Oceny graczy USWNT vs. Vietnam: Sophia Smith wyróżnia się

Jeffa Carlisle’aReporter futbolu amerykańskiego21 lipca 2023, 23:18 czasu wschodniego4 minuty czytania

Hercules Gomez: Po 3-bramkowej wygranej trudno znaleźć punkt zaczepienia dla USDNT

Ali Krieger i Hercules Gomez poprowadzili reprezentację USA kobiet do zwycięstwa 3:0 nad Wietnamem.

AUCKLAND, Nowa Zelandia — Kobieca reprezentacja Stanów Zjednoczonych osiągnęła oczekiwany wynik, być może nie o margines zwycięstwa, którego się spodziewała, ale przegrała. 3:0 w meczu otwarcia Mistrzostw Świata FIFA 2023 w Wietnamie. Sophie Smith strzeliła dwie bramki w pierwszej połowie, a Lindsay Horan dodała trzecią.

W 14. minucie Smith pokonał nogami bramkarza Wietnamu Tran Thi Kima. Morgan powinien dodać do amerykańskiego wyniku, ale jego karę w 44. minucie obronił Tran. Smithowi pozostawiono przedłużenie prowadzenia Amerykanów, strzelając głęboko w przerwie w pierwszej połowie, kiedy strzelił do domu po słabym uderzeniu Trana.

Stany Zjednoczone utrzymały dominację terytorialną w drugiej połowie, a Smith ostatecznie asystował przy bramce Lindsay Horan w 77. minucie.

Oto jak układają się poszczególne pokazy.

Oceny graczy (0-10; 10=najlepszy; 5=średnia. Brak oceny dla graczy wprowadzonych po 70 minutach).

GK Alyssa Nahr, 6 lat — Dotknęła piłki cztery razy w pierwszej połowie. To podsumowanie bezstresowego dnia.

Smith strzelił dwa gole i zajął trzecie miejsce w wygranym 3: 0 meczu USA z Wietnamem w meczu otwierającym Mistrzostwa Świata 2023.Saeed Khan/AFP za pośrednictwem Getty Images

Emily Fox, 5 lat — Broniła strony wystarczająco dobrze, ale musiała być ostrzejsza w ataku. Stracił znakomitą okazję w 66. minucie, kiedy oddał strzał nad poprzeczką z bliskiej odległości.

TF Julie Ertz, 7 — Na początku nie był ostry przy piłce, ale utrzymywał się przy podaniach. Za nią była jej zwykła siła fizyczna.

DF Naomi Kirma, 8 — Spokojny i opanowany przy piłce, dobrze wykorzystywał swoje tempo, aby udaremnić te kilka ataków, które Wietnam mógł zebrać. Jego długie, ukośne podania przysporzyły Wietnamowi problemów, powodując zamieszanie przed drugim golem Smitha.

DF Crystal Dunn, 6 — Napastnik był ważnym czynnikiem i powinien robić więcej, zwłaszcza że Smith nie zawsze miał dobry kontakt z kolegami z drużyny.

MF Savannah DeMelo, 5 — Mieszana torba. Wykonał dużo dobrej pracy w obronie, ale w ofensywie to była inna historia. Wśliznął Morgana na bramkę ostrym podaniem, ale nie dostał wystarczająco dużo piłki i musiał wywrzeć większy wpływ.

MF Andy Sullivan, 6 — Podtrzymała amerykański atak i odzyskała piłkę, kiedy jej potrzebowała. Prowadził zespół z 16 atakami w obronie.

MF Lindsay Horan7 — Trochę nierówno w pierwszej połowie. Kłopoty często pchały piłkę w środek, ale Smith miał rękę w otwieraczu. Po nieco większej rozgrzewce w drugiej połowie Cole zapewnił cappera, który może okazać się kluczowy, jeśli różnica bramek zadecyduje o grupie.

FW Trinity Rodman, 6 — Miał wczesne pukanie i rzut karny pod koniec pierwszej połowy, aby być prawdziwą siłą w pierwszej połowie. Trochę przygasł po przerwie.

FW Alex Morgan, 5 lat — Smith pokazał swoją jakość zręcznym uderzeniem, które przygotowało stół do otwierania, ale Rodmanowi nie udało się rzucić kary.

Sophia Smith, 8 lat — Oczekiwania co do wejścia Smitha do turnieju były wysokie, a on dobrze przyjął swoje cele. Chociaż nie był w najlepszej formie pod względem gry łączącej, grał ważne zagrania, w tym asystował przy kluczowej trzeciej bramce Horana.

Niepełnosprawni

FW Megan Rapinoe, 5 (do Morgana, 63″) — Jego występ w amerykańskiej koszulce był jego 200., imponującym kamieniem milowym dla kultowego gracza. Miał świetną okazję, aby zaznaczyć swój występ bramką, ale strzelił w 71. minucie.

MF Rose Lavelle, 6 (dla DiMelo, 63″) — Amerykański atak został zapoczątkowany po tym, jak wszedł do turnieju i późno zabrzęczał paskiem, ale najlepszą wiadomością jest to, że wszedł na boisko. Ameryka będzie jej później potrzebować.

FW Alyssa Thompson, N/R (za Rodmana, 75″) — Niezapomniany dzień dla 18-latki. Wniosła na boisko dużo energii.

DF Kelly O’Hara, N/R (w Ton, 84″) — Weteran wszedł na boisko, by zagrać późną kameę i brutalny atak.

DF Sofia Huerta, N/R (w Fox, 84″) — Jej krótki czas nie nadążał za tempem.

READ  Yellen ostrzega przed niewypłacalnością USA na początku czerwca i wzywa do podwyższenia pułapu zadłużenia