Steelers pokonali Raiders w Las Vegas

To pomogło drużynie Steelers zdobyć bramkę z gry z 43 jardów od Chrisa Boswella na 8:33 do końca drugiej kwarty i prowadzić 10-7 Steelers.

Steelers wymusili trzypunktową przewagę przy następnym posiadaniu Las Vegas i po kolejnym posiadaniu Raiders zdobyli 24 punkty, po czym zatrzymali się i zdecydowali się na kolejnego gola z gry Boswella, tym razem z 42 jardów, i prowadzili 13-7 z 1 :56 do końca pierwszej połowy.

Raiders odzyskali piłkę i przesunęli się na pomoc, ale TJ Watt po raz drugi stracił piłkę po trzeciej próbie, zmuszając kolejne uderzenie w Las Vegas do zakończenia rundy.

Garoppolo nie został zwolniony w pierwszych dwóch meczach Raiders. Steelers zdobyli go cztery razy w tym meczu. Sześć worków Watta to najwięcej zwolnień zawodnika Steelers w trzech meczach w historii drużyny.

Steelers zmusili Raiders do zdobycia trzech punktów na początku drugiej połowy, ale AJ Cole z Las Vegas uderzył potężnym puntem, który wyleciał poza boisko na Pittsburgh 9 i wywrócił boisko do góry nogami.

Nie miało to jednak znaczenia, ponieważ Pickett połączył się z Pickensem, zdobywając 32 jardy na trzeciej i piątej pozycji, po czym przeniósł piłkę do środka pola i zdobył bramkę z gry z 57 jardów przez Boswella, która zapewniła Steelers prowadzenie do Na początku trzeciej kwarty 16:7.

Watt ponownie uderzył po kolejnym posiadaniu Las Vegas, wymuszając nieudane podanie Garoppolo, gdy ten się zbliżył. Garoppolo próbował rzucić piłkę do Jacoby’ego Myersa, ale Patrick Peterson uderzył go w piłkę i przechwycił ją, zanim wyszła poza boisko. W Pittsburghu 19.

Przez pozostałą część meczu Raiders atakowali szybko, ale na początku czwartej kwarty stracili piłkę po upadkach, po czym na 5:41 przed końcem przejechali 80 jardów po podaniu z 2 jardów od Garoppolo do Adamsa. Adams złapał 15 podań na 172 jardy i dwa gole na 19 celów.

Garoppolo po dwupunktowym podaniu do Myersa obniżył prowadzenie Steelers do 23-15. Steelers próbowali zyskać więcej czasu, ale podanie Picketta po trzeciej próbie głęboko w środek do Freiermutha zostało przerwane przez Nate’a Hobbsa i Raiders odzyskali piłkę w 48. minucie.

Raiders zostali zatrzymani po czwartej próbie, a Karlsson kopnął do kosza z gry, ale DeMarvin Leal został ukarany karą za osobisty faul przy kopnięciu, co dało Raidersom nowe życie na Pittsburgh 14. Jednak Raidersom ponownie nie udało się przełamać tej sytuacji i kopnęli kolejny punt . Gol z gry, tym razem z 26 jardów, zmniejszył deficyt do 23-18 na 2:22 przed końcem meczu.

„Musisz ich po prostu przytrzymać. Taka była mentalność. Wiedzieliśmy, że prawdopodobnie ponownie wyjdziemy na boisko. Ale musieliśmy ich przytrzymać. W żadnym wypadku nie byliśmy doskonali, ale podjęliśmy kroki”. powiedział linebacker Alex Highsmith.

Jednak Steelers jako pierwsi wychwycili jednego i zmusili Raiders do wykorzystania wszystkich trzech przerw na żądanie, po czym na 12 sekund przed końcem oddali piłkę Las Vegas, po czym Wallace Garoppolo został przechwycony po raz drugi i zakończył spotkanie.

„Naszym zadaniem jest odebranie piłki i ustawienie ataku tak, aby zdobywał punkty” – powiedział Wallace. „Chcemy umieszczać ich na krótkich dystansach tak często, jak to możliwe. A kiedy możemy to zrobić, jest dobrze”.