USWNT przegrywa z Meksykiem w oszałamiającym Złotym Pucharze CONCACAF

Do historii doszło w poniedziałkowy wieczór w Dignity Health Sports Park w Carson w Kalifornii, ale nie w taki sposób, jaki miał miejsce Reprezentacja USA kobiet Będziesz chciał świętować.

Jednak dla Meksyku był to doniosły wynik, który wstrząsnął całym piłkarskim światem.

USWNT przegrało dopiero po raz drugi w 43 meczach z Meksykiem, przegrywając 2:0 w meczu fazy grupowej o Złoty Puchar CONCACAF. Ponadto porażka była pierwszą porażką CONMEBOL u siebie z przeciwnikiem CONCACAF od 2000 roku, przerywając passę 80 meczów bez porażki (78 zwycięstw, 2 remisy). Ostatni raz Meksyk pokonał USWNT Był listopad 2010 Podczas eliminacji do Pucharu Świata CONCACAF.

Bramkę zdobyła Meksykanka Lizbeth Uvalle Pierwszy gol w 38. minucie Próba wybicia piłki przez amerykańską obrońcę Becky Sauerbrunn odbiła się od Ovala, który odzyskał piłkę, okrążył bramkarza Alyssę Naeher i umieścił piłkę w siatce. Gol Offaly'ego był pierwszym golem straconym przez USWNT przeciwko przeciwnikowi CONCACAF od 33 meczów.

Trinity Rodman nie wykorzystała okazji do wyrównania dla Stanów Zjednoczonych w 89. minucie, ale jej strzał minął dalszy słupek.

Chwilę później Meksyk odniósł historyczne zwycięstwo, gdy Mayra Pelayo strzeliła decydującego gola w drugiej minucie doliczonego czasu gry po oszałamiającym strzale z dystansu.

„Nie tylko CONCACAF, ale cały świat w dalszym ciągu podnosi swój poziom. Pomaga to wszystkim ligom na całym świecie, a Meksyk ze swoją ligą z pewnością jest tego produktem” – powiedział po porażce napastnik drużyny West of England Union Alex Morgan. Dodał: „CONCACAF nie jest już tym, czym był 14 lat temu, kiedy ostatni raz przegraliśmy z Meksykiem”.

Była to pierwsza porażka USWNT pod wodzą tymczasowego trenera Twyli Kilgore, który objął stanowisko po rozczarowującym występie zespołu zeszłego lata. Mistrzostwa Świata. Emma Hayes obejmie stanowisko w Kilgore jeszcze tej wiosny.

READ  Johan Rojas nie otrzyma posady środkowego pola w Phillies – NBC Sports Philadelphia

Dzięki temu zwycięstwu Meksyk – który nie zakwalifikował się do Mistrzostw Świata 2023 – prowadzi w grupie A, podczas gdy Stany Zjednoczone zajmują drugie miejsce. Przed poniedziałkowym meczem obie drużyny zapewniły sobie już awans do ćwierćfinału pierwszego w historii Złotego Pucharu CONCACAF.

Zespół USWNT pokonał swoich przeciwników 9:0 w dwóch poprzednich meczach W Gold Cup, pokonując Dominikanę 5:0 i Argentynę 4:0 i zapewniając sobie miejsce w kolejnej rundzie turnieju.