Anthony Davis kończy porażkę Lakers z Warriors po uderzeniu głową

Dave’a McMenaminaPisarz personelu ESPN11 maja 2023, 07:323 minuty na przeczytanie

San Francisco — Anthony’ego Davisa wyszedł z Los Angeles Lakers121-106 Gra 5 przegrana Do żołnierze złotego Stanu W środę wieczorem w połowie czwartej kwarty nie wrócił po przypadkowym uderzeniu w bok głowy przez Golden State Kevona Looneya.

Davis został początkowo oceniony na ławce Lakers przez trenera atletycznego Johna Eshopa, po czym wycofał się na tyły areny w celu dalszej pomocy medycznej.

Davis został umieszczony na wózku inwalidzkim i zabrany do sali treningowej po tym, jak poczuł „zawroty głowy” – powiedziało źródło ESPN. Jednak Davis był w stanie opuścić arenę pod koniec nocy i udać się do autobusu drużyny bez żadnej pomocy.

Źródło zbliżone do centrum Lakers powiedziało ESPN, że po wstępnej ocenie Davisa nie było wzmianki o wstrząsie mózgu.

Trener Lakers, Darvin Hamm, powiedział po meczu: „Oczywiście wszyscy widzieli, jak uderzył w głowę, ale tylko go sprawdziliśmy”. „Wydaje się, że wykonuje naprawdę dobrą robotę. Właśnie tam jest. Taki jest teraz”.

Agent Davisa, Rich Paul z Clutch Sports Group, a także jego rodzice i wiceprezes Lakers ds. operacji koszykarskich i dyrektor generalny Rob Pelinka odwiedzili salę treningową po meczu, aby sprawdzić, co z gwiazdą Lakers.

Podczas gdy obaj gracze ustawili się na linii, aby możliwe było odbicie Angelo Russella Podjedź do kosza, lewy łokieć Looneya dotknął prawej strony twarzy Davisa, w pobliżu jego skroni.

Kiedy Russell wpadł do siatki na 7:43 przed końcem czwartej kwarty, zmniejszając prowadzenie Warriors do 99-88, Davis natychmiast skulił się z bólu i zakrył głowę rękami. ważny podtekst Roya Hashimury na korzyść Davisa po martwej piłce na 7:34 przed końcem.

Davis był skuteczny do tego momentu, zdobywając łącznie 23 punkty w strzelaniu 10 na 18 z dziewięcioma zbiórkami i trzema asystami. Był to trzeci mecz, w którym zdobył 20 lub więcej punktów po zdobyciu zaledwie 11 punktów w przegranym meczu 2 Los Angeles z Golden State.

READ  Pep Guardiola chwali występ City przeciwko Brighton „40 godzin po tym, jak wypiliśmy cały alkohol w Manchesterze”

Oficjalny status Davisa w przyszłości jest niejasny. Zespół nie określił, za pośrednictwem rzecznika, powodu odejścia Davisa z gry ani jego potencjalnej obecności w meczu 6.

Protokół NBA stanowi, że zawodnik ze wstrząśnieniem mózgu nie może wrócić do gry tego samego lub następnego dnia kalendarzowego i musi przejść wymagany przez ligę proces przywracania, który obejmuje częste monitorowanie i serię ćwiczeń o zwiększonej intensywności przed tym. uniewinniony.

Jeśli u Davisa zdiagnozowano wstrząśnienie mózgu, nie zostałoby ono usunięte do 24 godzin po początkowym urazie lub późnym czwartkowym wieczorem.

Lakers, którzy awansowali 3:2 w półfinale Konferencji Zachodniej, będą gospodarzami szóstego meczu w piątek wieczorem w Los Angeles.

Wielu kolegów z drużyny Davisa było optymistycznie nastawionych do wielkiego człowieka.

„Myślę, że zagra” – broni Lakers Austina Reevesa Powiedział.

dodany James Lebron: „Zespół medyczny powiedział, że jest coraz lepiej. To jest najważniejsze.”

Los Angeles grało z obrońcami tytułu do impasu przez pierwsze półtora kwartału roku, zanim Golden State natknęło się na jeden z ich opatentowanych przejazdów. Warriors pokonali Lakersów 25:7, od 4:22 w drugiej kwarcie do 9:10 w trzeciej kwarcie i objęli największe prowadzenie w meczu, zdobywając 18 punktów.

Przez resztę drogi Lakers nigdy nie zbliżyli się bliżej niż do dziewiątej.

Los Angeles otrzyma drugą szansę na zakończenie serii i awans do finałów Konferencji Zachodniej na własnym terenie, z Lakersami przegrywającymi 6: 0 w tym sezonie.

„Nie udało nam się dziś zebrać razem, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć naszych fanów w kolejnym meczu drugiej rundy” – powiedział James. „Wiesz, te sześć gier wypadło przez okno. To się kończy. Naszym zadaniem jest spróbować w piątek osiągnąć wynik 1: 0. Nie mogę się doczekać tej okazji”.