UConn Women wygrywają fizyczny mecz z UCF i zajmują miejsce w prostym rekordzie Sweet 16

STORRS, Poł. — Trener kobiecej koszykówki UConn, Geno Auriemma, powiedział, że sądzi, że widział to przez cały ten sezon, ponieważ jego drużyna zmagała się z kontuzjami przez większość sezonu i przegrała najwięcej meczów przed mistrzostwami NCAA, jakie miał program od 2004-05.

Ale poniedziałkowa walka z byłym przeciwnikiem UCF na konferencji przed jednym z najbardziej hałaśliwych pawilonów hazardu w ostatnich latach, z miejscem w Sweet 16 na linii?

„To było dla mnie nowe doświadczenie” – powiedział Orima.

Pomimo strzelenia 29,2% pola, Husky odniósł zwycięstwo 52-47, w którym spóźnili się osiem lat wcześniej, a następnie wrócili do 12 w połowie czwartego miejsca, a następnie pozwolił kawalerii wycofać się w ciągu trzech. Została mniej niż minuta.

W sezonie, w którym kilka historycznych serii UConn zostało przerwanych (mecze jeden po drugim bez wpadania na przeciwnika bez rankingu, lata po odrzuceniu meczu konferencyjnego), jedna z najbardziej imponujących rund programu pozostaje taka sama: Husky mają teraz awansował do Sweet 16, w którym Rekord 28 kolejnych turniejów NCAA. Zmierzą się z Indianą, pierwszym spotkaniem w historii programowania, w sobotę o 14:00 czasu wschodniego w Bridgeport w stanie Connecticut o miejsce w Elite Eight.

„Nie tylko ciężkie mecze, ale myślę, że przeciwności, z którymi mieliśmy do czynienia na boisku, pomogły nam się przygotować [to battle Monday]Strażnik powiedział: krzepki uczeń Azzi Fdktóry strzelił 4 3s i zakończył z 16-punktową drużyną high.

W międzyczasie UCF (26-4) zakończył historyczny sezon, w którym zdobyli swój pierwszy sezon regularny i tytuły AAC Championship oraz wygrali swój pierwszy mecz NCAA Championship, nad Florydą w pierwszej rundzie.

READ  Wzruszający telefon pod numer 911 ujawnia więcej o ostatnich chwilach Vontae Davis

Husky zostawił dużą liczbę punktów na planszy podczas zawodów i wykonał tylko 2 z 12 rzutów.

Ale UCF również pozwoliło grze opaść przez słaby (10 vs. 20) rzut wolny. Obejmowało to kilka fauli z passy charytatywnej, gdy pozostało 2:21, które mogły zmniejszyć różnicę do trzech, a kolejny set z 22 sekundami przed końcem tylko trzy razy (z drugim faulem anulowanym z powodu naruszenia linii).

52 wynik UConn był najniższym w historii programu w historii turnieju NCAA.

Husky są zaznajomieni z fizycznym stylem gry UCF od czasu, gdy byli na American Athletic Conference w latach 2013-2020, kiedy drużyny Auriemmy triumfowały 13-0 w serii. Ale napięcie wzrosło w poniedziałek, gdy hałaśliwy tłum Gamble był wypełniony studentami, którzy niedawno wrócili z ferii wiosennych, a fani byli równie podekscytowani oglądaniem czegoś, co bardziej przypominało mecz bokserski niż mecz koszykówki.

Rycerze wspięli się jako pierwsi do 17-9, zanim UConn zmagał się z częścią własnej półki. W jednym meczu na początku pierwszego kwartału panujący Narodowy Gracz Roku Wielcy Piekarze A Ty Sanders Kłóciła się o rzut karny nawet po gwizdnięciu sędziów, zanim Bakers odwrócili się w stronę tłumu i podnieśli ręce, by wzmocnić tłum.

Trzech graczy pudło (Olivia Nelson Ododa A Wysoki Edwards Również od UConn Alisha Lewis UCF) przed końcem nocy, przy czym kilka kolejnych osób popełnia po cztery osoby.

