USMNT 3, Jamajka 1: Haji Wright występuje w roli głównej w amerykańskim powrocie do finału Ligi Narodów

Reprezentacja USA mężczyzn przegrywała 1:0 i była na dobrej drodze do awansu na trzecie miejsce w finale Ligi Narodów CONCACAF, ale samobójcza bramka Jamajki w 95. minucie uratowała drużynę Grega Berhaltera, która pokonała Reggae. Boyz 3:1 po dogrywce w czwartek na stadionie AT&T.

Stany Zjednoczone walczyły od tyłu przez prawie cały mecz, a Jamajka strzeliła gola już po 34 sekundach, co było najszybszym golem USA w zeszłym stuleciu. W dogrywce dwa gole strzelone przez rezerwowego Hajiego Wrighta, któremu pomagał Gio Raina, dały im szansę na zdobycie drugiego z rzędu tytułu Ligi Narodów.

W niedzielnym meczu o tytuł USA zagrają ze zwycięzcą półfinału Meksyku – Panamy.

Oto najważniejsze momenty dziwnego meczu w Arlington w Teksasie.

…Kiedy Jamajka zdobyła bramkę?

Greg Berhalter rozpoczął mecz ze swoją drużyną w typowym ustawieniu 4-3-3, z Tylerem Adamsem i Johnnym Cardoso na ławkach rezerwowych. Younusowi Musie powierzono funkcję podstawy pomocy, poniżej Westona McKenneya i Malika Tillmana. Z przodu Christian Pulisic nosi opaskę, a Fowler Balogun zaczyna na górze.

Jakikolwiek plan gry miał zespół, na krótką metę był to cios.

Po gwizdku zespół Reggae Boys był zdecydowany, a Bobby de Cordova-Reid skrzydłem lewego skrzydła i dośrodkował obok Joe Scally'ego, który nie zdołał w żaden znaczący sposób obronić Gregory'ego Lee. Napastnik Oxford United bez problemu strzelił głową i dobrze ją ujął, zdobywając bramkę już po 34 sekundach.

Być może główny trener Jamajki Heimir Hallgrimsson i jego sztab zauważyli słabą nawierzchnię podczas przygotowań przed meczem i postanowili wykorzystać to na korzyść swojej drużyny. Jednak szybka decyzja Dextera Lembigisy o wykonaniu rzutu odbicia wystarczyła, aby postawić USMNT na początku w niekorzystnej sytuacji i utrzymać Jamajkę pod kontrolą meczu. -Jeffa Ruttera

…Kiedy USMNT wyrównało?

Po pierwsze, czwarty sędzia zasygnalizował, że druga połowa zakończy się po czterominutowej przerwie. W ciągu kilku sekund od pierwszego podniesienia tablicy liczba ta wzrosła do pięciu. Wyglądało na to, że dzień Andre Blake’a dobiegł końca o 4:38, kiedy odbił wysokie podanie i posłał je na podłogę. Zamiast tego Blake był mocno naciskany przez Haji Wrighta i ponowne uruchomienie nastąpiło szybciej, niż oczekiwano. Ta inicjatywa Wrighta dała jego drużynie ostatnią szansę, która okazała się kosztowna dla nadziei Jamajki na zakończenie zamieszania.

Pierwsze cztery minuty przebiegały podobnie jak poprzednie 90: Stany Zjednoczone dominowały w niezagrożonych obszarach, a następnie miały trudności ze znalezieniem sposobu na przełamanie obrony Jamajki. W 4:52 doliczonym czasie gry Stany Zjednoczone rozpoczęły płynną ofensywę przez linię środkową, gdy Michael Hector wybił kolejną piłkę po szybkim wznowieniu gry Blake'a. Piłka wychodzi po 5:02, a sędzia przyznaje drużynie USA kolejny rzut rożny.

READ  Prigożin, Rosja – Prywatny pogrzeb zorganizowany dla służb prasowych

Skutkowało to rzutem rożnym Pulisica, który (w końcu) minął pierwszego obrońcę i trafił Burke'a, który minął własnego bramkarza.

Pozornie wynikową grę rożną uznano za kontynuację linii ofensywnej, która rozpoczęła się od nacisku Wrighta w ostatniej sekundzie. Ekspert ds. zasad transmisji, Christina Ankel, zwróciła uwagę, że De Cordova-Reid było już za późno, aby opuścić boisko.

