College Football Playoff: Michigan Wolverines i Washington Huskies awansują do mistrzostw krajowych

CNN

Drużyny Michigan Wolverines i Washington Huskie awansowały do ​​krajowych mistrzostw College Football Playoff, gdzie zmierzą się w meczu o tytuł 8 stycznia w Houston.

W poniedziałkowych dwóch półfinałach ówczesny nr. Numer 1 Michigan pokonał po dogrywce w Rose Bowl nr 4 Alabama Crimson Tide 27-20, a numer 2 Washington pokonał Texas Longhorns 37-31. W cukiernicy.

Oto kilka najciekawszych momentów poniedziałkowych półfinałów.

W zaciętej bitwie stany Michigan i Alabama po regulaminowym regulaminie zremisowały 20-20, co zmusiło do dogrywki w meczu zwanym „dziadkiem ich wszystkich” dopiero po raz drugi w znakomitej historii sportu.

Po tym, jak obrońca ze stanu Michigan, Blake Corum, zdobył przyłożenie i zapewnił swojej drużynie prowadzenie, obrona Wolverine zatrzymała rozgrywającego Alabamy Jalena Milrowa na czwartym miejscu na linii 3 jardów i awansowała do meczu o mistrzostwo kraju, który odbył się 8 stycznia w Houston.

Stan Michigan stał się pierwszym programem futbolu uniwersyteckiego, który na początku tego sezonu osiągnął 1000 zwycięstw wszechczasów, a Wolverines starali się o pierwsze mistrzostwo kraju od 1997 r., kiedy to dzielili tytuł z Nebraska Cornhuskers. NCAA przyznało Michigan dziewięć mistrzostw w piłce nożnej, podczas gdy Michigan ma 11 mistrzostw.

To trzeci sezon z rzędu, w którym Wolverines dostają się do College Football Playoff, ale w ciągu ubiegłych dwóch lat stan Michigan wyprzedzał półfinały.

Tytuł mistrza stanu Michigan byłby pamiętnym sezonem, który wywołał kontrowersje.

Na początek roku główny trener Jim Harbaugh został zawieszony w pierwszych trzech meczach zespołu, co było sankcją narzuconą przez wydział lekkoatletyczny stanu Michigan z powodu naruszeń związanych z rekrutacją do NCAA. NCAA, która prowadzi otwarte dochodzenie w tej sprawie, może dodać do sprawy dodatkowe kary.

Drugie dochodzenie NCAA w sprawie rzekomej kradzieży znaków przez Wolverines w październiku doprowadziło do zawieszenia i rezygnacji analityka piłkarskiego stanu Michigan Connora Stallionsa oraz zwolnienia trenera obrońców Chrisa Partidge'a.

READ  Kluczowe badania zaginęły po tym, jak sprzątaczka wyłączyła lodówkę, mówi pozew

Harbaugh zaprzeczył, że był świadomy jakichkolwiek planów kradzieży znaków innym drużynom, ale zgodził się z zawieszeniem na trzy mecze, co zwiększyło jego łączną liczbę meczów na ławce rezerwowych Michigan do sześciu.

Trwają dwa dochodzenia NCAA w sprawie stanu Michigan.

W poniedziałek Michigan (14-0) został rzucony przez rozgrywającego JJ McCarthy'ego, tak jak robił to przez cały sezon. Trzy podania na przyłożenie przeciwko Alabamie. Potencjalny wybór w pierwszej rundzie draftu do NFL 2024 wykonał 17 z 27 podań.

Corum strzelił także pierwsze przyłożenie Wolverines, a obrona Michigan sfrustrowała Milrowa, zwalniając go pięć razy w pierwszej połowie i sześć razy w sumie.

Wolverines potrzebowali 75-metrowego przyziemienia pod koniec czwartej kwarty, kiedy Corum poradził sobie z bohaterską ofensywą, a obrona przerwała grę, ponieważ Milrow nie miał dokąd pójść, gdy wbiegł na środek linii.

The Crimson Tide zakończył sezon 12-2.

PASADENA, KALIFORNIA – 01 stycznia: Jace McClellan nr 2 drużyny Alabama Crimson Tide świętuje po zdobyciu przyłożenia w czwartej kwarcie przeciwko Michigan Wolverines podczas półfinałowego meczu CFP Rose Bowl na stadionie CFP Rose Bowl, 1 stycznia 2020 r.  (Zdjęcie: Harry Howe/Getty Images)

Waszyngton ani razu nie przegrywał w pierwszej połowie, obejmując prowadzenie trzykrotnie. Jednak Teksas miał odpowiedź na każdy wynik i obie drużyny przystąpiły do ​​gry z remisem 21-21.

Prowadzeni przez czołowego podającego w kraju, rozgrywającego Michaela Benixa Jr., drużyna Husky zdobyła 13 punktów bez odpowiedzi w drugiej połowie i utrzymała się w końcówce rajdu Longhorns, zapewniając sobie zapierające dech w piersiach zwycięstwo na stadionie Superdome w Nowym Orleanie w Luizjanie.

Na niecałą minutę przed końcem czwartej kwarty tracił sześć punktów. Rozgrywający Longhorns, Quinn Evers, skierował atak do czerwonej strefy, ale jego czwarte i 11 podanie nie zostało dokończone w ostatniej akcji meczu.

Finalista Heisman Trophy, Bennix Jr., wykonał 29 ze swoich 38 podań i zakończył mecz z 430 podaniami i dwoma podaniami przy przyziemieniu. Jego 430 jardów podań w półfinale College Football Playoff plasuje się na drugim miejscu, za 493 jardami Joe Burrowa w 2019 roku.

READ  Dow spada o 300 punktów, ponieważ wygaśnięcie opcji ujawnia zmienność akcji

Podobnie jak Michigan, drużyna Washington Huskie wchodzi do półfinału z bilansem 13-0, a swój sukces może przypisać Benixowi Jr.

1 stycznia 2024 r.;  Nowy Orlean, Los Angeles, USA;  Ja'Daveon Sanders (0), ostry rozgrywający Texas Longhorns (0) biegnie z piłką w drugiej kwarcie przeciwko Washington Huskies w półfinałowym meczu Sugar Bowl College Football Playoff 2024 na stadionie Caesars Superdome.  Obowiązkowe osiągnięcia: John David Mercer – USA TODAY Sports

Bennix był pewien, że uda się do Sugar Bowl przed sukcesem zespołu.

„Nie będę kłamać, ich linia D jest dobra. Ale jednocześnie nie zagrali na naszej linii O” – powiedział Benix reporterom przed meczem z Longhorns. Bretta McMurphy’ego. Grają dobrą piłkę, ale nie powiedziałbym, że gramy z 49ers na linii D czy na linii D Eagles, więc wszystko będzie dobrze.

Następnie drużyna Huskie zmierzy się z Michigan Wolverines w meczu o mistrzostwo College Football Playoff National Championship Game, który odbędzie się 8 stycznia na stadionie NRG w Houston w Teksasie.

Waszyngton, który po sezonie opuści Konferencję Pac-12, będzie walczył o swój pierwszy tytuł mistrza kraju od 1991 roku, kiedy Huskies dzielili tytuł z Miami Hurricanes. The NCAA Waszyngton zdobył mistrzostwo kraju w piłce nożnej Husky twierdzą, że jedno i drugie.