradzi. – Yusef

Punkt kulminacyjny gry

Kluczowe statystyki

Robertson został czwartym zawodnikiem w historii Star Series/North Stars, który strzelił pięć goli w rundzie przed finałem Pucharu Stanleya. Pozostali trzej gracze to Brett Hull (2000), Jimmy Langenbrunner (1999) i Bill Goldsworthy (1968).