To, że Stany Zjednoczone doszły do ​​ostatniej tercji przed upływem tych pięciu minut, wydawało się wystarczającą inicjatywą, aby zobaczyć ruch rożny, a w meczu, w którym Stany Zjednoczone miały własne szczęście, dostarczyć je. Magiczny moment na powrót do gry. -Jeffa Ruttera

Połączenie Reina-Wright

Haji Wright dołączył do składu Ligi Narodów USA po tym, jak napastnik Norwich City Josh Sargent odpadł z powodu kontuzji. Bramka Wrighta w 96. minucie dogrywki mogła zapewnić mu stałą pracę na niedzielny finał. Jego fajne wykończenie było rzadkością na amerykańskich paradach i słabych zawodach.

Prawy złapał fenomenalny strzał Gio Rainy z buta, odbił się od obrońcy i lewą nogą minął bramkarza Jamajki Andre Blake’a. Czas biegu Wrighta musi być idealny. Podanie Rainy powinno być idealne. W końcu wszystko się połączyło w Ameryce, kiedy Jamajka zaczęła się męczyć.

Teraz Berhalter musi podjąć decyzję w 9. Balogan był nieskuteczny jako starter, podczas gdy Wright, który strzelił dwie bramki, to zawodnik, którego Berhalter zna i któremu ufa. – Felipe Cardenas

Rzadki tłum

Rozpoczęcie na trzy godziny przed kolejnym meczem reprezentacji Meksyku, dla której stadion AT&T przez ostatnie pięć lat był „drugim domem El Tri”, nie spodobało się zatłoczonej sali w Arlington. I nie był to przepełniony dom.

Większość z 80 000 miejsc na stadionie, na którym odbędą się półfinały Mistrzostw Świata w 2026 r., była pusta, ponieważ DJ i zespół propagandowy namawiali fanów, aby odliczanie do rozpoczęcia było nieco głośniejsze.

READ  Sean Strickland wie, że UFC 276 było podstępem UFC, aby zdobyć tytuł mistrzowski Alex Pereira.

Sekcja kibiców z USA była pełna, ale pozostałe sekcje rozpoczęły się pusto i mecz był kontynuowany.

Arlington leży pomiędzy Dallas (42% Latynosów według najnowszego amerykańskiego spisu ludności) a Fort Worth (35%). Osoby wychodzące z pracy w czwartek o 17:00 mogły mieć trudności z pokonaniem normalnego ruchu ulicznego, ciągłego deszczu i zakłóceń związanych z wydarzeniami, aby dotrzeć na swoje miejsca na czas na hymn. A może fani Meksyku woleli zjeść lub cieszyć się tylną klapą, niż oglądać nieszczęścia swojego największego rywala. Wielu z nich leżało na ziemi po samobójczej bramce w końcówce meczu, a za każdym razem duża tablica wideo pokazywała uderzenie głowy Burke'a w piłkę.

Ten scenariusz może powtórzyć się w najbliższy weekend. Kanada i Trynidad i Tobago rozpoczną mecz Copa America Group A na stadionie Toyota we Frisco w sobotę o 15:00 czasu lokalnego. Przed rozpoczęciem meczu z Kostaryką o 6:15 najwięksi mieszkańcy Hondurasu mogą bawić się na parkingach. – Johna Arnolda

Słaba reakcja Ameryki

To zasługa Jamajki za agresywną grę od samego początku. Zespoły zwykle tracą czujność podczas wrzutów z autu, zwłaszcza gdy gra toczy się w pierwszych sekundach. Dexter Lembigisa zdecydowanie podał odbicia do Anthony'ego Robinsona, a gdy piłka odbiła się od prowizorycznej nawierzchni, obrońca Fulham zachwiał się bezradnie. pole tuż przed linią końcową. Scaley nie przeczytał sztuki, a fascynujący tytuł Lee był nagrodą za dobrze spreparowaną sztukę.

(Wskazówka dla początkujących trenerów: nie marnuj jednej trzeciej rzutów ofensywnych.)

Najwyraźniej tymczasowa nawierzchnia nadal odgrywała rolę. Nawet w programie Paramount+ łatwo było dostrzec trzy lub cztery różne kolory podłoża – niektóre zdrowe zielone, inne prawie chorobliwie żółte. W rezultacie różne strefy boiska zapewniały piłce zupełnie inną nawierzchnię: pozwalały piłce zaskakiwać w niektórych miejscach i powodowały niezręczne odbicia lub powolne ruchy.

