Bramka Dylana Larkina w dogrywce zapewnia Detroit Red Wings zwycięstwo nad Maple Leafs 5:4

TORONTO – Najlepsza drużyna Detroit Red Wings jest tutaj, aby utrzymać walkę w fazie play-off.

Dylan Larkin strzelił 41 sekund po dogrywce i poprowadził Wings do zwycięstwa 5:4 nad Toronto Maple Leafs w sobotę na Scotiabank Arena, dając Wings 87-punktową przewagę na dwa mecze przed końcem. Wings (39-32-9) w poniedziałek zmierzą się z Canadiens, a we wtorek zagrają z Montrealem.

Zanim pierwsza połowa dobiegła końca, Wings byli w dobrej sytuacji, a dwa gole strzelił Alex DeBrincat, a po jednym strzelili Simon Edvinsson i David Perron.

Kiedy druga połowa dobiegła końca, Skrzydła były w strzępach. Nie tylko dlatego, że stracili trzybramkowe prowadzenie, gdy Nicholas Robertson, Auston Matthews i John Tavares strzelili gola Jamesa Reimera, ale także z powodu dwóch popołudniowych meczów. Zarówno Washington Capitals, jak i Philadelphia Flyers zwyciężyły i zgromadziły 87 punktów, a dzięki wtorkowemu pojedynkowi jeden z nich z pewnością zdobędzie 89 punktów i obaj mają na koncie pierwszy dogrywkę nad Detroit, zdobywając po 30 regulaminowych zwycięstw.

Przygotuj to: Jeśli Patrick Kane będzie chciał, Red Wings będą sobie winni ponowne podpisanie z nim kontraktu

Kamień milowy dla Reimera

Zbieżność wydarzeń sprzyjała startowi Reimera: poprowadził Wings do zwycięstwa w Toronto w styczniu. Grał dla Leafs, więc jest przyzwyczajony do areny, a Alex Lyon wyglądał, jakby potrzebował przerwy po walce z krążkiem w przegranej 6:5 dogrywki z Pittsburghiem. I na koniec, był to 500. mecz w karierze Reimera.

„Te osiągnięcia są imponujące” – powiedział trener Derek Lalonde. „80. bramkarz, który rozegrał 500 meczów i sposób, w jaki tego dokonał — rywalizacja i ciężka praca. Myślę, że dobrze się stało, że zrobił to tutaj, w Toronto, w meczu znaczącym dla naszej organizacji”.

Reimer obronił 31 razy.

Wreszcie DeBrincat ponownie zdobył bramkę

Check Joe Velino na Timothy'm Liljegrenie w połowie pierwszej połowy sprawił, że Wings stracili przewagę, a Mitch Marner wykorzystał otwarty strzał z lewej strony w 22 sekundzie gry w przewadze. Niecałe dwie minuty później Wings doprowadzili do remisu po bardzo potrzebnej bramce DeBrincata. Były strzelec 40 goli (w Chicago) miał 24 bramki od 26 marca, ale jego gorące ręce z poprzedniego meczu, kiedy zdobył trzy bramki Lucasa Raymonda, wykończyły ustawienie Raymonda w 10. minucie:02 . Larkin pomógł także zapewnić tej passie 13-punktową przewagę z poprzedniego meczu. DeBrincat ponownie zdobył bramkę o 17:37.

READ  Trinity Thomas z Florydy wypada z gry na boisku z powodu kontuzji nogi, która jest na porządku dziennym

Początek wyglądał obiecująco

Edvinsson, początkujący obrońca, który został powołany z drużyny juniorów w połowie marca, strzelił swojego pierwszego gola w sezonie pomiędzy duetem DeBrincat. Edvinsson opanował piłkę po bandach, podszedł i podał do Davida Perrona, który był obok siatki. Perun odesłał piłkę do Edvinssona, który mógł skierować podanie za Ilją Samsonowem. Edvinsson opadł na lewe kolano, podnosząc ramiona w geście celebracji.

Perron zdobył swój drugi punkt w tym meczu, zdobywając gola na 16,8 sekundy przed końcem pierwszej tercji, co dało Wings prowadzenie 4-1.

Skontaktuj się z Helen St James pod adresem hstjames@freepress.com. Śledź ją @helenestjames.

Przeczytaj więcej na Detroit Red Wings I zapisz się do nas Biuletyn Red Wings. Jej najnowsza książka „On the Clock: Behind the Scenes with Detroit Red Wings at the NHL Draft” jest dostępna pod adresem: Amazonka, Firma: Barnes & Noble Książki o zwycięstwie. Osobiste kopie są dostępne dla niej pocztą elektroniczną.