Seria Knicks-Heat: rzuty wolne Mitchella Robinsona, energia Quentina Grimesa i nie tylko

Mitchell Robinson miał tylko jedną myśl, kiedy Miami Heat wprowadziło strategię wyzysku w środę wieczorem.

— Pukam w te — powiedział Robinson.

W połowie czwartej kwarty środowego meczu Heat celowo sfaulował Robinsona, który spudłował 18 z 25 rzutów wolnych w play-offach podczas tego odcinka, wysyłając centrum New York Knicks do sklepu charytatywnego, mając nadzieję, że przestępstwo ustanie. Ale to nie wyszło, jak po cichu przewidział Robinson.

Wykonał 3 z 4 rzutów wolnych przed hałaśliwym tłumem, zanim trener Tom Thibodeau wyciągnął go z gry dla Isaiaha Hardensteina. Ale pozytywne myślenie nie było jedynym powodem, dla którego Robinson zastosował się do swojej prognozy rzutów wolnych.

24-latek dokonał jednej małej korekty, gdy znalazł się w składzie: zmienił swoją rutynę przed strzałem.

Robinson zazwyczaj otrzymuje piłkę do koszykówki od sędziego, przykłada ją do lewego biodra, bierze głęboki oddech, odbija się raz, a następnie wstaje do rzutu wolnego. W środę potroił się zamiast jednego, gdy Knicks przegrali półfinałową serię Miami Konferencji Wschodniej 112-103 do 3-2.

To nie przypadek. Powiedział, że dodatkowe dwie krople pomogły mu w koncentracji.

Czasami, gdy nikt tego nie zauważa, najważniejsze zmiany zachodzą w serialu.

Opanowanie Robinsona przyda się podczas Game 6, zaplanowanego na piątek wieczorem w Miami. The Heat nie wypróbowali taktyki Robinsona aż do czwartej kwarty. Ta strategia nie ma większego sensu, gdy Nowy Jork walczy o zdobycie punktów, tak jak to miało miejsce w pierwszych czterech meczach serii.

Ale w ostatnich trzech kwartach meczu 5 Knicks zaczęli wyglądać jak piątka najlepszych ofensywnych graczy, którzy udowodnili, że są w sezonie zasadniczym. To nie przypadek, że trener Miami, Erik Spoelstra, potrzebował najlepszego meczu ofensywnego w Nowym Jorku, by raz po raz wysyłać Robinsona do składu. Jeśli Knicks ponownie zdobędą dobry wynik w Game 6, powinni być gotowi na ponowne olśnienie Spoelstry.

READ  Oto, co nowy burmistrz Chicago ma do powiedzenia na temat największych wyzwań stojących przed miastem

Maule-a-Mitchell to nie jedyny temat do dyskusji na temat ostatniego sukcesu Knicks. Oto cztery kolejne przemyślenia, gdy obie drużyny przygotowują się do gry 6:

Szybkie wyniki

Startujący The Knicks znaleźli nową energię na początku środowej trzeciej kwarty, a to dlatego, że grali szybko.

Zacznijmy od Quentina Grimesa, który przebiegł 48 minut w jednym meczu play-off i nie zmęczył się.

Ludzie mają tendencję do skupiania się na fizycznym aspekcie zmęczenia. Na kilka minut przed końcem gry Grimes zderzył się z przebiegłym scenarzystą Miami Bamem Adebayo na kolanie, uwolnił się, znalazł Jimmy’ego Butlera, a potem jakimś cudem dokonał kradzieży, będąc wciąż w głębokim dyskomforcie. Nie mógł nawet dryblować na boisku po odzyskaniu koszykówki. Ale jest jeszcze jedna strona zmęczenia: strona mentalna.

Mózg Grimesa nigdy się nie opróżniał. Ciągle podejmował szybkie decyzje.

Był jednym z Knicksów najbardziej odpowiedzialnych za bieg zespołu na rozpoczęcie drugiej połowy. W dwóch oddzielnych zagraniach Julius Randle kopnął piłkę do Grimesa w rogu, który zawsze mógł usprawiedliwić wstawanie za spot-up, ale strażnik szybko przekazał piłkę Jalenowi Brunsonowi.

Gracze zawsze mówią o zmęczeniu, które pojawia się w ich umysłach. Nie widzimy tego, biorąc pod uwagę, że Grimes ma ponownie zagrać duże minuty w Game 6, a Emmanuel Quigley wymieniony jako wątpliwy ze skręconą lewą kostką, która może opuścić Knicks z siedmioosobową rotacją w ciągu sekundy. Ciągła gra eliminacyjna.

Przepływ

The Knicks znaleźli zmianę gry, aby rozpocząć drugą kwartę Game 5.

