Koszykówka stanu Michigan odniosła całkowite zwycięstwo z numerem 12, Illinois 88-80

EAST LANSING — Malik Hall poczuł, że znowu się wymyka.

Napastnik koszykówki ze stanu Michigan nie wykorzystał w sobotę rzutu wolnego z forhendu o 3:18 w meczu z Illinois, co przypomina mu jego zmagania na linii faulu cztery dni temu w Minneapolis.

Kilka sekund później Hall zderzył się z AJ Hoggardem, udając się do defensywnego odbicia, a Illini doszedł do siebie. Następnie, gdy gwiazdor Terrence Shannon Jr. pojechał samochodem po widowni i został faulowany, piątoroczny zawodnik Spartans odrzucił głowę do tyłu i wypowiedział kilka wybranych słów wyrażających frustrację, którą sam sobie wywołał.

Niezależnie od słów, jakie Hall do siebie powiedział, przeklinał Illinois.

Hall strzelił gola po dwóch rzutach za trzy punkty, co dało MSU na stałe prowadzenie, a Tyson Walker i AJ Hoggard zapewnili Spartanom bardzo potrzebne zwycięstwo, pokonując 12. w tabeli Illiniego z wynikiem 88-80. W centrum Breslin.

MSU (15-9, 7-6 Wielka Dziesiątka) wygrało 11 z 15 spotkań, odrabiając straty po zdobyciu dziewięciopunktowej przewagi w drugiej połowie we wtorek po zawziętej porażce 59-56 z Minnesotą.

Hoggard prowadził MSU z 23 punktami, a na linii rzutów wolnych zdobył 12 z 13 punktów, w tym pięć w końcowym czasie 1:39. Pierwsze dwa padły po ustawieniu się w ucieczce i przechwycie Walkera, co pomogło rozpocząć dobrą passę Spartan w końcówce.

„To właśnie mówił trener, czyli wygrywanie meczów i kilka ważnych zatrzymań” – powiedział Walker, który zdobył 19 punktów – to jego 35. mecz z rzędu z liczbą dwucyfrową – i dodał dwa z sześciu przechwytów MSU. „Dlatego bardzo ważne było dla nas objęcie dzisiaj prowadzenia. … Nie zamierzamy tracić dwóch punktów z rzędu. Zdecydowanie myśleliśmy, że straciliśmy jednego w Minnesocie, więc po prostu staramy się być lepsi”.

Było to zdecydowane zwycięstwo wysiłków MSU mających na celu przedłużenie rekordowych 26 występów z rzędu trenera Toma Izzo w turnieju NCAA.

„Moim zdaniem co roku jedziemy na turniej NCAA. Nie zamierzam być z kimś, kto nie odchodzi, nie chcę być tą osobą” – powiedział Hall. „To było zdecydowanie ważne zwycięstwo. Myślę, że potrzebujemy kolejnego ważnego wpisu w naszym CV, żeby zapewnić nam większą przyczepność.

Jaden Akins dodał 10 punktów i sześć zbiórek, najwięcej w drużynie, a MSU zremisowało 33 punkty z Illini, jedną z najlepiej zbierających drużyn w kraju. W meczu doszło także do 15 remisów i 16 zmian prowadzenia, a Spartanie pokonali Illinois 23:9 do przerwy i 38:22 w końcówce.

READ  Stadion Broncos: Straż pożarna w Denver gasi poważny pożar

Wyglądało to jak mecz w marcu. „Jeśli tak, bardzo mi się podoba” – powiedział Izzo. „Wygraliśmy mecz. I wtedy właśnie chcesz wygrać, w marcu. Myślałem, że wszyscy poszli w górę. I pomyślałem, że w zgrupowaniach to widać. Nie wiem, dlaczego ludzie nie mogą się skupić o tych sprawach, ale czasami tak się nie dzieje.” Robimy to.

Illinois (17-6, 8-4) zakończyło mecz z wynikiem 11 na 30 z zakresu 3 punktów (36,7%), ale nie udało mu się dostać do finałowej piątki z czasem 6:47. Shannon prowadziła wśród wszystkich strzelców, zdobywając 28 punktów, trafiając 7 z 19 rzutów i zebrała siedem zbiórek. Coleman Hawkins zdobył dla Illinois 14 punktów, a Marcus Domasek 12 punktów.

