JuJu Watkins zdobył 51 z 15 punktów USC, pokonując czwarte miejsce w drużynie Stanford

W piątek JuJu Watkins był nie do zatrzymania. (AP Photo/Josie Libby)

JuJu Watkins od czasu swojego pierwszego meczu na stadionie USC nr 15 wyglądała na wyjątkowo utalentowaną, ale w piątek osiągnęła inny poziom.

Prawdziwy student pierwszego roku i były kandydat na numer 1 w kraju pobił rekord Stanforda z numerem 4, zdobywając rekord programowy 51 punktów w wygranym 67-58 meczu. Dla podkreślenia powtórzymy: zdobyła 51 punktów w meczu, w którym jej zespół zdobył 67 punktów.

Zrobiłem to za pomocą takich zrzutów ekranu:

W szatni USC było trochę czasu na świętowanie po meczu:

Jedynymi innymi graczami, którzy kiedykolwiek zdobyli punkty dla USC, są Mackenzie Forbes (12 punktów), Raya Marshall (2 punkty) i Clarice Akunuwafo (2 punkty). Watkins również trafił 14 z 26 z gry, do których miał 11 zbiórek, cztery przechwyty i dwie asysty.

Reszta trojanów łącznie strzelała 7 z 38.

Eksplozja zwiększyła średnią punktacji Watkinsa w sezonie do 27,2 punktów na mecz, zajmując drugie miejsce w kraju za Kaitlyn Clark (32,1 punktów na mecz). W tym sezonie nie zdobyła w meczu mniej niż 15 punktów, a w 12 z 18 meczów przekroczyła 25 punktów. Obejmowało to kolejny oszałamiający wynik dla wciąż niepokonanego UCLA.

Powiedzieliśmy kiedyś, że każdy dzień, w którym zawodnik USC pobije rekord Lisy Leslie, musi być dobrym dniem. Aby rozwinąć tę koncepcję, każdy dzień, w którym gracz USC psuje samochód Cheryl Miller, musi być bardzo dobrym dniem.

Watkins dokonał tego w ciągu trzech kwart, poprawiając rekord Millera w jednym meczu, wynoszący 40 punktów w zaledwie 30 minut gry. Statystyki i informacje ESPN. Następnie w czwartej kwarcie zdobyła 11 punktów, bijąc rekord programowy utrzymywany przez Sherri Nelson od 1989 roku.

Było to także najwięcej punktów zdobytych przez jakąkolwiek koszykarkę z college'u w tym sezonie, przewyższając 47 punktów gwiazdy Kolorado Shelii Watson.

READ  Christian McCaffrey „czuje się dobrze” po dniu wolnym dla weterana – NBC Sports Bay Area i Kalifornia