Kobieca koszykówka Ohio State kończy sezon regularny w Michigan zwycięstwem 74-61 nad Wolverines w Ann Arbor

Buckeyes pokonali Wolverines u siebie w Ann Arbor 74-61, aby awansować na 2-0 z rywalami w tym sezonie i odnieść pierwsze zwycięstwo nad rywalem w rankingu od czasu zwycięstwa 66-57 nad Michigan w Covelli Center 12 grudnia. 31.

Po przegranych czterech ostatnich meczach z rywalami z rankingu, z dwiema porażkami z Indianą i porażkami z Iowa i Maryland, trener Ohio State, Kevin McGough, powiedział, że poniedziałkowa wygrana była „naprawdę ważna” dla przywrócenia impetu po stronie Buckeyes.

„Myślałem, że dziś wyglądamy inaczej” – powiedział McGough po meczu. „Myślałem, że rywalizowaliśmy przez 40 minut, na pewno i graliśmy dobrze przez większość meczu”.

Ricky Harris był gwiazdą wieczoru dla Buckeyes, zdobywając 23 punkty w karierze, dodając siedem przechwytów i pięć asyst, startując jako rozgrywający w miejsce Jessego Sheldona, który został wykluczony z gry z powodu kontuzji stopy. 22 mecze w tym sezonie.

„Ricky był absolutnie niesamowity” — powiedział McGough. „Grała ostro, grała z twardością, siłą, skupieniem i ogólnie świetnym przywództwem. Naprawdę z niej dumna.”

61

Pressing Buckeyesów na całym korcie spowodował kłopoty w Michigan przez całą noc, gdy Wolverines obrócili piłkę 27 razy.

„Wyglądaliśmy na bardziej aktywnych w prasie. Myślałem, że to było naprawdę skuteczne” – powiedział McGough. „Po prostu nasz duch rywalizacji i nasza wola zatrzymania i zbiórek była lepsza.”

Podobnie jak ostatnia tendencja Buckeyes przeciwko wielkim rywalom, stan Ohio rozpoczął powolny start, szybko wpadając na dołek 10-2, gdy Wolverines wykonali 4 z pierwszych 5 rzutów, w tym parę trójek.

Tym razem jednak Buckeyes szybko zareagowali, zdobywając cztery własne trzy punkty z rzędu, w tym dwa na jedno posiadanie, kiedy błąd został odwołany przy trójce Taylora Mexella, po której Taylor Terry podążył długim biegiem. Robić. Eboni Walker podążył za tą serią trójek przechwytem i szybkim przyłożeniem, dając Buckeyes pierwsze prowadzenie w meczu, 16-14, z 3:48 do rozegrania w pierwszej kwarcie.

Ohio State zakończyło pierwszą kwartę prowadzeniem 24:17. Buckeyes wykonali sześć z siedmiu prób za trzy punkty w pierwszej kwarcie – Mikesell wykonał trzy, a Terry dwa – i ukradli cztery próby w pierwszej kwarcie, gdy Michigan wykorzystał ją ponad siedem razy w ciągu pierwszych dziesięciu minut.

Rebecca Mikolasikova, która w swoim drugim meczu zeszła z ławki z powodu skręconej kostki, wykonała siódmą z trzech z ośmiu prób Ohio State, aby zwiększyć przewagę Buckeyes do 10 punktów w pierwszym posiadaniu drugiej kwarty. Harris zdobył ósmą z rzędu trójkę Buckeyes w ich następnym posiadaniu.

11

Liga Brown samodzielnie przywróciła Michigan do gry, zdobywając 14 punktów w drugiej kwarcie, w tym 10 w pierwszych trzech minutach kwarty. Jordan Hobbs również trafił parę trójek dla Wolverines w drugiej tercji, zmniejszając prowadzenie Buckeyes do jednego punktu po drugiej trójce. Ale Harris miała świetną drugą kwartę dla Ohio State, kończąc kwartę z 12 punktami – wszystkie na trzy punkty – i utrzymała prowadzenie Ohio State na tablicy wyników 41-37 do przerwy.

Buckeyes ochłonęli w ofensywie w trzeciej kwarcie, wykonując zaledwie sześć z 18 rzutów z gry i jeden z sześciu z dystansu za 3 punkty, ale nadal powiększyli przewagę do siedmiu punktów, utrzymując Michigan do zaledwie trzech rzutów z gry i włączenie. Dziewięć strat w pierwszych 10 minutach po zakończeniu pierwszej połowy.

Michigan nie zbliżyło gry, ponieważ Ohio State rozpoczęło czwartą kwartę z przewagą 7-2, w tym pięć dodatkowych punktów od Harrisa, aby zwiększyć przewagę do 12 punktów. Buckeyes mieli dwucyfrową przewagę przez większą część ostatniej kwarty, zanim ostatecznie wygrali 13.

Brown był wyjątkowy w pokonaniu Wolverines, zdobywając 36 punktów w karierze, ale nie uzyskał wystarczającej pomocy od swoich kolegów z drużyny, którzy zdobyli tylko 25 punktów.

Zwycięstwo przypieczętowało podwójne zwycięstwo w mistrzostwach Wielkiej Dziesiątki dla Ohio State, które zajmuje czwarte miejsce w tabeli konferencji z rekordem 12-5 Big Ten i tylko jednym meczem sezonu regularnego, aby zagrać z Maryland zajmującym trzecie miejsce w piątek. 18:00 w Centrum Szkotów. Ta gra będzie transmitowana w Big Ten Network.

Będąc numerem 4 w turnieju Big Ten, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Minneapolis, Buckeyes prawdopodobnie ponownie zmierzą się z Michigan w następny piątek w ćwierćfinale, ponieważ Wolverines zajmują obecnie pozycję nr 5 w turnieju.

Notatki z gry

• Jase Sheldon opuścił ostatnie cztery mecze z rzędu w Ohio State i wszystkie z wyjątkiem jednego od początku grudnia.

• Leila Vilea z Michigan, drugi najlepszy strzelec Wolverines w tym sezonie (17 punktów na mecz), również opuściła mecz z powodu kontuzji dolnej części nogi.

• Walker wystartowała po raz trzeci z rzędu w miejsce Mikulasikovej.

• Coty McMahon zdobyła swoją szóstą nagrodę Big Ten Freshman of the Week, pobijając rekord ustanowiony wcześniej przez Kelsey Mitchell w poniedziałek po południu za występ w dwóch poprzednich meczach Buckeyes przeciwko Penn State i Indiana. W poniedziałkowym meczu zanotowała siedem punktów, osiem zbiórek i siedem asyst.

READ  Kibice Iranu obawiają się, że państwowi „obserwatorzy” szpiegują je podczas meczów mistrzostw świata