Brock Purdy, 49ers skupiają się teraz na 13. tygodniu meczu przeciwko Eagles po ucieczce – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

SANTA CLARA — Po trzech dniach wolnego drużyna 49ers wraca w poniedziałek do swojego ośrodka treningowego na lekki popołudniowy trening.

Po zwycięstwie 49ers 31:13 nad Seattle Seahawks w czwartek na Lumen Field rozgrywający Brock Purdy nie był całkiem gotowy, aby przewrócić kartkę i zacząć skupiać się na przeciwniku drużyny z 13. tygodnia, Philadelphia Eagles.

Po raz pierwszy w historii drużyny 49ers pokonali Seahawks na wyjeździe w kolejnych sezonach, a Purdy w połowie czwartej kwarty podał Brandonowi Aiyukowi podanie z 28 jardów, co przypieczętowało zwycięstwo.

„Właśnie wygraliśmy w Święto Dziękczynienia” – powiedział Purdy. „Będziemy się tym cieszyć. Przez kilka następnych dni będziemy się regenerować, oczyszczać umysły itp. Kiedy ustalimy plan gry, zajmiemy się nim w przyszłym tygodniu.

„Teraz sprawia mi to radość. Oczywiście w przyszłości będzie to coś wielkiego. Wiemy o tym. Każdy o tym wie. Nie spieszymy się i będziemy się tym cieszyć”.

Po poniedziałkowych treningach 49ers we wtorek mają dzień wolny, po czym mogą powrócić do normalnego, cotygodniowego trybu pracy. Trenują w środę, czwartek i piątek. Zespół ma udać się do Filadelfii w piątkowe popołudnie.

Purdy uciekł, spędzając część wolnego czasu w przedszkolu Half Moon Bay ze swoją narzeczoną Giną Brandt. Jak wynika z jej postów w mediach społecznościowych, kupili choinkę i akcesoria.

Pojedynek 49ers-Eagles plasuje obecnie te drużyny na szczycie tabeli play-off NFC. Eagles (10-1) mają najlepszy bilans w NFL, podczas gdy 49ers zajmują obecnie drugie miejsce w NFC z bilansem 8-3.

To mecz, na który czekano od chwili, gdy drużyna 49ers pojechała do Filadelfii na mecz o mistrzostwo NFC i nie miała szans na rozegranie meczu po tym, jak Purdy zerwał więzadło w łokciu w pierwszej kwarcie.

Eagles zwyciężyli 31-7 i awansowali do Super Bowl, gdzie przegrali 38-35 z Kansas City Chiefs.

READ  College Football Playoff rozszerza się do 12 drużyn najpóźniej w grudniu 2026 r.

Kiedy w zeszłym sezonie 49ers spotkali się z Filadelfią w fazie play-off, mogły pojawić się pewne pytania dotyczące zdolności Purdy’ego do odniesienia sukcesu na najwyższym poziomie.

W swoim pierwszym pełnym sezonie jako starter Purdy prowadzi w lidze NFL z wynikiem 112,3 podań. Jego średnia wynosząca 9,4 jarda na próbę podania prowadzi w NFL o cały jard nad rozgrywającym Miami Dolphins Tua Tagovailoa i debiutantem Houston Texans C.J. Stroudem.