Pięć notatek: Warriors odnoszą wielkie zwycięstwo nad Lakers, gdy Steve Kerr zwiększa rotację

LOS ANGELES — Oto pięć wniosków z sobotniego zwycięstwa Golden State Warriors 128:121 nad Los Angeles Lakers.

1. Jak to się stało i co to oznacza?

Jonathan Kuminga rozpoczął grę w składzie czterech zawodników. Lakers pokonywali Kumingę częściej niż jakikolwiek inny przeciwnik i zawsze rzucali mu wyzwanie, by oddał strzały. To między innymi powód, dla którego Kuminga nie znalazł się w rotacji trenera Steve'a Kerra w drugiej rundzie w maju ubiegłego roku (zagrał z nim Jamychal Green).

Kuminga, który w swoim trzecim sezonie był bardziej ugruntowanym i pewnym siebie strzelcem, wcześnie ukarał tę strategię. Zdobył dwa rzuty za trzy punkty i dwie straty, a także agresywnego Andrew Wigginsa (17 prób strzału) zdobył dla Warriors pierwsze 17 punktów, podnosząc ich na duchu, podczas gdy Steph Curry milczał. Curry nie zdobył ani punktu w pierwszej kwarcie.

Klay Thompson wszedł w połowie kwarty i zrobiło się gorąco. Zdobył 18 punktów w pierwszych ośmiu minutach, utrzymując Warriors w zasięgu ręki, gdy fizyczni Lakers wydawali się gotowi z nim uciec, częściowo dzięki aktywności Anthony'ego Davisa.

Jednak pod koniec pierwszej kwarty Trayce Jackson-Davis przypadkowo szturchnął Davisa w oko, broniąc go. Okazało się, że był to najważniejszy moment wieczoru. Davis wyszedł do szatni pomiędzy kwartami. już nie. Lakers mieli plus 6 w 12 minut i minus 13 po jego odejściu. Warriors wyprzedzili Lakers 62-54 w polu karnym, a Lakers wykonali tylko 18 rzutów wolnych, co było bezpośrednim skutkiem odejścia Davisa.

W obliczu mniej groźnej konkurencji Curry objął prowadzenie w drugiej kwarcie i pomimo pustego początku zakończył mecz z 31 punktami. Trafił tylko trzy z 10 trójek, ale oddał dziewięć strzałów w pole karne, skręcając i cofając się do obręczy bez obawy, że jego strzał zostanie zablokowany.

Warriors zanotowali 38 asyst. Draymond Green miał ich 13, po dwóch świetnych podaniach trafił do Kumingi na zakończenie drugiej kwarty, a w drugiej połowie zarówno Kuminga, jak i Wiggins zanotowali kilka dobrych zagrań, aby utrzymać dystans od Lakers. Kuminga zakończył mecz z 23 punktami. Thompson miał 26 lat.

Warriors nie bronili się dobrze. Nie byli w stanie powstrzymać LeBrona Jamesa, który zdobył 40 punktów. Wygrali jednak, ponieważ ich atak zapewniał świetną grę przez większą część meczu, a dodatkowi strzelcy trafiali skoczków obok obrony Lakers pod nieobecność rozgrywającego.

READ  Według Billa Barnwella sześciu zawodników 49ers jest wartych co najmniej jednego wyboru w drafcie w pierwszej rundzie – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Na całym odcinku często zdarzały się awarie zegara akcji, które opóźniały końcówkę i sabotowały posiadanie Lakers. Ogromny układ nr 3 Jamesa również został zaakceptowany po tym, jak kontrola limitu czasu uznała, że ​​był on poza boiskiem. Kerr i Curry powiedzieli, że nie jest to zasada, której żadne z nich nie lubi, mimo że są beneficjentami.

