Stan Michigan demontuje Hillsdale, aby otworzyć sezon wystawowy

EAST LANSING — Stan Michigan nie był w stanie ugruntować pozycji pretendenta do tytułu mistrza kraju w jednym meczu pokazowym w październiku przeciwko szkole z II ligi.

Ale w środę wieczorem nie pomogło to zbytnio obalić tego poglądu.

Spartanie rozbili Hillsdale College, 85-43, w środę wieczorem podczas otwarcia wystawy w Breslin Center.

Kiedy Spartanie po raz pierwszy grali z drużyną z czołowej piątki przed sezonem przeciwko szkole przeciwnej, zdobyli pięć punktów w ciągu pierwszych 63 sekund i objęli prowadzenie 20-3.

Używając 11-osobowej rotacji i dwóch oddzielnych graczy w plutonach, Spartanie pokonali Chargers doświadczeniem, talentem i głębią. Wszystkich 11 zawodników strzeliło gola w pierwszej połowie.

Środkowy Carson Cooper wszedł z ławki rezerwowych i zdobył 13 punktów, a Tyson Walker był najlepszym w drużynie. Cooper i Walker również zremisowali, zdobywając po siedem zbiórek każdy.

Nowicjusz Quinn Carr (12 punktów) i student drugiego roku Jaden Akins (10 punktów) również osiągnęli dwucyfrowy wynik.

Czterech pierwszoroczniaków Spartan zadebiutowało na początku pierwszej połowy owacjami na stojąco i szybko pokazało, dlaczego znajdują się w piątce najlepszych klas rekrutacyjnych w kraju.

Rozgrywający Jeremy Fears zanotował cztery asysty podczas swojej pierwszej zmiany w meczu, a zakończył z ośmioma asystami. Xavier Booker trafił za trzy punkty w swoim pierwszym posiadaniu w meczu. Carr zanotował przechwyt i wsad, który wprawił fanów Spartans w szał, po czym w drugiej kwarcie dodał jeszcze dwa gole.

W defensywie Spartanie utrzymywali Hillsdale ze skutecznością 25% celności i zaledwie 4 z 24 rzutów za trzy punkty.

Stan Michigan rozegra w niedzielę swój drugi i ostatni mecz pokazowy u siebie z Tennessee, a następnie rozpocznie sezon 6 listopada przeciwko Jamesowi Madisonowi.

READ  Osiem niesamowitych statystyk Brocka Purdy’ego z występu QB 49ers-Buccaneers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia