Lakers w końcu dokończyli dzieła, kończąc passę porażek z Nuggetsami

LOS ANGELES – Jęki rozeszły się po całej arenie Crypto.com. To się znowu działo.

Kiedy Michael Porter Jr. z Denver wykonał wsad obok Gabe'a Vincenta, Nuggets nagle stracili siedem punktów do Los Angeles Lakers na 3 minuty i 41 sekund przed końcem trzeciej kwarty czwartego meczu. Wydawało się, że Lakers są o krok od kolejnego zwycięstwa. Upadek, kolejny zamach w rękach Nuggets, kolejny sezon na ponowną ocenę swojego miejsca w Konferencji Zachodniej.

Tłum stał się cichy i napięty. Ławka Lakersów wyglądała na niestabilną.

Jednak przy następnym posiadaniu D'Angelo Russell, który miał zbiórkę po trzecim meczu, w którym panował gęsi jajek, przykuł uwagę kilku obrońców Nugget i podał bez spojrzenia w prawy róg dla Vincenta 3. Trzy posiadania później Anthony Davis pokonał Portera i Nikolę Jokica. Aby złapać ofensywne odbicie – przy jednym z 23 remisów w karierze – i kopnął piłkę do Taurean Prince na kolejne 3.

Kryzysowi udało się, przynajmniej tymczasowo, zażegnać.

Lakers wygrali 119-108, przerywając passę 11 porażek z Denver i wygrywając czwarty mecz serii pierwszej rundy play-offów NBA. To zwycięstwo Los Angeles nad Denver jest pierwszym od 16 grudnia 2022 roku, czyli około 500 dni temu. Lakers nadal przegrywają w serii do trzech zwycięstw 3-1, ale uniknęli poważnych pytań poza sezonem dotyczących statusu głównego trenera Darvina Hamma, przyszłości LeBrona Jamesa, wyglądu składu w przyszłym sezonie i nie tylko przez co najmniej jeszcze kilka lat. dni.

Tymczasem w poniedziałkowym meczu nr 5 mają szansę przedłużyć sezon.

„Cóż, jedyną szansą dla nas jest następny mecz” – powiedział James. „Daliśmy sobie kolejną deskę ratunku i jest to dla nas seria obejmująca jeden mecz.

Głębiej

„Wiemy, że musimy być lepsi”: niedociągnięcia Nuggets w końcu kosztowały ich w meczu z Lakers

Po trzech meczach, w których druga połowa zakończyła się niepowodzeniem, w czwartym meczu ofensywa Lakersów utrzymała tempo Nuggetsów. W drugiej połowie przegrali dopiero 60-58, po wejściu do gry 4-42 w drugiej połowie serii.

READ  Johnston: Gracze Coyotes stają w obliczu „wojny psychicznej” i niepewności w miarę zbliżania się potencjalnego transferu

W czterech meczach Lakers prowadzili przez 136 ze 192 minut, co daje wynik 70,8%. Dla kontrastu Nuggets prowadzili tylko przez 21,8 procent minut w serii, a wynik był remisowy w pozostałych 7,4 procentach.

Fakt, że Lakers przegrali trzy z czterech meczów pomimo prowadzenia przez ponad dwie trzecie minut w serii, jeszcze bardziej obciąża ich porażkę w drugim meczu, kiedy to w ostatnich 22 minutach stracili 20-punktowe prowadzenie. Gdyby Lakers utrzymali się i wygrali ten mecz, w tej serii byłby remis 2:2, a Lakers utrzymywaliby większą dynamikę, mimo że Nuggets mieli przewagę na własnym boisku.

„Oczywiście mam nadzieję, że wygramy (serię) 4:0” – powiedział strażnik Lakers Austin Reeves. „Szanse nie są przeliczone na naszą korzyść. Ale za każdym razem, gdy uda nam się utrzymać na powierzchni, mamy szansę zrobić coś wyjątkowego. I jesteśmy gotowi na to wyzwanie”.

Równie ważne dla ich psychiki było zwycięstwo Lakers.

Niezależnie od tego, czy Lakers przyznają się do tego, czy nie, Nuggets byli mniej więcej przesadzeni. Za każdym razem, gdy zbliża się mecz lub Nuggets mają dłuższą passę, Lakers zaczynają się denerwować i panikować. Denver to lepszy zespół, szczególnie lepszy w decydujących momentach. Ale Lakers powinni wygrać przynajmniej kilka z tych 11 porażek z rzędu.

Fakt, że Lakers byli gotowi rzucić wyzwanie w czwartym meczu, uratować sezon i ostatecznie wyeliminować niektóre narracje kojarzone z Denver Devils, jest świadectwem walki i ducha grupy.

„Miły dzień, aby żyć dla przetrwania” – powiedział Hamm. „Takie było przesłanie wczoraj i przesłanie dzisiaj. Wystarczy wygrać jeden mecz. Musimy się ponownie skoncentrować, ponownie skalibrować i zachować tę samą mentalność przed meczem z Denver”.

James prowadził Lakers z 30 punktami (14 z 23 celnych), w tym 14 w czwartej kwarcie. Osiemnaście z jego 23 prób strzałów trafiło w bramkę, gdy Nuggets atakowali stabilną dietą, składającą się z bullyballu. Podbiegł do obręczy, rozsypując niedopasowania i uderzając skoczków. 39-letnia gwiazda nadal atakuje Jokica w pick-and-rollach.

