Celtics przegrywają z Cavaliers w dogrywce po tym, jak Grant Williams ćwierkał, zanim FT odbiło

W jakiś sposób jest gorszy sposób na przegranie meczu niż spudłowanie dwóch rzutów wolnych w meczu z remisem na koniec regulaminowego czasu gry. Napastnik Boston Celtics Grant Williams dowiedział się, że mogłeś zostać obgadany, zanim spudłował.

Mecz wyjazdowy z Cleveland Cavaliers w poniedziałek był już wystarczająco trudny dla Bostonu, który przegrał trzy z ostatnich czterech meczów i prowadził po 15 punktów w drugiej i trzeciej kwarcie. Cavaliers przegrywali dwucyfrowo późno, 4:15 do końca czwartej, ale zebrali się i zremisowali na 109-109 w ostatnich sekundach.

Celtics mieli piłkę na 5,8 sekundy przed końcem po dwóch rzutach wolnych Donovana Mitchella. Rzut rożny Paytona Pritcharda padł na Williamsa, który został sfaulowany na 0,8 sekundy przed końcem.

To stworzyło parę potencjalnie zwycięskich rzutów wolnych dla Williamsa, który w ciągu ostatnich dwóch sezonów strzelał z rzutów wolnych w 86,4%. To powinien być koniec gry dla Bostonu i Williams o tym wiedział, brzmiąc bardzo, jakby mówił do Mitchella „Dostanę ich obu”:

Może zobaczysz, dokąd to zmierza. Williams nie zrobił ich obu.

Trzeba przyznać, że Cavaliers próbowali wszystkiego, co mogli, aby pokonać Williamsa na lodzie po tym, jak po raz pierwszy nie wykorzystali rzutu wolnego. Ale na koniec dnia oczekuje się, że gracz taki jak Williams odda co najmniej jeden strzał, zamiast spudłować oba i doprowadzić do dogrywki:

Dogrywka nie poszła tak dobrze dla Celtics, zwłaszcza kiedy Mitchell wykonał potężny wsad w połowie meczu. Celtics przegrali 118:114.

Mitchell potwierdzone dziennikarzom Po meczu Williams powiedział, że rzuci dwa rzuty wolne. Mitchella też Powiedział, że oświadczenie było wynikiem jakiejś drobnej gadki z jego strony:

Po prostu mentalnie spróbuj z nim zadzierać i zobacz, co się stanie. Nie mam wątpliwości, że gdyby jutro lub pojutrze Grant znów znalazł się w takiej sytuacji, oddałby dwa rzuty wolne. Jest dobrym graczem, po prostu próbuje znaleźć sposób, aby trochę pomieszać mu w głowie.

Williams zakończył mecz z 12 punktami, strzelając 4 z 6 i cztery zbiórki. Te próby rzutów wolnych były jego jedyną wycieczką na nocną linię. W międzyczasie Mitchell zanotował 40 punktów, 11 zbiórek i cztery asysty, co było jego trzecim 40-punktowym meczem sezonu przeciwko Celtics.

READ  Jak oglądać Dzień otwarcia MLB 2024: Pełny harmonogram, gdzie transmitować każdy mecz i nie tylko

Drużyna Celtics z bilansem 45-21 ma teraz dwa mecze mniej niż zajmujący pierwsze miejsce Milwaukee Bucks, który poniósł ciężką porażkę, kończąc swoją passę 16 zwycięstw. Cavaliers są 4,5 gry za nimi z bilansem 41-26.