„Zbudował dla tych chwil” – Chris Paul objął dowodzenie w czwartej kwarcie, aby poprowadzić Phoenix Suns do zwycięstwa w pierwszym meczu nad New Orleans Pelicans

Feniks – pierwszy Chris Paul Podsłuchał byłego kolegi z drużyny i trenera Williego Greena, który kierował swoimi piłkarzami New Orleans Pelicans, by odważyli się strzelać. Następnie, gdy Paul usunął strategię, powiedział o tym swojemu staremu przyjacielowi.

Paul, który za trzy tygodnie skończy 37 lat, stał się najstarszym graczem, który zdobył 30 punktów i 10 asyst w play-offach, kiedy włożył te liczby w prowadzenie najwyżej rozstawionej Phoenix Suns do zwycięstwa 110-99 w ich pierwszym meczu. Pierwsza niedzielna seria.

Pokonał Steve’a Nasha, który zrobił to samo, co członek The Suns w wieku 36 lat w 2010 roku. Paul jest obecnie jednym z zaledwie pięciu graczy w historii, którzy rozegrali 10 playoffów z 30 punktami i 10 asystami. James Lebron Ma najwięcej z tych meczów z 22 meczami, a następnie Michael Jordan z 15 meczami.

Wiele z nich pojawiło się we wściekłym rajdzie w ostatniej kwarcie, gdy Paul zdobył 17 punktów w ciągu pięciu minut, aby zmiażdżyć próbę powrotu Pelikanów. Decyzja Greena o posiadaniu obrońców daje Paulowi pole do popisu, przechodząc w ciosy typu pick-and-roll, gdy Paul wykonał trzy kolejne rzuty za trzy, gdy atakował zmieniającą się obronę, która wielokrotnie stawiała go w obliczu najwolniejszego Larry Nance Jr..

„To jest jak moje powołanie [to] „Znam Willie, to jest mój człowiek”, powiedział Paul, który po rozpyleniu zdjęć kilka razy spojrzał na Greene’a. „To wszystko jest częścią gry”.

Green, który był asystentem Suns w zeszłym sezonie i grał dla Paula w Los Angeles Clippers, a następnie w New Orleans Hornets, wykorzystał ciężki skład ławkowy, co zmniejszyło 23-punktową przewagę Phoenixa do zaledwie sześciu na początku czwartej kwarty. .

Ale Paul złamał strategię, wielokrotnie wzywając do środka Dender Eaton Aby dostosować ekran i zmusić Nance do przełączenia. W końcu Green musiał wyciągnąć z meczu Nance, która była bardzo skuteczna z Paulem z ławki.

READ  Framper Valdez ma siedem bezbramkowych inningów i pokonuje Anioły

„Przeszliśmy pod dwa ekrany, a on po prostu stanął za nim i strzelił z trzech piłek” – powiedział Green. „Błędy były z naszej strony, z mojej strony jako trenera. Powinienem lepiej radzić sobie z tym reportażem. Chris, dokładnie to robi.”

Paul O’Help zdobył 23 z 31 punktów w czwartej kwarcie. Jego 19 punktów w kadrze było drugim w ostatniej kwarcie kariery.

„Ten facet jest prawdziwym konkurentem i prawdziwym zwycięzcą” – powiedziała gwiazda Suns Devin BookerKtóry zdobył 25 punktów. „Kiedy tak bardzo tego chce, widać to w jego zachowaniu i karierze, więc nie powinno to nikogo dziwić. Został stworzony na takie chwile”.

Słońca utrzymały Pelikany w 22% w pierwszej połowie, ponieważ Michał Mostyktóry otrzymał tytuł Defensive Player of the Year, zdusił pelikana straży CJ McCollum. Według ESPN Stats & Information Tracking pelikany wystrzeliły 2 z 16 meczów, gdy Bridges był głównym obrońcą. McCollum zakończył grę z 25 punktami, ale nie trafił 16 strzałów i był od 0 do 9 z Bridgesem.

Paul zagrał również znakomitą obronę, wybijając trzy przechwyty.

– To tylko jego zdolność do zrozumienia, że ​​musi przejąć kontrolę nad grą – powiedział trener Suns Monty Williams. „Nie sądzę, żebym był wtedy w pobliżu kogoś takiego jak Chris z tym wrodzonym uczuciem”.

Andrew Lopez z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.