Źródło: Vikings LB DJ Wonnum zostało częściowo rozdarte

Zewnętrzny obrońca Minnesota Vikings, DJ Wonnum, ma częściowo naderwany lewy mięsień czworogłowy i prawdopodobnie będzie wymagał operacji, jak poinformowało w poniedziałek źródło ESPN.

Źródło podało, że zginacz stawu biodrowego Bonnoma pozostał nienaruszony, w związku z czym zwraca się o drugą opinię.

Wikingowie przygotowują się także na złe wieści dotyczące ciasnego końca TJ Hockensona, który w poniedziałek przejdzie rezonans magnetyczny prawego kolana, podają źródła Jeremy’ego Fowlera z ESPN.

Wonnum opuścił niedzielną porażkę 30:24 z Detroit Lions po tym, jak w czwartej kwarcie doznał kontuzji lewej nogi, próbując dogonić przechodnia.

26-letni weteran ma za sobą najlepszy sezon od czasu powołania go przez drużynę Vikings w czwartej rundzie draftu w 2020 roku, notując najwyższą w karierze liczbę odbiorów (62) w 15 meczach (14 startów). Jego osiem worków to rekord w karierze. Oddał także fumble na odległość 51 jardów i zdobył przyłożenie w czwartym tygodniu zwycięstwa z Karoliną.

Wonnum zanotował 23 worki, 49 trafień rozgrywającego, 11 obrononych podań i 171 odbiorów w 62 meczach (31 startów).

Być może Vikings (7-8) będą musieli polegać na Patie Jonesie II i być może debiutanckim Andre Carterze II w pozostałych dwóch meczach przeciwko przyjezdnym Green Bay Packers (niedziela) i gospodarzowi Detroit Lions (7 stycznia).

W niedzielę Hockenson podczas pierwszej przejażdżki Wikingów w drugiej połowie upadł na kolano w kasku i już nie wrócił.

Hockenson (26 l.) prowadzi w Minnesocie z 95 złapaniami i 960 jardami oraz pięcioma przyłożeniami w 15 meczach (11 startów) w tym sezonie.

Sieć NFL jako pierwsza poinformowała o rodzaju kontuzji Sleepa.

Media terenowe przyczyniły się do powstania tego raportu.