Anthony Edwards pomaga Timberwolves uniknąć ataku Nuggetsów

Andrzej LopezESPN4 minuty czytania

MINNEAPOLIS – Anthony Edwards nie jest gotowy na zakończenie sezonu. Z pewnością nie był gotowy, by odesłać Minnesota Timberwolves bez wygrania meczu z Denver Nuggets w ich serii pierwszej rundy.

„Nie chcę powiedzieć, że wygrałem swoją karierę”, powiedział Edwards w niedzielę wieczorem. „Więc zdecydowanie wziąłem to dzisiaj do siebie”.

Opierając się plecami o ścianę, ósmy w rankingu Timberwolves utrzymali prowadzenie 3-1, pokonując w dogrywce najwyżej rozstawionych Nuggets 114-108, aby uniknąć zamiatania i odesłać serię z powrotem do Denver.

Wydawało się, że Timberwolves zmierzają ku zwycięstwu w późnej fazie gry, gdy Nuggets objęli 12-punktową przewagę po skoczku Edwardsa na 2:52 do końca przerwy trenera Michaela Malone’a.

Stamtąd Denver zamknął regulamin po serii 12-0, wysyłając mecz do dogrywki i uciszając wiernych Target Center.

Nuggets trafili trzy kolejne trójki – jedną od Nikoli Jokica i dwie od Michaela Portera Jr. – a następnie Jokic uderzył skoczka na linii na 48,9 sekundy przed końcem, zmniejszając przewagę Minnesoty do 96-95. Na 12,7 sekundy przed końcem Jokic został sfaulowany i trafił jeden z dwóch rzutów wolnych, co dało remis.

Edwards miał szansę wygrać mecz w regulaminowym czasie, ale został pokonany przez Kentaviousa Caldwella-Pope’a w ostatnich sekundach, gdy wstał do strzału.

„Wtedy było tak, [there’s] Nie możemy nic zrobić w ciągu ostatnich dwóch minut. Ale możemy kontrolować następnych pięć” – powiedział starszy rozgrywający Timberwolves, Mike Conley. „Wyjdźmy tutaj jako zespół i zamknijmy to, co zrobiliśmy, aby zdobyć przewagę”.

Pomimo zdobycia 34 punktów w drużynie, strzelając 12 z 27, Edwards był krytykowany za swoją grę w czwartej kwarcie i ogólnie za ogólną grę.

„Grałem okropnie, jeśli mnie pytasz” – powiedział Edwards. „Zebrałem trzy złe trójki, trzy straszne posiadania i zawiodłem nas. Nie grałem dziś dobrze”.

READ  Lori Lightfoot i Brandon Johnson biorą udział w weekendowych sesjach Teens, gdy zbliża się lato - Chicago Tribune

Edwards był 1 na 5 w czwartej kwarcie, a jego rzut z wyskoku dał Timberwolves przewagę 12. Wcześniej spudłował trzy strzały – w tym jeden z rzutu za 2 punkty ze środka dystansu – zanim nie trafił w potencjalnego zwycięzcę meczu na koniec regulaminowego czasu gry.

Mając zwycięstwo w ręku, Edwards powiedział, że wie, co zrobiłby inaczej, gdyby Wilki ponownie znalazły się w takiej sytuacji.

„Jeśli przez trzy minuty dojdziemy do sześciu lub ośmiu, zdecydowanie zjadę w dół do obręczy lub dostanę strzał ze środka dystansu” – powiedział Edwards. „Nie zamierzam się osiedlić. Zgodziłem się na trzy złe, złe, okropne 3 i to się więcej nie powtórzy”.

Edwards trafił oba swoje strzały w dogrywce, oba w ważnych momentach. Najpierw uderzył lay-up na 1:29 przed końcem, zwiększając prowadzenie Minnesoty do siedmiu. Ale po tym, jak Nuggets zdobyły trzy bramki z rzędu, Wilki ponownie wpatrywały się w potencjalny krach.

Ale mając 11,5 do rozegrania, Edwards pewnie wkroczył, by zdobyć trzy punkty, które dały Wilkom czteropunktową przewagę po trudnej trójce.

