Jalen Bronson z Mavericks wysłany do szatni po kontrowersyjnej kontuzji od Royce’a O’Neilla z Jazzu

Obrazy Getty

Z Luka Doncic Z powodu urazu łydki Dallas Mavericks Potrzebowali wspierającej obsady, aby przejść do swojej pierwszej serii rundy z Utah Jazz. W grze 2 w poniedziałek wieczorem, Galen Bronson Zrobił to i więcej, zdobywając 41 punktów kariery, aby poprowadzić Mavs do ogromnego zwycięstwa w serii 1-1.

Bronson utrzymał ten impet w trzecim meczu w czwartkowy wieczór w Salt Lake City, gdzie zakończył z 31 punktami i pięcioma asystami, prowadząc Mavericks do zwycięstwa 126-118 i przewagi 2-1. Niestety jego noc nie była idealna. W połowie drugiej kwarty przybrał bolesny obrót.

Po pięciu minutach gry w kwarcie Jazz upuścił piłkę na ziemię i Mike Conley Pick and roll prowadzony z Rudy Gobert. Po zdobyciu trochę miejsca Conley wystrzelił 3, które chwyciły tylko dno siatki. Wydawało się, że to zwykła gra i tak powinno być. Ale kiedy piłka była w powietrzu, Bronson odwrócił się w poszukiwaniu zamkniętego pudełka Royce O’Neillktóry wszedł do ofensywy i posłał Bronsona z ciężkim ciosem w plecy.

Oto powtórka incydentu z górnego rogu:

Bronson przez chwilę trzymał się nisko i trzymał dolną część pleców, gdy w końcu wstał. Początkowo próbował pozostać w grze, ale był zbyt hałaśliwy i popełnił błąd, aby przerwać grę. Miał też techniczną usterkę, ponieważ narzekał na brak czegoś o nazwie O’Neill.

„Royce uderzył mnie łokciem w plecy i to wszystko” Bronson powiedział. „Powiedziałem to, co miałem do powiedzenia. To koniec. Po wygranej wszystko jest dobrze”.

Gdy Bronson wypadł z gry, udał się prosto do szatni w celu dalszej oceny. Na szczęście udało mu się wrócić po przerwie, najwyraźniej unikając jakiejkolwiek poważnej kontuzji. To świetna wiadomość dla Mavericków, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na utratę kolejnego głównego akcjonariusza.

READ  Puchar Świata – Pakistańska drużyna otrzymuje wizy wjazdowe na niecałe 48 godzin przed wyjazdem do Indii