Czego nauczyliśmy się z rundy dywizji: Dak Prescott jest mały; Bengals O-line ustawia biegową grę

Dywizyjna runda play-offów z pewnością obaliła niektóre narracje, które utrzymywały się w NFL przez cały rok. Być może Dallas Cowboys po prostu nie są pretendentami do Super Bowl, jak początkowo myśleli, że byli w ciągu ostatnich kilku miesięcy, albo Cincinnati Bengals naprawdę jest najlepszą drużyną w AFC (pomimo ich 2-3 początku sezonu).

Dokąd zmierzają Buffalo Bills po ogromnej porażce z Bengalami? A co z kowbojami idącymi naprzód? Obie drużyny nie mogą oglądać swoich sezonów w taki sam sposób, jak New York Giants i Jacksonville Jaguars, dwie drużyny, które zaskakująco przeszły do ​​rundy dywizji po tym, jak były dwiema najgorszymi drużynami w piłce nożnej przez kilka sezonów. W Jacksonville i Nowym Jorku są powody do optymizmu.

A co z zespołami, które dotarły do ​​weekendu mistrzostw konferencji? Czy Patrick Mahomes i szefowie Kansas City w końcu pokonają kryptonit z Joe Borough i Cincinnati Bengals? Czy San Francisco 49ers i No. 1 Defense mogą kontynuować mantrę „Defence Wins Championships” i pokonać atakującego numer 1 NFC Philadelphia Eagles?

Weekend w splicie z pewnością dostarczył wielu odpowiedzi, zwłaszcza w kontekście meczów o mistrzostwo konferencji, które odbędą się w przyszłym tygodniu. Tego nauczyliśmy się w każdej z drużyn podczas rundy play-off w dywizji.

Obrona stanęła na wysokości zadania z kontuzją Patricka Mahomesa: Chiefs mają bilans 54-3, kiedy utrzymują przeciwników poniżej 27 punktów, wliczając w to grę posezonową. Korzystając z tej statystyki, obrona wykonała bardzo dobrą robotę, utrzymując Jacksonville do 20 punktów w wygranym 27-20.

Czy to był perfekcyjny występ? Nie, ale to wystarczyło. Jaguary miały 144 jardy w biegu i średnio 7,6 jarda na prowadzenie, osiągając 7 z 13 w trzeciej kwarcie, ale Chiefs wymusili przechwycenie 27-20 Trevora Lawrence’a pod koniec czwartej kwarty i uderzyli go siedem razy.

Obrona przyspieszyła w drugiej kwarcie, kiedy Mahomes był w szatni, utrzymując Jacksonville do trzech punktów w drugiej kwarcie i utrzymując prowadzenie do przerwy, zanim Mahomes powrócił.

Czy Obrona Szefów jest świetna? Nie, ale to najlepsza jednostka Steve’a Spagnolo od czasu przybycia do Kansas City. Mniej niż 27 punktów wydawało się magiczną liczbą zwycięstwa, niezależnie od tego, czy Mahomes był nietknięty, czy nie.

Upuszcza szansę kosztującą drużynę, gdy nastąpi zdenerwowanie: Jaguary zdołały utrzymać się z Chiefs przez cały mecz, ale Jacksonville mogło zdobyć mistrzostwo AFC, gdyby nie kilka kluczowych spadków. Trevor Lawrence znalazł Christiana Kirka na głębokim podaniu, które w drugiej kwarcie przeszłoby 55 jardów, ale Kirk upuścił podanie i Jaguary zebrały się, by zdobyć kosza z gry.

READ  Miami Hurricanes strzegą odwrotu Isaiaha Wonga, nie wejdą do bramki transferowej, zachowają istniejącą umowę NIL

W meczu 17-7, Kirk potrzebował tego przyjęcia, aby postawić Jacksonville na minusie i wywrzeć presję na Kansas City. Jaguary miały kolejny spadek w drugiej kwarcie, ponieważ JaMycal Hasty spadł na trzecie i 19 miejsce, zmuszając Jaguara do punta.

The Drippers mieli wpływ na Lawrence’a w trzeciej kwarcie, ponieważ miał 5 z 8 na 10 jardów po dwóch posiadłościach, ponieważ Jacksonville nie mógł zdobyć gruntu. Ofensywa Jaguarów wydawała się niezsynchronizowana po upadku Kirka — i tak naprawdę nigdy się nie poprawiła.

