Stan San Diego zdobywa siódmy z rzędu tytuł MW – Mountain West Conference

Dzięki uprzejmości Brydon Nurse

Las vigas – Rozstawiony z numerem 5 stan San Diego zmierzy się z siódmym z rzędu meczem turnieju koszykówki mężczyzn w Mountain West.

Ale żeby się tam dostać, Aztekowie musieli najpierw minąć nr 1 stanu Utah i gracza roku konferencji. Wielki Usobor.

Osobor, który w czwartek zdobył 29 punktów w meczu przeciwko Fresno State, w meczu z Aztekami zdobył 19 punktów więcej i do tego miał pięć zbiórek. Ale Aztekom udało się zredukować Ossopor i Dariusz Brown IIktóry zakończył strzelanie 3 z 11, co wystarczyło, aby uciec i zwyciężył 86-70.

Mecz pomiędzy Osuporem i napastnikiem Aztec Dobra dama LeDee regularnie jest jednym z najlepszych zawodników konferencji i mimo że na ławce rezerwowych przez długi czas pojawiają się błędy, LeDee nadal wyciąga to, co najlepsze z Osobora i Aggies.

„To naprawdę dobrzy gracze. Są wszechstronni, potrafią oddawać szybkie strzały, prowadzić piłkę, strzelać, więc nie są jednowymiarowymi dużymi graczami. Mogą wszystko” – trener Azteków Briana Dutchera Powiedział. „Gedon oddał kilka szybkich strzałów, które go podniosły na duchu, ale Osobor jest bardzo dobry. Ostatnim razem, gdy z nim graliśmy, zaliczył siedem asyst, więc zmieniliśmy cały nasz plan, jeśli chodzi o to, jak z nim grać.

„Nie chcieliśmy go od razu podwajać, bo miał siedem asyst, a oni zdobywali trzy punkty. Weszliśmy więc do gry i powiedzieliśmy, że sprawimy, żeby zdobył 2, a nie 3. Musisz zmienić swoją grę, on jest tak dobrze.”

Na początku meczu nie brakowało fauli, a pierwsza połowa zakończyła się 22 faulami pomiędzy obiema drużynami. LeDee został odgwizdany za dwa faule w ciągu zaledwie czterech minut, przez co Holender musiał zostać usunięty z meczu.

Stan Utah wykorzystał sytuację, prowadząc serię 22-2 i objęł 17-punktowe prowadzenie, a większość serii prowadził LeDee na ławce rezerwowych. Jednak w pewnym momencie wyścigu Dutcher podjął decyzję o wypuszczeniu go z powrotem na boisko, aby zatamować krwawienie, wiedząc, że ryzykuje, że Lady popełni trzeci faul.

READ  Notatki Yankees: Judge Free Agency, LeMahieu, Kiner-Falefa

Kiedy akcja zostaje wywołana w ten sposób, szczególnie na początku meczu, zespół może być zmuszony do zmiany gry po obu stronach boiska, częściowo po to, aby ograniczyć liczbę fauli, ale także po to, aby częściej remisować i dotrzeć do linii bramkowej.

„Myślę, że gramy mądrzej. Jesteśmy agresywnym zespołem. Gramy twardo w ataku i obronie” – powiedział obrońca Azteków. Reese’a WatersaKtóry zakończył mecz z 11 punktami i pięcioma zbiórkami. „Ale wystarczy podejmować mądrzejsze decyzje i być na czas. Zwłaszcza w obronie. Jeśli to pomoże obronie, po prostu przejmujesz piłkę, nie wznosisz się zbyt wysoko i po prostu grasz zdyscyplinowany”.

W tym momencie Dutcher powiedział swojemu zespołowi, że czułby się bardziej komfortowo, gdyby jego zespół odzyskał piłkę w ciągu 10 minut po pierwszej połowie. Zamiast tego Aztekowie prowadzili 19-8, a do przerwy tracili trzy punkty.

położyć temu kres, Darriona Trammella Uderzył w brzęczyk, tak jak zrobił to dzień wcześniej przeciwko UNLV.

„Czułem, że tak toczy się gra, że ​​w pierwszej połowie musieliśmy się podnieść” – powiedział Dutcher. „Mieliśmy szczęście, że Darrion strzelił kolejnego gola w pierwszej połowie, zamykając stratę i przez pierwszą połowę byliśmy w grze. Potem wyszliśmy na boisko w drugiej połowie i konsekwentnie graliśmy swoją dobrą obronę”.

Potem był występ LeDee. Ze swoich 22 punktów zdobył 17 w samej drugiej połowie, w tym 15 w pierwszych 10 minutach tej połowy.

17-punktowy powrót był największym w meczu o mistrzostwo Mountain West od czasu, gdy Aztekowie stracili 21-punktową przewagę nad UNLV w 2017 roku.

Zakończyli mecz głównie uciekając z obroną, trzymając Aggies, nie trafiając do kosza z gry w końcowych 6:05 meczu.

Jako bonus, Aztekowie zmierzą się ze zwycięzcą nr 6 Nowego Meksyku i nr 7 stanu Kolorado w finale turnieju Mountain West w sobotę o 15:00.

READ  Easton Oliverson: Gracz Little League World Series ma obrzęk, który ogranicza jego wizję