Huskers zamiatają rekiny w meczu otwierającym NCAA – University of Nebraska

Lincoln, Nab. – Najlepsza drużyna siatkówki z Nebraski przeszła do turnieju NCAA po zwycięstwie nad Long Island 25-13, 25-16, 25-22 w piątkowy wieczór przed 8599-osobową publicznością w Bob Devaney Sports Center.

Huskers (29-1) byli zrównoważeni w ofensywie, a pięciu graczy zanotowało co najmniej sześć zabójstw. Merritt Bisson prowadził, zabijając 13 wrogów, trafiając 0,478. Harper Murray dodała dziewięć zabójstw w swoim debiucie w turnieju NCAA, podczas gdy Allie Batenhorst miała siedem zabójstw. Środkowi Andy Jackson i Maggie Mendelsohn zaliczyli po sześć zabójstw, a Mendelsohn związała swoją karierę wysoko pod względem zabójstw i bloków (4).

Nebraska odnotowała 44 zabójstw wobec 28 LIU, a Huskers osiągnęli wynik 0,280 w porównaniu do 0,151 w przypadku Sharks. NU również miało przewagę 46-33 w wykopach i miało siedem asów. Camelia Melendez wyprzedziła LIU, zadając 12 zabójstw, podczas gdy Rumur Rouille miał najwięcej w drużynie siedmiu bloków.

Grupa 1: Mendelsohn rozpoczął mecz od bloku Beasonem i zabójstwa, a zabicie każdego z nich przez Battenhorsta i Jacksona – wraz z asem Beasona – dało Huskersom prowadzenie 8-3. Huskers trzymali nogę na gazie i prowadzili 14-5 po dwóch zabójstwach Murraya i jednym zabójstwie Rileya w ramach kolejnej serii 4-0. Riley i Murray zaserwowali mocny cios, Beason i Mendelsohn połączyli siły, aby uzyskać blok, a Huskers objęli prowadzenie 19-7. Rodriguez zaserwował Huskers czwartym asem na prowadzenie 21-8, a Battenhorst, Jackson i Riley zanotowali zabójstwa w dalszej części meczu, gdy Huskers wygrali 25-13. W pierwszym secie Nebraska utrzymała LIU do -0,040.

Grupa 2: Liu utrzymał się w drugiej partii, przegrywając 9-7 po zabiciu Camelii Melendez. Następnie Murray i Bison połączyli siły, zadając trzy zabójstwa z rzędu, aby pomóc Huskersom wzrosnąć do 12-7, ale Sharks walczyli w ciągu dwóch, 15-13. Jackson i Murray zabijali, dając Big Redowi przewagę pięciu punktów przy stanie 18-13, Beeson i Murray zabijali, podczas gdy Riley zaserwował dwa asy, a Huskers objęli prowadzenie 23-15. Następnie Mendelsohn zanotował dwa zabójstwa na zakończenie seta, 25-16.

READ  Jak PFF ocenia Brock Purdy’ego drużyny 49ers w 11. tygodniu zwycięstwa nad Buccaneers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Grupa 3: Huskers wpadli do dołka z wynikiem 8-3, gdy Long Island kliknął ofensywnie. Sharks prowadzili 11-5, po czym Murray i as zostali zabici przez Kennedy’ego Orra. Po zabiciu LIU Mendelsohn zabił Murraya, a błąd w ofensywie LIU zmniejszył deficyt do jednego, 12-11. Jednak Sharks nie poddawali się i prowadzili ponownie do trzech przy stanie 19-16. Jackson odpowiedział po przerwie zabójstwem, a Bison dokończył grę w tylnym rzędzie i było 19-18. Zespoły wymieniały się punktami, po czym Murray użył bloku i wyrównał wynik na 20-20. Następnie drużyny wymieniały się zabójstwami w kolejnych czterech przejazdach, a błąd LIU w trafieniu sprawił, że było 23-22 Nebraska, co było pierwszym prowadzeniem Huskers w secie. Po przerwie na żądanie na Long Island Beason zdobył punkt meczowy zabiciem, a Huskers wygrali 25-22.