Jednak poza zatrzymaniem gry i zrujnowaniem produktu telewizyjnego, najprawdopodobniej nie zmieniło to ostatecznego wyniku, czyli wyjazdowego zwycięstwa Warriors, które wywróciło do góry nogami czołowego zawodnika rozstawionego z numerem 9 na Zachodzie. Dzięki temu zwycięstwu Warriors mają jeden punkt przewagi nad Lakersami, którzy mają passę porażek. Obaj zagrają ponownie na początku kwietnia w Los Angeles i prawdopodobnie rozstrzygnie się remis.

Warriors nadal mają przed sobą trudną drogę do wyjścia z drabinki play-in z wynikiem 9 na 10, ale w ciągu ostatnich kilku dni otrzymali pewną pomoc. Mavericks przegrali w Oklahoma City, a Kings przegrali u siebie z Knicks. Są dwa i pół meczu za Dallas i trzy za Sacramento, ale nie udało im się doprowadzić do remisu z żadnym z nich.

2. Dokręć obrót

Musa Modi dołącza do Kevona Looneya i Dario Sarica poza obecną rotacją. Kerr grał przeciwko Lakersom zaledwie dziewięciu zawodników, a dziewiąty, Gary Payton II, dostał w sumie sześć minut, faulując kilka zasłon w obronie w pierwszej kwarcie, co ograniczyło jego czas na boisku. W zasadzie była to rotacja ośmioosobowa.

„Chodziło bardziej o grę” – powiedział Kerr. „Trudno jest zebrać tam 10 zawodników. Nie boimy się tego zrobić. Naprawdę nie chcę zostać w ósmej drużynie. Myślę, że to będzie zależeć od meczów”.

Zgodność i pilność chwili. Green i Curry, obaj od niedawna borykający się z problemami zdrowotnymi, rozegrali 34 minuty, najwięcej od czasów przed przerwą na All-Star. W związku z tym Kerr udzielał wskazówek na temat swojego podejścia do gier na wyższe stawki, a kilka innych osób w organizacji stwierdziło, że spodziewają się nieco bardziej rygorystycznej rotacji podczas rundy rozciągającej.

Zakładając, że stan zdrowia oznacza to wyjściowy skład: Curry, Brandin Podzemski, Wiggins, Kuminga, Green oraz bardzo wykorzystaną trzyosobową ławkę rezerwowych, w skład której wchodzą Thompson, Chris Paul i Trace Jackson-Davis. Payton będzie w mieszance. Modi pozostaje jedną z opcji, ale ponownie zostaje wykluczony. Looney odchodzi, chyba że poważny problem lub kontuzja nakazuje jego włączenie.

READ  Tytani vs.

„To trudne” – powiedział Curry. „Lon, Moses, Dario, może w tej kolejności – szczególnie Lon i Moses – może nadejdzie czas, kiedy będą potrzebni. Będą gotowi. To jest ich wyzwanie. Ale o tej porze roku budowanie tożsamości w społeczeństwie sposób, w jaki chcemy grać, to ta (ciasna rotacja) jest ogromna.

3. Clay jako szósty człowiek

Thompson rozegrał w tym sezonie 63 mecze. W swoich 53 startach notował średnio zaledwie 16,6 punktu przy 41% celnych trafień i 37% przy 3. Jednak w 10 meczach rozgrywanych na ławce rezerwowych, pomimo czterominutowego spadku liczby minut na mecz (z 30,2 do 26,6), Thompson notował średnio 20,3. Punkt na 48 punktów. Procent strzałów i 45 procent z 3.

To zbyt mała próbka, aby ogłosić coś zbyt ostatecznego. Ale ta różnica w wydajności i produkcji jest zbyt duża, aby ją zignorować. Thompson był znacznie lepszym strzelcem i, ogólnie rzecz biorąc, zawodnikiem Warriors jako strzelec rezerwowy. Jego 18 punktów w pierwszych ośmiu minutach przeciwko Lakers było ogromnych. Jego 26 punktów zdobytych z ławki rezerwowych to więcej niż łączna liczba punktów zdobytych przez Lakers na ławce rezerwowych (25 punktów).

