Sygnalizatory w SKC, streszczenie: Fourdan Morris

Ukarać Seattle Sounders Sportowe Kansas City W sobotę uwolnili huragan o imieniu Jordan Morris w drodze do zwycięstwa 4-1.

SKC wcześnie objęło prowadzenie, a Willy Agada strzelił w piątej minucie po obronie Stefana Frei. Po pewnej wczesnej dominacji z Kansas City, Sounders wdarli się do gry.

W 23. minucie Morris położył Seattle na szachownicy i wyrównał wynik. Nico Lodeiro zagrał piłkę za Grahamem Zusi dla Léo Chú, który ominął obrońcę i znalazł Morrisa wczesnym dośrodkowaniem, które całkowicie podzieliło środkowego obrońcę i bramkarza SKC, a Morris wślizgnął się do siatki i wolej wpadł do siatki. Sounders nadal naciskali na drugiego gola w miarę postępu połowy, ale obie drużyny schodziły do ​​przerwy przy remisie 1-1.

Mniej niż 10 minut po rozpoczęciu drugiej tercji Chu i Morris ponownie połączyli siły, dając Seattle prowadzenie. Nacisk ze strony Yeimara utrzymywał KC przypięty na końcu po rzucie wolnym w Seattle i ostatecznie wymusił błędne podanie, które zostało przechwycone przez Joao Paulo, który znalazł Cho w górnej części pola karnego. Cho cofnął obrońców, zanim znalazł Morrisa z małą śliską piłką, aby go odbić, a Morris zajął się resztą.

W 69. minucie hat-trick Morrisa ładnie się zakończył, łącząc się z dośrodkowaniem Nico Lodero w dalszy róg, aby ponownie pokonać Johna Bolskampa i dać Seattle dwubramkowe prowadzenie przeciwko 10-osobowemu SKC.

Morris zdobyłby czwartego gola, kończąc kolejne dośrodkowanie Chu, dając skrzydłowemu trzecią asystę i postawił wykrzyknik na pierwszym drogowym zwycięstwie Seattle w tym sezonie.

5′- SKC otworzył wynik, a Frei pobiegł w jego prawą stronę, by obronić, ale William Agada jako pierwszy odbił się i strzelił piłkę do siatki. SKK 1-0

23 ’- Maurice łączy to! Chú dobrze mija obrońcę i uderza z początku w stronę Morrisa, który wślizguje się i po raz pierwszy uderza za Johnem Bolskampem. 1-1

27′- Seattle jedzie w stronę bramki Sportingu. Nico Lodero podaje piłkę środkiem, którą Morris podaje do Alberta Rusnaka, ale nie może zatrzymać strzału z górnej części pola karnego.

54 ’- Maurycy znowu! I znowu, to pomoc Cho! Tym razem rotacja napędzana presją Yeimara prowadzi do sprytnego podania wślizgiem i doskonałego wykończenia. Brzmienie 2-1

59 ’- Cho prawie zdobywa własną bramkę, wskakując z około 20 jardów w ucieczce, ale Bolskamp przerzuca piłkę nad poprzeczką.

63′ – SKC spadło do 10 graczy po tym, jak Ben Sweat, który już odebrał żółtą kartkę, ustawił Chú i wyprowadził go na środek pola, aby zapobiec ucieczce i dostać drugą żółtą kartkę.

69 ’- Maurycy znowu!!! Kolejna wślizgowa piłka od Cho umieszcza Ludero w przestrzeni po lewej stronie, a Morris trafia dośrodkowaniem w odległy róg, aby wykończyć kolejny pierwszy! Brzmienie 3-1

77 ’- Znowu, znowu, znowu. Jordan Morris jest nie do powstrzymania, a Cho po raz kolejny jest na usługach, by go wrobić. 4-1

89 ’- Stefan Frei dobrze obronił, aby utrzymać trzybramkowe prowadzenie Seattle, strzelając z woleja w górny róg.

Najbliższy koncert Liu Zhu: Morris zasłużenie otrzyma większość pochwał za swój występ z czterema bramkami – pierwszy dla najszczęśliwszych w MLS – ale występ Chú też zasługuje na kwiaty. Asystował przy trzech z czterech bramek Morrisa i odegrał kluczową rolę przy drugiej, kiedy ustawiał swoje wyszczerbione podanie do Lodeiro przy trzecim. Wymusił również wysokiej jakości rzuty obronne, które wyglądały dobrze z dystansu, poszedł 2 na 3 w wślizgach i wygrał 5 z 9 pojedynków. Przez cały sezon młodzieżowy był chwalony przez Briana Schmitzera, a przeciwko drużynie, która przez lata sprawiała problemy Seattle i wcześnie objęła prowadzenie, połączył to wszystko w niemal perfekcyjny występ. Jeśli takim zawodnikiem stał się Chú, Sounders mogą mieć dwóch najlepszych lewych skrzydłowych w lidze.

Yegin? rajmar? Sounders wydają się być zamknięci we własnej parze CB Yeimar i Jackson Ragen. Po pięciu meczach zespół stracił tylko dwa gole – i, szczerze mówiąc, Ragin powinien być dziś bardziej świadomy swojego odbicia na bramce – a ich wygoda przy piłce i umiejętność znajdowania kolegów z drużyny była ważną częścią podejścia Seattle . Przeciwko SKC, dwóch graczy CB wykonało w sumie 93 na 100 podań, a Ragen miał 100% skuteczność w swoich 47 podaniach.Tandem staje się coraz lepszy i prawdopodobnie warto wcześniej wymyślić nazwisko tej słynnej pary. później.

legalny, elitarny, ludero: Nico Lodero ma na swoim koncie tylko jedną asystę, ale kilka tygodni po tym, jak Jeremiah Ocean zapewnił nas wszystkich, że wygląda na to, że Lodero wrócił do najwyższej formy, miał absolutną perełkę w meczu na wyjeździe z SKC. Stworzył dwie szanse, zanotował 11 podań w ostatniej tercji, wykonał 48 z 57 podań i trafił odpowiednio 4 za 4 i 8 za 8 w wślizgach i pojedynkach. Wyglądało na to, że Lodeiro mógł wejść w zmierzch swojej kariery w ostatnim sezonie, ale jak dotąd w 2023 roku wygląda na to, że bardziej niż zasługuje na pewien punkt centralny jako gracz nr 10. Może rządzić na dłuższą metę.

Więcej, więcej, Maurycy! Jordan Morris wystąpił naprzód, Heber wciąż wracał po kontuzji, a Raúl Ruidiaz wyjechał z reprezentacją Peru i chociaż niektórzy mogli kwestionować ten ruch przed meczem, nikt nie kwestionował decyzji Schmitzera po nim. Morris był absolutnie nie do zatrzymania w swojej karierze z czterema bramkami, a także stworzył cztery szanse na osiągnięcie swoich celów. Jego kapelusz (z kilkoma piórami) był jego drugą sztuczką dla Sounders i pierwszym razem, gdy Sounder strzelił cztery gole w meczu MLS. Teraz stoi samotnie na czele wyścigu o Złotego Buta z siedmioma golami, aw pierwszych czterech meczach sezonu ponad dwukrotnie zwiększył swoją imponującą wydajność.

Cztery bramki. To hat-trick plus jeden. To dwa nawiasy.

Licz dalej, Jordanie.

264 – Seattle Sounders po raz ostatni wygrali mecz MLS na wyjeździe 4 lipca 2022 roku, 264 dni przed tym zwycięstwem.