Opie był w drodze na szczyt klucza Tappina, aby ustawić zasłonę dla Brunsona, ale Brunson przeniósł się wcześniej, co oznaczało, że Tappin nie wybrał. Ale jedno jest pewne: on to nadrobi. Kilka sekund później Brunson przerzucił piłkę do Tappina, który wykonał potrójną wymianę ze swoim rozgrywającym. Gra zakończyła się open 3 dla Grimes.

READ  Q+A Gazowy „sabotaż” Nord Stream: kto jest winien i dlaczego?

Sekwencja wywołała bieg 18-2 w Nowym Jorku, który zbiegł się z odejściem Randle’a pod koniec pierwszej kwarty i wejściem Toppa na początku drugiej kwarty. Tempo uległo zmianie wraz z pojawieniem się Toppina na korcie. Randle spędził pierwszą kwartę uderzając piłkę po ziemi przeciwko Adebayo i Butlerowi. W przypadku Toppina ofensywa płynęła, a wyniki były widoczne.

Ale jest w tym pewna subtelność. Bieganie to nie jedyna aktywność topu. Chodzi o mężczyznę pilnującego Tappina we wspomnianej sztuce: strzelca wyborowego Heat Duncana Robinsona.

Podczas meczu drugiej kwarty Knicks trafili najsłabszego obrońcę Miami, Robinsona.

Tappin rzucił szybką przerwę alley-oop na Knicksa podczas następnej próby. Następnie Robinson pilnował Grimesa, który pobiegł do swojego rozgrywającego, aby ustawić zasłonę, który poszedł na skrzydło, a następnie podgrzał podanie do RJ Barretta za 3.

To kolejna szybka decyzja Grimesa – wszystko zaczęło się, ponieważ to on był facetem, którego Robinson trzymał w areszcie.

Podczas następnej rundy Robinson uczepił się Barretta, ustawiając ekran dla obiecującego Brunsona z Knicks. Nowy Jork ponownie strzelił.

Były też inne czynniki w ataku 18-2. Knicks ma przerwy. Wybiegli. Barrett trafił w przejście 3 w środku. Brunson przybił nierównowagę i -1. Ale przejście na Robinsona otworzyło ofensywę na połowie kortu, zwłaszcza że Knicks używali dynama pick-and-roll w Brunson wraz ze swoją ławką rezerwową.

Może coś z tego będzie. Nawet jeśli Brunson nie zagra 48 minut w Game 6, tak jak to zrobił w Game 5, Knicks mogą pozwolić mu się potknąć, więc będzie prowadził sekcję rezerwową, co jest jeszcze ważniejsze, jeśli Quigley nie gra. Chwile, w których Butler nie jest w grze, a Robinson jest, to najlepszy czas, aby przeciąć Gorączkę przez ekrany.

Pasja Barretta

Nie było nic niezwykłego w grze Barretta 5, co czyniło ją tak niezwykłą. Barrett jest podekscytowany wydajną, pełną punktów nocą i zamienia się w kolejny dzień w biurze.

READ  Ronald Acuna Jr. z drużyny Atlanta Braves dołącza do klubu 40-40, stając się piątym baseballistą w lidze MLB.

Zdobył 26 punktów w środowej strzelaninie 8 na 17. Uderza dużymi strzałami podczas biegu z ławką. Walczył do obręczy i pokazał kontakt z farbą. Nic z tego nie było niezwykłe w pierwszej rundzie serii Knicks przeciwko Cleveland Cavaliers.

Przez lata powalanie Barretta było jego mocną stroną. Kiedy Knicks najbardziej go potrzebują, skręca za róg.

W ostatnich ośmiu meczach play-off zdobywał średnio 22,5 punktu, strzelając w 50 procentach z gry i w 38 procentach z głębi. Jej rzeczywista sesja na tym odcinku: włos ponad 60 procent. Był to pierwszy najwyższy wynik dla faworyta nr 2, którym stał się Barrett podczas tego biegu.

Gra defensywna do obejrzenia

Jednym z aspektów Game 6 będzie to, którego zawodnika Heat będzie strzegł, zwłaszcza biorąc pod uwagę nieuniknione wysokie minuty Brunsona. Podczas gry 5 Knicks nadal dodawali go do strzelców Robinsona i Maxa Straussa. Przy różnych okazjach Brunson tracił swojego człowieka, co prowadziło do otwartych skoczków.

The Heat nie strzelali dobrze z dystansu za 3 punkty w Game 5, ale wiele z ich trójek było szeroko otwartych, ponieważ Brunson nie mógł trzymać się swojego gościa, a Randle zamknął jedno rozdanie z Kevinem Love. Z powodu czegoś innego.

Goni Robinsona po ekranach, nawet na krótkie zrywy. Jeśli Brunson zagra ponownie 40 minut i nadal będzie nie trafiał w strzelców, postawienie go za kogoś takiego jak Gabe Vincent, który grał dobrze w tej serii, może nadać Knicks inny wygląd.

(Zdjęcie: Quentin Grimes i Jimmy Butler: Wendell Cruz / USA TODAY Sports