Jacksonville powróci w przyszłym roku z rozgrywającym franczyzy w Lawrence i składem, który powinien się poprawić. Jaguary będą się uczyć na tych błędach, gdy młody zespół będzie się rozwijał.

Lynn Johnson powraca w wielkim stylu: Johnson spędził ostatnie trzy tygodnie na rehabilitacji i przygotowaniach do gry po sezonie po opóźnionej operacji zerwanego przywodziciela w pachwinie. Jak skuteczne będzie najlepsze prawidłowe leczenie, nikt nie zgadnie.

Okazuje się, że Johnson był typowym dominującym sobą. Nie pozwalał na worki, naciski, uderzenia rozgrywającego i miał wskaźnik nacisku 0,0% na 26 zatrzasków blokujących podania. Jego wpływ był odczuwalny przy podaniu Giants, Kayvona Thibodeau, który nie miał presji w starciu z Johnsonem w rundzie dywizji. Eagles pobiegli także na 268 jardów, co jest drugim wynikiem w meczu posezonowym w historii franczyzy.

Linia ofensywna Orłów jest najlepsza w piłce nożnej. Z Johnsonem na boisku dominują.

Linia ofensywna wymaga poprawy w tym sezonie: W każdym z trzech spotkań Giants z Orłami linia ofensywna nie dorównywała frontowi, który ma w tym sezonie 70 worków. Giants pozwolili na 60 nacisków i 14 worków w trzech meczach przeciwko Eagles, a jego 16 nacisków i pięć worków przyniosło sobotnią porażkę.

Nowy Jork zezwolił na 49 zwolnień w ciągu roku, co było piątym co do wielkości w NFL. Dopuszczalne ciśnienie 272 było na drugim miejscu, a stopień kompresji 43,4% był najwyższy. To po prostu nie jest wystarczająco dobre.

Nowy Jork musi dalej rozwijać Evana Neala, aby dać Andrew Thomasowi partnera do walki. Wnętrze linii wymaga przeróbki, ponieważ John Feliciano, Mark Glowinski i Nick Gates walczyli z zespołami rzucającymi się na podania. Ben Bredison też nie wypadł dużo lepiej.

Giganci mają dużo miejsca na poprawę swojej linii ofensywnej. Jeśli Nowy Jork zatrzyma Daniela Jonesa, Giganci muszą go chronić i dać mu szansę na wyrzucenie piłki na boisko.

READ  Deontay Wilder vs Robert Helenius w toku współgłównego wydarzenia: aktualizacje na żywo, wyniki, skróty

To tyle, jeśli chodzi o wyprowadzenie trzech ofensywnych liniowych: Bengals nie ma lewego ataku Jonah Williamsa, prawego ataku La’El Collins i prawego obrońcy Alexa Cappy przeciwko Bills. Trzy piąte linii ofensywnej wyrzucone? To nie ma znaczenia.

Jackson Karman po raz pierwszy wystartował jako lewy wślizg, Hakim Adeniji po raz trzeci jako prawy wślizg, a Max Scharping po raz drugi jako prawy obrońca. Brak doświadczenia nie miał znaczenia, ponieważ wszyscy trzej byli częścią demontażu frontu obronnego Buffalo, prowadząc Cincinnati do 172 jardów w biegu i 5,1 jarda na prowadzenie. To to samo przestępstwo biegowe w Cincinnati, które wynosiło 29 jardów w biegu i 29 jardów na prowadzenie w sezonie zasadniczym.

Trio składające się z Carmana, Adeneje i Scharpinga nie pozwoliło na wpadkę w meczu. Pozwolili tylko na dwa trafienia rozgrywającego, ale pozwolili na 11 nacisków. Niezależnie od wysokiego tempa presji, chronili Joe Burrowa i ustawili grę biegową na najlepszą wydajność w roku.

Linia ofensywna Bengals odpowiedziała na wszystkie potrzebne pytania.

Bieganie było farsą: Żadna drużyna nie miała w tym sezonie bardziej zwodniczych liczb niż Bills, jednak liczba jardów na mecz i jardów na prowadzenie nie dała o sobie znać aż do niedzieli. Buffalo miał zaledwie 63 jardy i średnio 3,3 jarda na prowadzenie przeciwko Cincinnati, ich najniższą średnią jardów na prowadzenie w meczu przez cały sezon.