„Nie podawałem piłki” – powiedział Edwards. „Oddawałem strzał. Miałem zamiar żyć, niezależnie od tego, czy przegrałem mecz, czy wygraliśmy. Skończyło się na tym, że trafiłem”.

Kiedy strzał Edwardsa zapewnił Wilkom komfort, nazwał Nikhila Alexandra-Walkera „MVP” meczu.

Po wyeliminowaniu Jadena McDanielsa ze złamaną prawą ręką, Alexander-Walker przejął pilnowanie gwiazdy Nuggets, Jamaala Murraya. Jednak to jego błąd przyczynił się do późnego rozstrzygnięcia meczu.

Pomimo spudłowania wszystkich swoich prób za 3 punkty w tym momencie, Alexander-Walker wpadł na dwa rzuty rożne jeden po drugim, dając Minnesocie prowadzenie i zwiększając wynik do pięciu.

„Gotowy do strzału” – powiedział Alexander-Walker, gdy zapytano go, dlaczego piłka została do niego wysłana z opóźnieniem. „Znałem rotacje, obejrzałem dużo filmów. Byłem przygotowany. Wiedziałem, że moi koledzy z drużyny będą mi ufać, ponieważ robią właściwe sztuki. I po prostu pewność w mojej pracy, zaufanie do niej i świadomość, że ostatecznie średnia reguły, strzały muszą paść”.

READ  Netflix rośnie, ponieważ przychody abonentów przekraczają szacunki

Malone skrytykował występy obronne swojego zespołu w dogrywce. Po utrzymaniu Timberwolves do zaledwie 16 punktów w czwartej kwarcie, Minnesota zdobyła 18 punktów w pięć minut.

„Najtrudniejszą rzeczą do zniesienia w tej grze jest to, że po prostu nie chcieliśmy i nie mogliśmy uzyskać potrzebnych przystanków” – powiedział Malone.

Według ESPN Stats and Information Research, Timberwolves stali się pierwszą drużyną, która zdobyła więcej punktów w pierwszej dogrywce meczu (21 w dogrywce, 17 w czwartej kwarcie) w pierwszej rundzie przeciwko Lakers od czasu, gdy Phoenix Suns zdobyli w czwarta kwarta w meczu 6 play-offów 2006.

Częścią tego, co pozwoliło Minnesocie odzyskać ofensywę w dogrywce, było poruszanie się piłką. Timberwolves zanotowali dwie asysty, gdy w czwartej kwarcie trafili 7 z 19 z gry, ale asystowali przy czterech z sześciu trafień w dogrywce.

„Myślę, że musimy ciągle coś zdobywać”, powiedział trener Wilków, Chris Finch. „Myślę, że część problemu polega na tym, że spieramy się (na sobie) lub próbujemy wcześniej zamknąć mecz”.

Edwards kontynuował swoją świetną passę po sezonie, a Finch powiedział, że kontynuuje to, co zaczął rok temu. W swoich pierwszych 10 meczach play-off w karierze, Edwards zdobył 280 punktów. Jest siódmym zawodnikiem, który zagrał w 10 meczach play-off od 1979 roku, za Michaelem Jordanem, Luką Donciciem, LeBronem Jamesem, Anthonym Davisem, Trae Youngiem i Allenem Iversonem.

To był piąty 30-punktowy mecz Edwardsa w tych 10 meczach. James jest jedynym zawodnikiem z 30-punktowym występem w fazie play-off w wieku 21 lat lub młodszym. Edwards zerwał remis z Kobe Bryantem z 4 bramkami.

Zapytany o to, czy dwie legendy są w tej samej rozmowie, Edwards odrzucił to.

„To tylko statystyki” – powiedział Edwards. „Ci faceci wygrali mistrzostwa… ale ja nic nie zrobiłem. Nie wyszedłem w pierwszej rundzie. Wspaniale jest być wspomnianym z tymi facetami, ale wciąż mam dużo pracy do wykonania”.

READ  Rozwścieczone Chiny wystrzeliły rakiety w pobliżu Tajwanu po wizycie Pelosiego