„Spodziewaliśmy się, że będziemy fizyczni, ale nie sądzę, żeby oczekiwali, że będziemy fizyczni” – powiedział strażnik UCF. Diamentowe bitwyDrużyna zakończyła z 12 punktami. „Wyszliśmy i zrobiliśmy to, co robimy najlepiej. Solidność, tym właśnie jesteśmy. UCF to silny i odważny zespół i zawsze tak będziemy. Od samego początku wiedzieliśmy, jak musimy grać, i my byłem w ten sposób przez 40 minut.”

Auriemma przedstawiła go.

READ  Wiosenne czapki treningowe Phillies w wydaniu, jakiego nie widziano od ponad dekady – NBC Sports Philadelphia

„Są chwile, kiedy po prostu walczysz o skały i musisz znaleźć sposób, aby to ominąć” – powiedział. „I są inne chwile, kiedy czujesz się, jakbyś był na balecie i nikt nikogo nie dotykał”.

Poniedziałkowy występ zdecydowanie nie był baletem.

Rycerze, którzy weszli do gry, szczycąc się najwyższą punktacją obrony w kraju, nie odwrócili zbytnio UConn, ale ich agresywna presja i obrona spowolniły go i zakłóciły jego ofensywę. A kiedy Husky zyskały dobry wygląd, co robiły coraz częściej w miarę trwania meczu, przegrywały strzały, które normalnie oddawały. Zostały też całkowicie zneutralizowane w farbie, zdobywając tylko 10 punktów.

Jak na zespół, który ma tendencję do wygrywania dzięki sprawności, UConn nie miał innego wyjścia, jak przechytrzyć kolarzy, jeśli chce awansować do Bridgeport. Husky osiadł w defensywie i znalazł nieco więcej rowka w ataku, powoli, ale pewnie czołgając się do przodu w dwucyfrowych cyfrach na początku czwartej rundy.

„Właśnie walczyliśmy” – powiedział UConn Senior Kristen WilliamsKtóry zakończył z 12 punktami. „To była jedyna rzecz, którą mogliśmy zrobić, to po prostu posiedzieć na własną rękę i odpowiedzieć. I dokładnie tak się stało: wciąż uderzaliśmy, aż w końcu się wycofali”.

UCF miał jednak jeszcze jedną okazję, wykorzystując dziewięć chybionych punktów, aby sprawić, że będzie to mecz na jedno posiadanie piłki z jedną minutą do rozegrania, ale między nieudanymi rzutami wolnymi a 4v4 UConn zakończy zepsutą passę dzięki Williamsowi Foddowi, Husky przeżyje grać w inną grę.

„Siła sprawia, że ​​wszystkie te rzuty wolne na końcu” – powiedziała Orima. „Siła dostaje duże odbicie w wielkim czasie. Trwałość jest tym, co sprawia, że ​​Kristen jest tak 3 [early in the fourth to put UConn up by 11] kiedy musiała to zrobić. I myślę, że to pokazaliśmy. Myślę, że wszystkie inne rzeczy były po prostu puchem”.

READ  Eagles podpisują kontrakt z Shaquille Leonardem, aby wzmocnić korpus obrońców – NBC Sports Philadelphia

Od teraz droga nie będzie łatwiejsza dla psów rasy husky; Indiana czeka, a potem musi iść do przodu, zwycięzca ACC State NC Championship vs. Notre Dame z wycieczką do Minneapolis na wyciągnięcie ręki.

Psy husky będą musiały grać blisko najlepszej wersji siebie, aby przetrwać to wyzwanie, chociaż dla zespołu, możliwość przetrwania kolejnego ataku przeciwności losu, jest i tak lekcją.

„Jest coś do powiedzenia o tym, że możesz wygrać mecz, że być może spojrzysz wstecz i powiesz, że nie jestem pewien, jak wygraliśmy ten mecz, ale wygraliśmy” – powiedział Orima.