Wynik USWNT przeciwko Kanadzie: Alex Morgan zdobywa punkty w pucharze, USA wygrywa miejsca olimpijskie i złote w pucharze

Reprezentacja USA kobiet pokonała Kanadę w finale mistrzostw CONCACAF W Championship 1:0 w poniedziałek wieczorem w Monterrey w Meksyku. Jedynego gola drużyny zdobył Alex Morgan, który w 78. minucie perfekcyjnie wykorzystał rzut karny, posyłając piłkę do Rose Lavelle podczas objazdu pola karnego, a historia rzutu karnego Alishy Chapman potwierdzona przez VAR. Morgan zrobił resztę, posyłając bramkarza w drugą stronę niskim strzałem.

Zwycięstwo USWNT z Kanadą zapewnia mistrzom miejsce na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu i miejsce w Złotym Pucharze 2024 W. Zwycięstwo jest jednocześnie dziewiątym tytułem CONCACAF dla Stanów Zjednoczonych i trzecim z rzędu.

Główny trener Vlatko Andonovsky kontynuował rotację zawodników przez cały ten turniej i aż do finału turnieju, chociaż dokonał tylko dwóch korekt w finale półfinału przeciwko Kostaryce. W meczu wzięło również udział pięciu graczy, którzy wystartowali z Kanadą podczas półfinałów Igrzysk Olimpijskich zeszłego lata, które Kanada wygrała.

Tym razem Stany Zjednoczone były najbardziej kreatywnym zespołem w ataku, strzelając 17 strzałów przeciwko 11. Kanadyjczykom. Amerykanie cały czas byli ostrzejsi i nie mieli szczęścia w zdobywaniu bramek przed rzutem karnym. Kanada miała pewne szanse na wyrównanie, ale Alyssa Naher była gotowa na zadanie w bramce, wymyślając rutynowe interwencje potrzebne do zapewnienia wyniku i pucharu.

Wcześniej w meczu o trzecie miejsce Jamajka pokonała Kostarykę 1-0.

Następna

US Soccer niedawno ogłosiło, że USWNT zagra we wrześniu dwa mecze towarzyskie z Nigerią w Kansas City i Waszyngtonie. Przed meczami towarzyskimi większość zawodniczek z amerykańskiego składu będzie miała przerwę przed powrotem do gry w Narodowej Lidze Piłki Nożnej Kobiet. Liga również robi sobie przerwę w grze w tym tygodniu i powróci do gry 29 lipca.

Najważniejszy + To jedyne miejsce, w którym można streamować każdą minutę każdego meczu Concacaf W. Szybko i łatwo zarejestruj swoje własne konto już teraz dzięki miesięcznemu bezpłatnemu okresowi próbnemu (od 27 czerwca do 19 lipca) do Używanie GLORY jako kodu wyświetlania. Po prostu kliknij przycisk „Wypróbuj za darmo” i użyj kodu promocyjnego, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do najlepszej kobiecej piłki nożnej — NWSL, FA Women’s Super League, UEFA Women’s World Cup oraz Asian Cup — na wszystkich swoich urządzeniach.

READ  Sokoły i Jaguary przekraczają staw w swoim pierwszym międzynarodowym meczu w 2023 roku