W meczu MSU w drugiej połowie zdobyło 25 z 34 punktów z linii rzutów wolnych, a Hall miał 7 z 9 punktów. Illinois zakończyło mecz z wynikiem 17 na 20. W wygranym 71-68 meczu Illini ze Spartanami 11 stycznia Illini wykorzystał rzuty wolne 18 na 22, ale ograniczył drużynę Izzo do zaledwie 5 z 7 na linii, faulując zaledwie 10 na 24. Rozległ się gwizdek na nich. Na niedzielę.

„To w pewnym sensie odmieniło losy meczu w Champaign, kiedy dotarliśmy do linii obrony i zagraliśmy bardziej agresywnie. (…) Należy im się należące uznanie, oczywiście to oni byli agresorami” – powiedział trener Illinois Brad Underwood. „Kiedy popełniasz błędy, jesteś negatywnym i miękkim zespołem. Oczywiście popełniliśmy dzisiaj wiele błędów, więc byliśmy bardzo negatywnie nastawieni”.

MSU wraca na trasę w środę w Penn State (18:30, Big Ten Network).

Gra biegowa

Wielkie biegi, świetne zagrania, kluczowe zbiórki i kluczowe sprawdzania. Wszystko to przeplatało się w pierwszej połowie, w której żadna z drużyn nie była w stanie zmiażdżyć drugiej.

Spartanie na początku mieli problemy z trzypunktową obroną, a Illini zdobyli cztery z pierwszych sześciu punktów w otwartej grze. Trójka Hawkinsa po połowie połowy powiększyła prowadzenie do siedmiu, ale obrona MSU wzmocniła się i nie pozwoliła na kolejne trzy punkty przez resztę połowy.

Przechwyt i ustawienie Hoggarda po rzucie wolnym Walkera, po którym nastąpił układ Akinsa, zmusiły Underwooda do ogłoszenia przerwy na żądanie z wynikiem 7:52 przed przerwą, a Spartanie w ciągu dwóch minut.

READ  Malcolm Brogdon z Celtics gra po kontuzji prawego ramienia: Źródła

Shannon, która przez pierwsze 20 minut zdobyła 16 punktów, odpowiedziała po przerwie trzema setami z rzędu i zapewniła Illinois największe prowadzenie w pierwszej połowie (31-23, na 6:29 przed końcem).

Wtedy właśnie rozpoczęła się ofensywa drużyny MSU, a para rzutów wolnych Hoggarda doprowadziła do kontrataku 21-10 w końcowym wyniku 6:15. Spartanie strzelili 10 goli z rzędu, pierwszy padł po faulu Jacksona Koehlera po tym, jak Hoggard nie trafił za trzy punkty. Następnie starszy rozgrywający zaczął rozdawać akcje, ustawiając Halla na rzut za trzy punkty po kolejnym posiadaniu MSU. Hall odrobił nieudaną próbę Walkera z zagraniem, a następnie Hoggard podał do Akinsa, zdobywając 3.

To wiadro zapewniło Spartanom prowadzenie 44-39 i doprowadziło Breslina do szału. Jednak Akins został przyłapany na tweetowaniu na ławce rezerwowych stanu Illinois i popełnił faul techniczny, co rozgniewało Izzo i wysłało go na boisko, aby zaatakował Akinsa, zanim Hoggard go sfaulował. Shannon trafiała kolejne rzuty wolne, ale MSU do szatni objęło prowadzenie 44-41.

Spartanie wyprzedzili Illini o dwa punkty i zamienili swoje trzy ofensywne zbiórki na sześć punktów, ograniczając Illinois do dwóch punktów drugiej szansy przy czterech ofensywnych zbiórkach. Kohler w pierwszej połowie zaliczył trzy zbiórki, a dwa z ataku zamieniły się w kosze.

