Lionel Messi wraca do Miami jako zmiennik w meczu z Cincinnati

Serwisy informacyjne ESPN7 października 2023 o 20:57 ET3 minuty na przeczytanie

Czy po powołaniu do reprezentacji Messi da pierwszeństwo Argentynie nad Miami?

Para z Football Americas omawia powołanie Lionela Messiego do reprezentacji międzynarodowej pomimo jego niedawnej nieobecności w Inter Miami z powodu kontuzji.

Lionel Messi powrócił na boisko dla Interu Miami po raz pierwszy od pięciu meczów, wchodząc na boisko jako rezerwowy w drugiej połowie sobotniego meczu Major League Soccer u siebie z FC Cincinnati.

Po rozpoczęciu meczu na ławce rezerwowych na stadionie DRV PNK, Messi wszedł do gry jako zmiennik Tomasa Avilesa w 55. minucie przy remisie 0:0, a Miami goniło za bramką, aby utrzymać się w rywalizacji o play-offy MLS.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

36-latek opuścił w tym czasie pięć z sześciu ostatnich meczów Interu Miami, a także kolejny mecz w barwach Argentyny z powodu pogłębiającej się kontuzji nogi. Nie wszedł na boisko od 37-minutowego występu przeciwko Toronto FC 20 września, kiedy problem z nogą zmusił go do opuszczenia boiska przed przerwą.

Przez cały ten czas Miami nadal opisywało dostępność Messiego jako decyzję podejmowaną w czasie meczu. Jednak w czwartek i piątek odbył pełne treningi z kolegami z drużyny z Miami, co sugeruje, że jest już w drodze powrotnej.

Miami zmagało się bez siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki, nie wygrywając trzech meczów MLS i przegrywając finał US Open Cup z Houston Dynamo.

Messi strzelił 11 goli w 12 meczach dla Interu Miami. Kiedy gra, wynik to 8-0-4; Siedem z tych meczów było na drodze drużyny do pierwszego tytułu mistrzowskiego w postaci zdobycia Pucharu Ligi, a kolejny miał miejsce w półfinale US Open Cup. Inter Miami ma bilans 1-3-2 w sześciu meczach bez Messiego, odkąd dołączył do klubu.

Słabe wyniki Miami bez talizmanu sprawiły, że nie udało mu się podjąć trudnego wyzwania, aby dotrzeć do play-offów MLS.

Na trzy mecze do końca, w tym pojedynek z Cincinnati, Miami zajmuje 14. miejsce w Konferencji Wschodniej, w której bierze udział 15 drużyn, a dziewięć najlepszych drużyn dociera do fazy posezonowej. Zespół z południowej Florydy musi pokonać pięciopunktową przewagę nad dziewiątym Montrealem, choć ma tę zaletę, że ma rozegrany mecz do rozegrania.

Pomimo ciągłych obaw o kondycję Messi został powołany do reprezentacji Argentyny na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata z Paragwajem w czwartek i Peru 17 października.

READ  Co dalej z Yankees? Trzy główne pytania dotyczące przyszłości Aarona Judge'a, Aaron Boone niepewny po zamiataniu