Aktualne informacje na temat meczu Inter Miami vs. NYCFC: Lionel Messi został uhonorowany przed meczem

On gra

FORT LAUDERDALE, Floryda – Lionel Messi podzielił się swoim ósmym trofeum Złotą Piłką i podziękował fanom Interu Miami podczas krótkiej uroczystości przed meczem przed piątkowym towarzyskim meczem z New York City FC na stadionie DRV PNK.

„Chcę podziękować wszystkim w Miami, nie tylko na boisku, ale wszystkim w mieście za powitanie, jakie otrzymałem od mojej rodziny i miłość, jaką otrzymałem” – powiedział Messi.

„Miło jest dzielić się tym z wami wszystkimi” – powiedział Messi. „Jestem tu od niedawna, ale wydaje mi się, że długo”.

Messi przyznał, że choć od długiego czasu nie gra w Interze Miami, to cieszy się, że tego lata zdobył dla klubu pierwsze mistrzostwo w Pucharze Ligi.

Wyraził także swój entuzjazm dla przyszłości Interu Miami.

Messi powiedział: „Nie mam wątpliwości… że przyszły rok będzie znacznie lepszy”. Dodał: „Będziemy nadal dobrze się bawić i próbować zdobyć więcej tytułów, i mam nadzieję, że będziecie ze mną”.

Komisarz MLS Don Garber i właściciel Interu Miami Jorge Mas podziękowali Messiemu, zanim przedstawili go publiczności.

„Wy, fani Interu Miami, macie najlepszego zawodnika, jaki kiedykolwiek grał w tę grę” – powiedział Garber. „Dziękuję, Lionel, za wiarę w Major League Soccer i uczynienie swojego klubu i naszej ligi ligą z wyboru”.

Mas rozpoczął swoje przemówienie od wspomnienia, gdy około 122 dni temu Messi i jego rodzina wylądowali na lotnisku w pobliżu stadionu DRV PNK.

„Ten klub piłkarski powstał w oparciu o marzenie, marzenie, że południowa Floryda będzie gospodarzem najlepszej drużyny piłkarskiej, jaką ten kraj kiedykolwiek widział” – powiedział Maas. „Naszą ambicją i celem było, aby kiedy w Ameryce mówi się o piłce nożnej, ludzie myśleli i wierzyli w Miami”.

Mas opisał Messiego jako „największego gracza wszechczasów” i „najwspanialszego gracza nr 10 na świecie”.

READ  Dla Shuhei Ohtaniego powrót do sukcesów w promocji może oznaczać brak sukcesu w 2024 roku

Messi mógł tylko patrzeć na siatkę z niedowierzaniem. Tym razem próbował strzelić prawą nogą. Wynik był taki sam, jak przez większą część nocy.

Kopnięcie Messiego trafiło do siatki w 88. minuciey minuta.

Prawdopodobnie rozegra cały ten mecz towarzyski.

Inter Miami jest na pokładzie.

Rezerwowy Robbie Robinson strzelił lewym butem w prawą stronę siatki w 80. minuciey Minuta, a w tym meczu Messi mógł grać z dystansu.

Na 10 minut przed końcem Messi mógł zakończyć mecz z nadzieją na zdobycie specjalnego gola, na co czekał przez większą część wieczoru.

Messi był sam i atakował, ale nie był w stanie zapewnić fanom magicznego momentu, w którym przyszli i obejrzeli towarzyski mecz w piątkowy wieczór.

Lewy but Messiego został ponownie zablokowany w meczu przez bramkarza Nowego Jorku Matta Freese’a.

Pierwszy strzał Messiego w drugiej połowie padł z lewej strony siatki, ale już w 52. minucie prawie trafił w siatkę.

Dopiero po dwóch minutach drugiej połowy drużyna NYCFC podwoiła prowadzenie. Julian Fernandes podkręcił lewą nogą ze środka pola karnego w lewy górny róg siatki i dał New York City FC prowadzenie 2:0 w 48. minucie świątecznego spotkania towarzyskiego Messiego.

Thales Magno, który strzelił pierwszego gola, asystował przy drugim golu.

Messi jest w grze, ale ile czasu będzie grał, to pytanie w drugiej połowie tego meczu.

To wieczór Messiego. Ale to nie powstrzymuje Nowego Jorku od psucia rzeczy.

Talles Magno lewy but w 42Drugi skrót Minuta dała NYCFC prowadzenie 1:0.

Tłum na stadionie DRV PNK ucichł przed końcem pierwszej połowy.

Najlepsza szansa Messiego pojawiła się w 27. minuciey Minutę później, kiedy strzelił piłkę z bliskiej odległości – przynajmniej dla niego.

Zamiast tego Messi upadł na tyłek po swojej próbie.

Messi otrzymał podanie w pole karne i popełnił nietypowy dla siebie błąd, kopiąc piłkę do siatki. To było tak, jakby Messi strzelił gola, zanim faktycznie to zrobił.

Skończył na boisku z pomocą bramkarza NYCFC i kontynuował grę – hej, w końcu to mecz towarzyski.

