Stany Zjednoczone zremisowały późno w meczu otwierającym Gold Cup

Brandon Vazquez wyrównał w końcówce, gdy de facto drużyna Konfederacji B walczyła o wygraną 1: 1 z Jamajką w meczu otwarcia Złotego Pucharu CONCACAF 2023 w sobotę.

[ MORE: Gregg Berhalter named USMNT head coach again ]

Obrońcy tytułu, Stany Zjednoczone, zakończą rozgrywki grupowe meczami z St. Kitts i Nevis (28 czerwca) oraz Trynidadem i Tobago (2 lipca).

USMNT został w tyle w 13. minucie, gdy skrzydłowy Evertonu i student pierwszego roku reggae, Demare Gray, zaliczył swój debiut z asystą. Gray ryknął z długiego rzutu wolnego w kierunku najbliższego słupka, a Damion Lowe wzniósł się ponad resztę, po czym wyprzedził Matta Turnera i dał Jamajce prowadzenie 1: 0.

[ MORE: Premier League Summer Series coming to USA in 2023 ]

W 27. minucie sytuacja USMNT prawie się pogorszyła, kiedy Aidan Morris uderzył przeciwnika w brzuch w nieudanej próbie wybicia piłki. Faul doprowadził do przyznania Jamajce rzutu karnego, ale Matt Turner, który nosił opaskę kapitana w swoje urodziny w sobotę, uniemożliwił Leonowi Baileyowi utrzymanie gola o jedną bramkę.

Po 60 minutach obrona Turnera opłaciła się w wielkim stylu. Posunięcie rozpoczęło się od Jesusa Ferreiry, który podniósł dośrodkowanie na tylny słupek, gdzie został skierowany w dół, ale nie szeroko. Piłka wpadła do Brandona Vasqueza w niewielkiej przestrzeni, a napastnik FC Cincinnati uderzył ją w siatkę zaledwie sześć minut po wejściu z ławki.

Gwiazdy show

USMNT vs Jamajka, wynik końcowy: 1-1

13. minuta – Damion Lowe strzela z rzutu wolnego do siatki, dając Jamajce wczesne prowadzenie

29. minuta – Matt Turner ratuje karę Leona Baileya, aby utrzymać USMNT przy życiu

88. minuta – Brandon Vazquez jest we właściwym miejscu we właściwym czasie, aby zdobyć 1-1

Jak oglądać mecz USMNT vs Jamajka na żywo, link do transmisji i czas rozpoczęcia

Rozpoczęcie: 22:00 ET, sob