Następny: Nebraska zmierzy się z Missouri w drugiej rundzie NCAA w sobotę o 19:00 w ESPN+. W piątek Missouri pokonało Delaware w pierwszym meczu 25:17, 25:22, 25:23.

Notatki po meczu z Nebraski

• Nebraska oficjalnie wystąpiła dziś wieczorem w swoim 42. turnieju NCAA. Huskers zajmują drugie miejsce w historii NCAA pod względem występów w turniejach NCAA i występów z rzędu (42).
  • Dzięki zwycięstwu Nebraska poprawiła swój bilans wszech czasów w turnieju NCAA na poziomie 126-36. Huskers zajmują drugie miejsce w historii NCAA pod względem zwycięstw posezonowych i procentu zwycięstw (0,778).
  • Nebraska poprawiła swój bilans wszechczasów do 36-1 w meczach pierwszej rundy turnieju NCAA. Od 1984 roku Huskers wygrali 35 ostatnich meczów w pierwszej rundzie.
  • Zwycięstwo Nebraski na Long Island było 30. zwycięstwem drużyny Huskers w 37 meczach w pierwszej rundzie turnieju NCAA.
  • NU poprawiło swój wynik do 80-7 w meczach u siebie w turnieju NCAA, dołączając do Stanford jako jedyne dwa programy w historii NCAA z 80 zwycięstwami u siebie po sezonie.
  • Nebraska wygrała swój 19. z rzędu mecz u siebie w turnieju NCAA (od 2013 roku). NU poprawiło się do 25-2 w meczach posezonowych w Bob Devaney Center.
  • Zespół Huskers poprawił swój bilans wszechczasów do 58-1 przeciwko nierozstawionym przeciwnikom w turnieju NCAA. Ogółem (w sezonie zasadniczym i poza sezonem) Nebraska wygrała 125 meczów z rzędu z nierankingowymi przeciwnikami od 2017 roku.
  • W piątek Nebraska po raz pierwszy zmierzyła się z Long Island, co uczyniło Sharks 77. przeciwnikiem, którego Huskers pokonali w turnieju NCAA. LIU stało się 64. inną drużyną, którą John Cook pokonał podczas swojego występu w turnieju Nebraska NCAA.
  • John Cook poprawił swój bilans do 85-19 w turnieju NCAA jako główny trener drużyny Nebraska. Poprawił się do 93-24 w swojej karierze turniejowej NCAA. Cook zajmuje drugie miejsce w historii zwycięstw w turniejach NCAA w karierze i zdobył mistrzostwo NCAA w jednej szkole.
  • Huskers wygrali pierwsze dwa sety z LIU i prowadzili 2:0 w turnieju NCAA 95-1. Nebraska wygrała 94 mecze posezonowe z rzędu, wygrywając dwa pierwsze sety.
  • Nebraska miała siedem asów i tylko sześć błędów serwisowych. Dzisiejszy wieczór był dopiero drugim w sezonie, kiedy Huskers mieli więcej asów niż błędów.
  • Po błędzie w ataku w pierwszym zamachu w grze, Huskers zabili 10 wrogów w kolejnych 11 zamachach.
  • LIU nie zdobyło pierwszego punktu serwisowego aż do 31. wymiany pierwszego seta.
  • Maggie Mendelsohn zaliczyła w meczu sześć zabójstw i sześć bloków, ustanawiając tym samym rekordy swojej kariery w obu kategoriach.
  • Merritt Beason miał najwyższą liczbę zabójstw w grze 13 przy procentie ataku wynoszącym 0,478. Po jednym zabójstwie w trzech zamachach i osiągnięciu 0,000 w pierwszym secie, Beason miał 12 zabójstw w 20 zamachach i osiągnął 0,550 w ostatnich dwóch setach.