READ  2022 NBA Free Agency Plotki: Aktualizacje na żywo, gdy Zach Lavine i Bulls zgadzają się na Max Deal; Zespół Celtics działa mądrze

Tuż przed 33Badania i rozwój minucie Messi oddał kolejny strzał, który trafił w trybuny Interu Miami.

Kibice stają się głośniej za każdym razem, gdy Messi dotyka piłki w tym meczu.

Messi nie oddał pierwszego strzału na bramkę w 10. minuciey W minucie lewy strzał ledwo przeleciał nad siatką i wbił się w tłum. Jednak obecni tutaj kibice bardzo chcą zdobyć niezapomnianego gola, który będą mogli uwiecznić na swoich telefonach komórkowych.

Około minuty później Messi spokojnie strzelił piłkę na bramkę, ale nowojorski bramkarz był w stanie podskoczyć i uderzyć ją prawą ręką. Messi uśmiechał się, gdy przegapił okazję.

O 20y W ostatniej minucie Messi próbował przecisnąć się pomiędzy nie mniej niż sześcioma obrońcami NYCFC, zanim piłka trafiła znajdującego się za nim zawodnika przeciwnika.

Co za niespodzianka. Oczywiście Messi znajduje się w wyjściowym składzie Interu Miami na towarzyski mecz mający na celu uhonorowanie jego ósmej Złotej Piłki w piątkowy wieczór.

Oto wyjściowy skład na mecz Interu Miami:

Time, kanał telewizyjny dla meczu Messiego, Inter Miami vs Nowy Jork?

Mecz rozpoczyna się o ósmej wieczorem i jest transmitowany na kanale Wielbłąd.

Zidane na czacie Adidasa mówi, że Messi to „czysta magia”.

Okazuje się, że Zinedine Zidane nie zrobił nic więcej, jak tylko oglądał grę Messiego podczas wrześniowego meczu Interu Miami.

Messi i Zidane odbyli razem długą pogawędkę, która została opublikowana w tym tygodniu na kanale Adidas na YouTube. To prawdziwa gratka dla fanów piłki nożnej.

Zidane powiedział Messiemu: „To niefortunne, że nie mogliśmy grać razem”. „To właściwy moment, aby podać ci piłkę”.

Zidane powiedział także Messiemu: „Dzisiaj jest dla mnie bardzo ważny dzień, ponieważ mogę mu powiedzieć, jak bardzo go podziwiam… Myślę, że to magia, czysta magia”.

Obejrzyj wywiad tutaj:

Martino powiedział, że Messi może nie rozegrać całego meczu towarzyskiego z Nowym Jorkiem.

READ  UConn Women wygrywają fizyczny mecz z UCF i zajmują miejsce w prostym rekordzie Sweet 16

„Nie jestem pewien, czy rozegra pełne 90 minut, ale zagra” – powiedział w tym tygodniu Martino.

Chociaż mecz stanowi ostatnie przygotowanie Interu Miami do sezonu, może również posłużyć jako rozgrzewka przed parą zawodników, którzy pod koniec miesiąca zmierzą się z Argentyną w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2026 roku.

W towarzyskim meczu z klubem NYCFC, który klub nazwał Noche d’Or, Messi zostanie uhonorowany na boisku o 19:45 przed rozpoczęciem meczu.

Oczekuje się, że przemawiać będą Messi, właściciel zarządzający Interu Miami Jorge Mas i komisarz MLS Don Garber. Messi zostanie także wręczony kibicom na stadionie DRV PNK nagrodą Złotej Piłki.

Messi dołączy do reprezentacji Argentyny, aby w tym miesiącu rozegrać dwa kolejne mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata.

Argentyna zagra z Urugwajem w Buenos Aires 16 listopada, a Brazylia 21 listopada na stadionie Maracana w Rio de Janeiro.

Teraz zdrowy i bez meczów z Interem Miami Messi mógł zanotować znaczny czas gry w obu meczach.

Messi nie strzelił żadnego gola, ale rozegrał cały mecz w swoim ostatnim meczu dla Interu Miami, przegrywając 1:0 z Charlotte FC i kończąc sezon MLS 21 października.

Wrócił jednak do formy w swoim ostatnim meczu dla Argentyny, strzelając dwa gole i grając pełne 93 minuty w meczu z Peru 17 października.

Messi był nieobecny na boisku z powodu kontuzji prawej nogi, przez co opuścił sześć meczów z Interem Miami w ostatnim miesiącu sezonu ligi amerykańskiej.

Spotkanie towarzyskie Interu w Miami zastępuje tournée po Chinach

Messi i Inter Miami mieli udać się na początku tego miesiąca do Chin, aby rozegrać dwa mecze towarzyskie z czołowymi chińskimi drużynami, ale ich tournée po Chinach zostało ostatecznie odwołane.

Zamiast tego zakończą kampanię w 2023 roku przeciwko New York City FC.

„Naprawdę nie mogliśmy się doczekać rozegrania kilku meczów towarzyskich, ale z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy pojechać do Chin” – powiedział w tym tygodniu Martino. „Jednakże jest to dobra okazja”.