Hall oddał wszystkie cztery strzały w pierwszej połowie i zdobył 11 punktów do przerwy, podczas gdy Spartanie trafiali łącznie na 57,7%, a z dystansu za 3 punkty trafiali 4 z 6. Hoggard dodał 10 punktów, wykonując wszystkie sześć rzutów wolnych i zadając trzy asysty.

„Walczyliśmy. Utrzymaliśmy naszą sprawność umysłową. Byliśmy pozytywnie nastawieni” – powiedział Hoggard, który miał pięć asyst. „Wiedzieliśmy tylko, że koszykówka to gra biegowa i wiedzieliśmy, jak utalentowany jest ten zespół i że będą uciekać. Musieliśmy więc po prostu zachować równowagę, wrócić, walczyć i uciekać. „

Podpisowe zwycięstwo

Po połowie sytuacja wyglądała podobnie.

Trójka Domaska ​​zdobyta pod koniec pierwszej połowy była pierwszym z siedmiu remisów i czterech zmian prowadzenia w ciągu pierwszych 8:53 pierwszej połowy.

Piąta zmiana prowadzenia nastąpiła po kolejnym rzucie za trzy punkty dla Illinois, tym razem przez Luke’a Goode’a na 10:40 przed końcem meczu. Doprowadziło to do serii 12-2, a Domasek powalił ostatnią trójkę Illiniego i na 7:37 przed końcem było 72-64.

READ  Seahawks GM – Właściciel chce, aby nowy trener zachował „pozytywną kulturę”

MSU odpowiedziało ponownie.

Walker trafił dwa rzuty wolne, a Hoggard stworzył oszałamiającą sekwencję.

Najpierw nie spieszył się, po czym z przeciwnego rogu oddał rzut za trzy punkty, ale w zamian za to dla Walkera w fazie przejściowej. Następnie, po stracie Illiniego, Hoggard ponownie przyjął piłkę prawą stroną boiska i zaatakował kozłowaniem. Jego strzał z wahaniem wyrzucił Hawkinsa w powietrze, a Hoggard dokończył kontakt i trafił rzut wolny. To spowodowało, że MSU znalazło się w impasie 72-72 na 4:10 przed końcem, co stanowiło ósmy remis w drugiej połowie.

Spartanie objęli prowadzenie po świetnej sekwencji od Halla, a dwa rzuty wolne Hawkinsa dały Illinois ponownie krótkie prowadzenie na 2:29 przed końcem. Jednak druga trzypunktowa gra Halla zapewniła ostateczną zmianę prowadzenia.

„Pozwoliliśmy mu to złapać – przez 90% meczu nie pozwoliliśmy mu tego złapać” – Underwood powiedział o kluczowych sytuacjach Halla. „Usiedliśmy za nim. To znaczy mieli pięciu zawodników (w środku), ale nie mieli pięciu zawodników, którzy potrafiliby strzelać. Coleman siedział tuż za nim, żeby go kryć, a my pozwoliliśmy mu złapać piłkę. Potem popełniliśmy faule na dodatek, co nie było mądre. „bardzo”.

Te zagrania i wynikające z nich przechwyty Walkera i Hoggarda zapewniły charakterystyczne zwycięstwo, którego szukał Izzo. Dołącza do ataku Baylora nr 13 z 6 grudnia i jest to jedyne zwycięstwo Spartan nad rankingowymi przeciwnikami w tym sezonie.

„Szczerze mówiąc, to było tak, jakbyśmy grali z nimi tutaj dwa lata temu i nie wykonali swojego zadania” – powiedział Walker, odnosząc się do porażki u siebie z Illinois 79:74 19 lutego 2022 roku. „To jedna wielka gra za drugą, w tę i z powrotem. Ale w końcu połączyliśmy kilka zagrań i przystanków, aby zamknąć mecz”.

Skontaktuj się z Chrisem Solarim: csolari@freepress.com. podążać za nim @chrysolari.

Subskrybuj Podcast „Spartan Speak”. Nowe odcinki co tydzień jabłko, Spotify Lub gdziekolwiek słuchasz podcastów. Wszystkie nasze podcasty i codzienne odprawy audio znajdziesz na freep.com/podcasts.