READ  WIDEO: Elegancki gest Dana Campbella i przemówienie po meczu po zwycięstwie drużyny Lions w lidze

Davis zdobył 25 punktów (11 z 17 celnych trafień), wspomniane 23 zbiórki, najwięcej w drużynie sześciu asyst i jeden blok w ciągu najlepszych w drużynie 42 minut. Jokic, który w sobotę zdobył 33 punkty, zebrał 14 zbiórek i miał 14 asyst, został w sobotę MVP serii. Jest najlepszym zawodnikiem na świecie i faworytem do zdobycia nagrody dla najlepszego zawodnika po raz trzeci. Jednak Davis sprawił, że spotkanie było bardziej konkurencyjne niż w zeszłym sezonie, dorównując i pokonując swojego dużego odpowiednika przez długie okresy czasu. W tej serii Davis notuje średnio 30,5 punktu (62,2 procent strzałów) i 15,8 zbiórek na mecz.

„AD nie musi nikomu niczego udowadniać” – powiedział James. „To jeden z naszych najlepszych dużych zawodników w grze, jeden z najlepszych na świecie. I pokazał to ponownie w pierwszych czterech meczach”.

Reeves dodał najwięcej w drużynie 21 punktów i sześć asyst. Hachimura zdobył dziewięć punktów, najwięcej w serii, w jedyne 22 minuty w sezonie. Prince zdobył także najwięcej w karierze dziewięciu punktów w 29 minut, z czego 17 w drugiej połowie.

Jednak dobrą passę zapewnił Russell, który odbił się od wsadów w 3. meczu i zdobył 21 punktów, trafiając 8 z 15 rzutów, w tym cztery trójki. Po tym, jak Russell zasiadł na ławce rezerwowych w czwartym meczu finałów Konferencji Zachodniej w zeszłym sezonie, Hamm pozostał Russella i zatrzymał go jako startera.

„Mam do niego duże zaufanie” – powiedział Hamm.

Kiedy tę wiadomość przekazano po meczu, Russell, który odrzucił dwie prośby o rozmowę z reporterami po trzecim meczu, udzielił pewnej odpowiedzi.

„Doceniam to, ale po prostu wierzę w siebie bardziej niż ktokolwiek inny” – powiedział Russell. „Nie potrzebowałem tego, ale doceniam to”.

pogłębiać

Głębiej

Trotter: Lakers i D'Angelo Russell unikają rezygnowania z Nuggetsów i historii (na razie)

Lakers zrobili większość drobnych rzeczy dobrze w czwartym meczu. Odbili Denver 46-40, utrzymując napastnika Denver Aarona Gordona do zaledwie trzech zbiórek i żadnych zbiórek w ofensywie, po zdobyciu odpowiednio 15 i pięciu w trzecim meczu. Los Angeles wyprzedziło Denver 14-5 pod względem punktów drugiej szansy. Zdominowali także bitwę na farby, przewyższając Nuggets 72-52.

READ  2022 Monaco Grand Prix FP2 raport i najważniejsze informacje: Leclerc prowadzi Ferrari 1-2 w drugim treningu w Monako po tym, jak Ricciardo podnosi czerwone flagi

Żadna drużyna NBA nigdy nie odrobiła straty po serii 3:0. Jeśli jednak istnieje jeden zawodnik z najbardziej doświadczonym biegaczem, to jest nim James, który poprowadził Cleveland Cavaliers do powrotu do gry 3:1 z Golden State Warriors w finałach NBA 2016, które zwyciężyło 3:1. Co równie ważne, James jest liderem NBA wszechczasów z 30-punktowymi występami w meczach play-off z 19 punktami.

„Poniedziałkowy mecz jest dla nas najważniejszym meczem w sezonie i rozumiemy to i wiemy, więc jest to moment, w którym przegrywasz i to jest koniec” – powiedział James. „Wygrywasz i idziesz dalej”.

Lakers są pewni, że mogą kontynuować grę. Tymczasem piąty mecz będzie ich największym sprawdzianem w dotychczasowej historii.

Lakers mają w tym sezonie bilans 0-3 w Denver i zaledwie 21-23 na wyjazdach (uwzględniając mistrzostwa sezonu, mistrzostwa w fazie play-in i play-offy). Denver z pewnością będzie miało dodatkową motywację po porażce w meczu play-off i wreszcie daniu Lakersom życia. Publiczność Ball Arena będzie kibicować tej małej części.”kto jest twoim ojcem?„I zakończenie sezonu Lakers.

Pomimo wyniku w piątym meczu i serii, sobotnie zwycięstwo usunęło poważną przeszkodę mentalną z passy porażek i przekształciło tę serię w bardziej normalną serię koszykówki.

„Trudno dać się zmieść” – powiedział Davis. „Nikt nie chce tego uczucia, zwłaszcza latem. Musisz żyć z tym uczuciem przez resztę lata. Więc nie rozmawialiśmy o tym. Wiemy, o co toczy się gra. Nikt nie chce tego uczucia w ustach przez resztę lata. Sposób, w jaki zagraliśmy dzisiejszego wieczoru, jest taki, jak powinniśmy grać przez resztę serii.

(Zdjęcie na górze: Ronald Martinez/Getty Images)