Coco Gauff pokonuje Caroline Wozniacki i zbiera pochwały na US Open

NOWY JORK – Caroline Wozniacki już wcześniej zdobywała szczyt. Chęć powrotu tam motywuje ją do powrotu po trzech latach emerytury, co wiązało się z urodzeniem dwójki dzieci.

Coco Gauff próbuje dotrzeć tam, gdzie była Wozniacki. Wielu uważa, że ​​jest zdenerwowana i tak naprawdę może w tym tygodniu zdobyć swój pierwszy kierunek w Nowym Jorku.

To tło ukształtowało prawdopodobnie najbardziej oczekiwany jak dotąd mecz podczas US Open – niedzielny mecz czwartej rundy pomiędzy 19-letnim Gauffem i 33-letnim Wozniackim, byłym numerem jeden i dwukrotnym finalistą na świecie (2009 i 2009). 2014) i przebrnął przez pierwsze trzy rundy.

Dla jasności, według IBM Match Insights głównym faworytem był Goff, rozstawiony z numerem 6, z 78-procentowymi szansami na wygraną. Wozniacki dała z siebie wszystko i do awansu do ćwierćfinału potrzebowała trzech setów, wygrywając 6:3, 3:6, 6:1.

Dramatyczny obrót meczu nastąpił na początku trzeciego seta. Wozniacki, która wykorzystała błąd Gauffa i wygrała drugiego seta, przełamała się i otworzyła trzeciego seta. Zamiast wywierać większą presję, pozwoliłem Jove’owi przejąć kontrolę. Gauff wygrał sześć meczów z rzędu i wygrał po raz piętnasty z 16 meczów od porażki w pierwszej rundzie na Wimbledonie.

„Szczerze mówiąc, przegrałem drugiego seta z powodu wielu błędów” – powiedział Gauff. „Próbowałem sobie wmówić, że mam być gotowy na jeszcze jedną piłkę, ponieważ ona jest graczem. Kiedy myślisz, że zdobyłeś punkt, to jeszcze nie koniec. Mówiłem sobie, żebym był gotowy na jeszcze jedną piłkę.”

W ćwierćfinale Gauff zmierzy się z numerem 20 Jeleną Ostapenko, która w niedzielę w trzech setach rozbiła pierwszą na świecie Igę Schvetek. Ostapenko pokonała Gauffa w czwartej rundzie Australian Open na początku tego roku, co było ich jedynym spotkaniem od 2019 roku.

„Jelina, ona potrafi uderzać piłką” – powiedział Gough. „Szczerze mówiąc, czy jest gorąco, czy zimno… Może zdobędę więcej darmowych punktów, a może nie. Może znajdę wielu zwycięzców”.

READ  NL East Uwagi: Harper, Sale, Creek

Być może Gauff, jeśli chce dostać się do półfinału, będzie musiała znaleźć dodatkowy sprzęt. W niedzielę Gauff popełniła 44 niewymuszone błędy w porównaniu do 27 Wozniackich i chociaż miała więcej zwycięzców – 33-14 – Gauff musiała regularnie walczyć z przerwami, aby utrzymać serwis. Obroniła siedem z dziesięciu break pointów.

„Są rzeczy, które mogę zrobić lepiej na swoim serwisie” – powiedział Gough. „W meczach rewanżowych spisałem się bardzo dobrze. Myślę, że mogłem znacznie lepiej radzić sobie z grami serwisowymi. … W drugim secie miałem dużo krótkich piłek i po prostu fauli. Myślę, że muszę szukać większych celów .

„Teraz czuję, że wszystko się dla niej układa” – Caroline Wozniacki mówi o Coco Jove. 19-letnia amerykańska gwiazda wygrała 15 z 16 meczów od czasu Wimbledonu. (Elsa/Getty Images)

Jeśli chodzi o Wozniacki, pomijając porażki, jej występ jest imponujący, ponieważ brała udział w swoim pierwszym dużym turnieju od Australian Open w 2020 r. i dopiero w trzecim turnieju, odkąd ponownie wzięła się za rakietę. W drodze do czwartej rundy pokonała w drugiej rundzie rozstawioną z numerem 11 Petrę Kvitovą i Amerykankę Jennifer Brady w trzeciej rundzie.

„Oczywiście jestem zawiedziony, ponieważ chciałem nadal robić postępy w mistrzostwach, ale ogólnie myślę, że ogólnie w tym tygodniu dałem naprawdę dobry występ” – powiedział Wozniacki. „Przez cały czas grałem dobrze, konsekwentnie. Myślę, że mogę wiele wynieść z gry w dużym turnieju. Po drodze pokonałem kilku świetnych graczy.

„Dzisiaj Coco grała trochę lepiej ode mnie. Widać, dlaczego przez ostatnie dwa miesiące gra niezmiennie dobrze. Myślę, że naprawdę poprawiła swój wynik, kiedy to miało znaczenie.

Wozniacki wystąpiła w tym roku w dwóch turniejach przed US Open, oba w sierpniu. Przegrała w drugiej rundzie w Montrealu i przegrała mecz pierwszej rundy w Cincinnati. Jej pierwszy mecz tutaj był czwartym od porażki z Anasem Jabeurem w trzeciej rundzie w Melbourne ponad trzy i pół roku temu.

READ  Eksperci od koszykówki kobiet wybierają zwycięzcę meczu Karolina Południowa vs. LSU

„Chciałam zobaczyć te trzy wydarzenia, do których wróciłem i zagrałem w tym roku, podczas których miałem tenis, sylwetkę i wszystko inne. Wiele się dzięki temu nauczyłem” – powiedziała. „Jestem dokładnie tam, gdzie chcę być. Nadal jest kilka rzeczy, nad którymi chcę popracować i które mogę zrobić lepiej, ale ogólnie oceniam to bardzo pozytywnie. W każdym turnieju, w którym brałem udział, grałem trochę lepiej. W każdym meczu tutaj grałem trochę lepiej. Jest tak wiele pozytywów, które mogę ze sobą zabrać.”

Wozniacki, która po przejściu na emeryturę była analitykiem The Tennis Channel i ESPN, zasugerowała, aby Gauff rozegrała pełny mecz, tak jak to robiła w swojej młodej karierze.

„Myślę, że Coco przez ostatnie półtora miesiąca, od Wimbledonu, nie bała się forhendu, co robiła w przeszłości” – powiedziała Wozniacki. „Myślę, że nabrała w tym trochę więcej głębi i jest bardziej rotacyjna. Myślę, że dlatego wyraźnie wygrywa w sposób konsekwentny. … Czuję, że teraz wszystko układa się w jej całość.

„Zdecydowanie uważam, że na tym turnieju wygrywam mecze, będąc agresorem” – powiedział Gauff. „Ten dzień pokazał, że potrafię grać agresywnie i wiem, że prawdopodobnie wtedy jestem w najlepszej formie.

Schodzić glębiej

Coco Gauff z naładowaną publicznością u boku rozpoczęła US Open od zaciętego zwycięstwa

(Zdjęcie na górze: Matthew Stockman/Getty Images)