Devin Singletary był bez podania z sześcioma prowadzącymi na 24 jardy. The Bills również nie ufali nowicjuszowi Jamesowi Cookowi na tyle, by dać mu piłkę pod koniec roku (skończył z pięcioma prowadzeniem na 13 jardów). Josh Allen był czołowym zawodnikiem z 26 jardami odbierającymi i miał zaledwie 3,3 jarda na prowadzenie (dla średniej sezonu 6,1).

Ani Singletary, ani Cook nie wydają się powstrzymywać, ponieważ rachunki wynosiły średnio zaledwie 3,8 jarda na prowadzenie w czwartym kwartale roku. Singletary miał średnio zaledwie 4,0 jardy na prowadzenie, gdy obrońcy przyszpilili Allena (3,2 jarda na prowadzenie).

Buffalo musi odbić się w 2023 roku, jeśli Bills chcą iść na Super Bowl. Oczywiście lepsza linia ofensywna też by nie zaszkodziła. Nie mogą tak bardzo liczyć na Allena w prowadzeniu gry.

READ  Tonięcie innego Mike'a Trouta Metsa podczas toczenia Aniołów

Brock Purdy walczył z presją Cowboys: Purdy wystartował po raz siódmy z rzędu i poprowadził 49ers do zwycięstwa.Nie odwrócił piłki w meczu, w którym obrona odgrywała kluczową rolę i nie pozwalała mu na prowadzenie, co było kluczowe dla prowadzenia 49ers.

Jest powód do niepokoju, zwłaszcza z kim 49ers zmierzą się w przyszłym tygodniu. Purdy był tylko 3 z 11 na 24 jardy bez przyłożenia lub przechwycenia podczas dwukrotnego zwolnienia (ocena 39,6). Kowboje nie byli w stanie ułatwić życia Birdiemu, czego inne obrony nie były w stanie zrobić w jego poprzednich sześciu startach.

Purdy wykonał 51,1% swoich podań na 264 jardy z trzema przyłożeniami do jednego przechwytu pod presją w sezonie zasadniczym (ocena 82,1). W play-offach 36,8% jego podań (7 z 19) na 157 jardów, dwa przyłożenia i brak przechwytów (ocena 102,3).

Czy liczby są lepsze? Mecz w Seattle wzmacnia występ Purdy’ego, gdy zbliża się do niego obrona, ale mecz w Dallas może być wskazówką, jak sytuacja może się potoczyć w przyszłym tygodniu. Oczywiście Eagles i ich 75 worków (sezon regularny i playoffy) też muszą dostać się do Purdy.

Kaczka Prescott powinna być dobra – a nie była: Dak Prescott, który występował przez większość sezonu, pojawił się ponownie w niedzielnej porażce z 49ers. Prescott był 23 z 37 na 206 jardów z przyłożeniem i dwoma przechwytami, co było jego szóstym meczem w roku z wieloma przechwytami.

Prescott przegapił kilka otwartych odbiorników i podjął wątpliwe decyzje, stając się raczej odpowiedzialnym za przestępstwo niż siłę. Pod presją Prescott miał 4 z 11 fauli na 14 jardów i przechwyt, co dało mu ocenę 7,0. W drugiej połowie (połowa bez Tony’ego Pollarda) Prescott miał 11 z 21 na 125 jardów bez przyłożeń i ocenę 70,5.

Te liczby po prostu nie są wystarczająco dobre dla 40-milionowego rozgrywającego, który musiał przenieść ofensywę do punktacji. Prescott bardziej przypominał gracza, który prowadził NFL w przechwytach od czasu jego powrotu w 7. tygodniu z jego wątpliwymi decyzjami – niż rozgrywającego, który miał świetne mecze przeciwko Filadelfii i Tampa Bay w ciągu ostatniego miesiąca.

Prescott jest po prostu zbyt niekonsekwentny, by pomóc Cowboys w prowadzeniu Super Bowl. Tak właśnie jest w tym momencie – i to Dallas musi spróbować naprawić swoje problemy, gdy zbliża się do wieku 30 lat.