„Kłaniamy się temu” – Kerr powiedział o Thompsonie. „Naprawdę czuję jego siłę, gdy wchodzi z ławki. Od razu go atakujemy. Powołujemy go do gry. Kiedy wchodzi z ławki, panuje inna atmosfera. Podoba mi się tylko to, że Klay przyjął tę rolę, więc Dobrze.”

Green powiedział, że kiedyś podszedł do niego Thompson i powiedział o swojej roli na ławce rezerwowych: „Dray, to miło! Wspaniale!”

„To pokazuje jego dojrzałość” – powiedział Green. „Zaczyna startować w połowie swojego pierwszego sezonu. Aby mieć takie CV, jak on, buduje się organizację, a następnie zostaje się poproszony o przejście na ławkę rezerwowych. Niewiele osób wie, jakie to uczucie , ale jest grupa ludzi, którzy chcą go osądzić. W tamtym czasie „Na początku bardzo martwił się tym, jak ludzie go osądzą. Teraz go to nie obchodzi”.

4. Aktualizacja Draymonda

Green opuścił poprzedni mecz w Dallas z powodu bólu dolnej części pleców, po czym w swoim podcaście wydał nieco niepokojące oświadczenie, w którym stwierdził, że niepokoi go to od dwóch tygodni i że chce wyjść przed kontuzją, zanim się pogorszy. Coś gorszego, na przykład kontuzja, która zmusza go do opuszczenia połowy sezonu w 2022 roku.

READ  Dlaczego stan Floryda został wykluczony z rozgrywek College Football Playoff i dlaczego budzi to kontrowersje?

„Nie granie w Dallas, mimo że było źle, było słuszną decyzją” – powiedział Green. „Przed tym momentem doszedłem do punktu, w którym mogłem grać, a następnego dnia… rekompensowałem to sobie, próbując wrócić w dobrym nastroju. Potem mieliśmy mecz. Więc dobrze było dla mnie get „Dało mi to dodatkowy komfort i pozwoliło mi się obrócić. Dzisiaj nie czułem żadnego bólu.”

Rick Celebrini i Kerr wyraźnie planują monitorować Greena przez ostatni miesiąc sezonu, a przeciąganie liny jest jeszcze trudniejsze ze względu na pozycję Warriors w rankingach. Potrzebują go każdego wieczoru, a w zaciętych meczach będą potrzebować dobrych minut. Jednak zyskują także coraz większe zaufanie do Jacksona Davisa, ich promowanego rezerwowego centrum debiutantów, który w sobotni wieczór ponownie spisał się dobrze.

„Trace jest bardzo podobny do mnie” – powiedział Green. „On ma 23 lata w pierwszym roku. Grał w ważnych meczach. W przypadku Trayce’a ja grałem w ważnych meczach, w których musisz być facetem, dźwigać ciężar – strzelać gole, odbijać piłkę, prowadzić drużynę. wątpię, że „gotowy do wyjścia na scenę. Nie jest przeciętnym debiutantem. Mam duże zaufanie do Trice’a i dobrze, że może zmniejszyć liczbę minut, które gram”.

5. Dom

Warriors mają w tym tygodniu trzy mecze u siebie – z Knicks w poniedziałek, Grizzlies w środę i Pacers w piątek. W tym sezonie w Chase Center mają 17-17 lat.

Następnie wyruszają w długą podróż rozpoczynającą się w Minnesocie, Miami i Orlando przeciwko trzem drużynom play-offowym. Te sześć kolejnych meczów zadecyduje, czy możliwy jest nieprawdopodobny awans na ósme lub siódme miejsce, czy też życie w przedziale dziewięciu do dziesięciu jest formalnością.

(Zdjęcie Draymonda Greena walczącego z Austinem Reevesem o luźną piłkę: Sean M. Haffey/Getty Images)