Oczywiście zespół, który ocenia siebie jako regionalnego zawodnika wagi ciężkiej, musi zareagować, szczególnie na stadionie na własnym terenie. Jamajka w dalszym ciągu frustrowała drużynę amerykańską, sprytnie wykorzystując błędy taktyczne, aby spowolnić gospodarzy, zanim zdążyli nabrać rytmu, i zatkać centralny kanał poza polem karnym, zmuszając drużynę do modlitewnych dośrodkowań rozgrywanych na korzyść Jamajki. Balogun Fowlera błędnie ocenił kilka podań, a jedynie delikatnie wyważone podanie po kontratakie zakończyło się nieoznaczonym biegiem Christiana Pulisica.

Ameryka była wyraźnie sfrustrowana. Timothy Weah i Weston McKennie desperacko chcieli wejść do gry, często zmieniając swoje zwykłe pozycje w nadziei na uzyskanie przewagi liczebnej w dowolnej części boiska. Wymagało to prawie 47 minut uwagi, ale Jamajka posłała USA na przerwę, mając 81% posiadania piłki w pierwszej połowie, a także kilka zachęcających momentów. -Jeffa Ruttera

Jamajka wciąż czeka na przełom

Podczas wydarzenia poprzedzającego Ligę Narodów w Dallas 5 marca islandzki menadżer Jamajki Heimir Hallgrimsson został zapytany, kiedy ponownie dołączą do elity CONCACAF.

READ  Największa na świecie ryba słodkowodna, płaszczka, waży 660 funtów i została złowiona w Kambodży

„Za dwa tygodnie” – powiedział Hallgrimson z uśmiechem.

Wiara nie jest problemem dla Hallgrimsona. Po tym, jak trenował Islandię do historycznego zwycięstwa nad Anglią na Euro 2016 i zakwalifikował swój kraj do Pucharu Świata dwa lata później, przyzwyczaił się do inspirowania słabszych zawodników do osiągania niezapomnianych wyników. Są najmniejszym krajem, który zakwalifikował się do turnieju.

Hallgrimsson widzi wiele podobieństw między islandzkim zespołem a jamajskim zespołem, którym dzisiaj zarządza.

„Jamajka zawsze będzie małym krajem w porównaniu z potęgami” – powiedział niedawno Hallgrimson The Athletic. „Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada oraz ich federacje mają więcej zasobów i mogą zapewnić graczom lepsze zaplecze i lepsze wsparcie niż my. Musimy się upewnić, że możemy maksymalnie wykorzystać to, co mamy.

Ponieważ kilku kluczowych zawodników było dziś niedostępnych, Jamajka właśnie to zrobiła. Na papierze Jamajka, pozbawiona kadr, wyrównała szanse przeciwko Stanom Zjednoczonym dzięki przyzwoitej taktyce defensywnej. Był to także podstawowy element islandzkich drużyn Hallgrimssona. Nie jest to ładne, ale przydatne.

„Ta gra bardzo różni się od wszystkich innych gier” – powiedział Hallgrimsson. „Ten mecz był zupełnie inny, ponieważ padło bardzo mało bramek. Możesz wygrać każdy mecz, jeśli nie stracisz gola. Jest więc kilka podstawowych rzeczy, które musisz wykonać w 100% dobrze. Myślę, że powoli to osiągamy. Jamajka to ma indywidualna jakość, która może skrzywdzić kogokolwiek.

Jamajka była o krok od historycznego zamieszania w Dallas, ale ostatecznie eksplodowała po dogrywce. Dla Hallgrimssona porażka będzie sprawdzianem rzeczywistości. Pokonanie regionalnego giganta zajmuje 120 minut perfekcji.

„Mam nadzieję, że my również jesteśmy blisko trofeum i miejmy nadzieję, że stanie się to teraz” – powiedział Hallgrimsson. „Ale jeśli nie, to przynajmniej mamy nadzieję i miejmy nadzieję, że od teraz się poprawimy, ale mamy szansę i postaramy się ją wykorzystać. Więc dlaczego nie?” – Felipe Cardenas

(Zdjęcie: Stephen Nadler/ISI Photos/USSF/Getty Images dla USSF)