To prawda, że ​​zarówno Baylor, jak i LSU przegrali

Niestety w tym tygodniu dużo myślałem o Kim Mulkey. Tygrysy LSU zostały rozstawione 3 zadziwiająco! Mega! Wczoraj wieczorem należący do Ohio State w drugiej rundzie przegrał 79-64 w Baton Rouge. Czasami nawet zaszła tak daleko na boisku, że sama gasiła ekrany. Będzie tęsknić za Sweet Sixteen po raz pierwszy od 2008 roku. Ani Mulke, ani jej były pracodawca nie mieli okazji się napawać; Nie było też programu, w którym pojawiły się wszystkie te manifestacje. W niedzielę, w drugiej rundzie meczu, nowy wygląd Baylor Bears dał przerażającą lekcję, jak przegrać mecz koszykówki. (Krok pierwszy: Rzuć piłkę 10 razy w pierwszej kwarcie. Krok drugi: Wprowadź drugą kwartę w dół 16-4. Krok trzeci: Nie wykorzystuj długiego okresu suchego przeciwnika w czwartej kwarcie. Krok czwarty: Rozegraj ostatnie minuty jednego meczu turniejowego, jakbyś zachował energię przez piątą kwartę, reszta z nas nie wie. Gratulacje! Dakota Południowa przeszkadzała.)

Obie straty sygnalizują rozczarowujące zakończenia sezonów, które skądinąd były obiecujące dla pokazów. Kiedy Mulki opuścił Baylor Latem dla LSU zatrudniła swojego zastępcę, Nicki Collen, z dala od Atlanta Dream, a on nie marnował czasu na majstrowanie przy tożsamości zespołu. Jej zespół Baylor grał z otwartym atakiem i większą różnorodnością, estetycznym ulepszeniem starej farby Baylora. Według statystyk jej kołnierzyków, zespół zdobył w tym roku 26 procent trzypunktowej przewagi, w porównaniu z zaledwie 13 procentami pod Mulke w poprzednim sezonie. Rezultaty też tam były: Baylor wygrał tytuł Big 12 w sezonie regularnym i zrobił to z rotacją zaledwie siedmiu graczy. (Colin był nieco spieprzony tym, że poprzedni system polegał na głośnych transferach.) W szczególności loteria WNBA, Nalissa Smith, prawdopodobnie dobrze prosperowała pod kierunkiem trenera zainteresowanego zdalnym rozwijaniem podwórka drużyny. Wspaniale było patrzeć, jak Coleen bierze listę, która została zwerbowana przez kogoś innego iz myślą o czyimś systemie, i robi z nią, co tylko może.

READ  Bryce Harper trafił home run w przegranej Phillies z Marlins

To też było trochę dziwne. Chociaż było coś z natury dziwnego w przegranym przeciwniku Baylor w drugiej rundzie, było coś dziwnego w sposobie, w jaki Baylor przegrał z Dakotą Południową, polegając na trójce, która nie działała na ich korzyść tego wieczoru i rezygnując z zbiórek defensywnych poniżej rozszerzenie. Cytat Colina z konferencji prasowej po porażce, który mnie rozśmieszył – był I dlatego W przeciwieństwie do Baylora, do którego jestem przyzwyczajony: „Myślę, że dzisiaj byli fizycznie. Byli naprawdę fizyczni. Jesteśmy bardzo dobrzy.” To nie znaczy, że drużyna trenowana przez Mulke wygrałaby. Ma swój udział w turniejowym zakłopotaniu. Ale nie jestem pewien, czy mogła tyle oskarżyć spryt.

W tym roku na LSU Mulke stanęła przed podobnym wyzwaniem, wprowadzając swój własny system do listy, która nie była zbyt mała, aby ją usunąć, i próbując przywrócić chwałę programowi, który nie został dobrze przyjęty przez szkolnych promotorów. Wyniki zdecydowanie przerosły oczekiwania: jaka drużyna 9-13 w zeszłym roku poszła 26-6 w tym roku, dzięki mocnej grze seniorów i transferom Mulke’a. a Kolumna w Athletic Dziś poinformowała, że ​​Mulke zebrała 1,3 miliona dolarów na pokaz w ciągu pierwszych 10 dni w pracy, i że wchodząc do wczorajszego meczu, otrzymała „tego rodzaju aplauz, jakiego nawet Miles czy Ed Orgeron nie otrzymali u szczytu popularności. w Baton Rouge”.

Zarówno w przypadku LSU, jak i Baylora, sezon zasadniczy daje powody do optymizmu, choć Mulkey jako pierwszy złagodzi te oczekiwania. „Widzę ją w futbolu studenckim” – powiedziała na konferencji prasowej w zeszłym miesiącu. Zobaczysz, jak te dzieciaki wygrywają ekscytującą grę w kręgle i wołają: „Baaaaak! „A w następnym roku skopali im tyłki. Nie wrócisz, dopóki nie zrobisz tego na wysokim poziomie przez jakiś czas”.

Być może pewnego dnia wojna królów rozstrzygnie się na boisku do koszykówki, kiedy obaj trenerzy w końcu uzbroją się we własnych piłkarzy. Ale zdecydowanie wolę wyobrażać sobie te programy i fanowskie bazy na zawsze skazane na to samo niezadowalające zakończenie, losy splecione i jeden nie może kontrolować drugiego.

READ  Garnet Hathaway „nie może się doczekać”, aby dołączyć do Bruins po wymianie