Sixers vs. Bucks: Po tym, jak Tyrese Maxey doznał kontuzji lewej stopy, Joel Embiid Sixers prowadzi do zwycięstwa

Sixers stracili Tyrese Maxie z powodu kontuzji, ale pokonali Bucks w piątkowy wieczór i po raz pierwszy w tym sezonie przekroczyli próg 500 (8-7).

Po zdobyciu 24 punktów w 9-na-12 i pięciu asystach, Maxie został wykluczony w pierwszej połowie z powodu kontuzji lewej stopy, według urzędnika Sixers. (Więcej o Maxeyu poniżej).

Sixers odnieśli odważne zwycięstwo 110:102 w Wells Fargo Center. Prowadził ich Joel Embiid, który zdobył 32 punkty, 11 zbiórek i 8 asyst.

Tobias Harris (bolesność lewego uda), James Harden (naderwanie ścięgna prawej stopy), Forkan Korkmaz (wysięk w lewym kolanie) i Jaden Springer (naciągnięcie prawego mięśnia czworogłowego) odpadli.

Milwaukee było tuż za Chrisem Middletonem, Wesleyem Matthewsem, Patem Connaughtonem i Joe Engelsem.

Sixers pokonają Timberwolves w sobotę wieczorem w Filadelfii. Oto notatki na temat ich zwycięstwa nad Bucks:

Embiid, Antetokounmpo dają z siebie wszystko na początku

Biorąc pod uwagę, że Sixers grają po czterodniowej przerwie między meczami, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Embiid potrzebował trochę czasu, by na nowo odkryć rytm i Jego 59-punktowy występ w niedzielę zabłysnął. Na szczęście dla Sixers wyglądał prosto z bramki.

Antetokounmpo również miał bardzo mocny start, wykonując zdecydowany wsad i dając Bucks prowadzenie 7-2 dzięki wyskokowi. Jeśli chodzi o Embiida, Sixers potwierdzili wczesne dotknięcia Brooka Lopeza w środku parkietu. Podczas gdy Lopez dobrze bronił Embiida, gdy Sixers przegrali gola u siebie z Milwaukee, większość sukcesów Embiida zawsze zdawała się zależeć od tego, czy oddaje wygodne strzały.

W piątek zdobył pierwsze siedem punktów Sixers, utrzymując grę na 7-all z najlepszym trójką. W końcu trochę wzmocnił go Maxi, którego trzeci skrzydłowy wygrał 8-0.

Embiid również utrzymał prowadzenie w obronie w pierwszej kwarcie. Po tym, jak Antetokounmpo znalazł róg, z którego mógł skręcić w lewo na PJ Tuckera, Embiid odwrócił się, by odmówić mu na krawędzi. Sixers są pisane wielką literą, a Maxey jest w fazie przejściowej. Antetokounmpo jest jednak potężny w ciągłym wywieraniu presji na przeciwniku i niszczeniu potencjalnego impetu. Wyciągnął skoczka z długim wybiegiem i zatopił go, dając Bucks przewagę 15-12.

READ  Fizycznie czuję się dobrze, wrócę "jak poczuję się jak Syjon"

Ostatecznie Antetokounmpo i Milwaukee zdołali wykorzystać 13-punktową przewagę pod koniec pierwszej. Część z tego została podsumowana we własnej produkcji Embiida i Antetokounmpo, ale początkowe zmagania Sixers z Greek Freak na ławce rezerwowych wyróżniały się. Główny trener Sixers, Doc Rivers, użył składu z Embiidem, któremu towarzyszyli Shake Milton, De’Anthony Melton, Matisse Thybulle i Georges Niang. Były Sixer, George Hill, zdobył trzy punkty na Miltonie, który został wezwany do podróży po posiadaniu Sixers.

Bucks rozpoczęli 12 na 18 z parteru i 5 na 9 z dystansu, co oznacza, że ​​Sixers musieli grać od tyłu w drugim spotkaniu z rzędu z Milwaukee.

Milton (15 punktów, sześć asyst) miał kolejny ciężki odcinek z Embiidem, który odpadł na początku drugiej połowy. Po tym, jak Hill ukradł mu piłkę na otwartym terenie, Melton spuścił głowę, a Bucks wykorzystali okazję do szybkiej przerwy, zdobywając karę na Jrue Holiday i prowadząc 39-28.

Nieobecność Hardena uwydatniła wiele słabszych stron Sixers, a jego gra w drugiej drużynie w obronie często była źródłem niepokoju w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Kontuzja Maxiego wywiera teraz większą presję na Miltona i Miltona. Korkmaz wykonał lekki trening po strzelaniu do Sixers w piątek rano Nazywał siebie „Dzień po dniu”.

Maxi został trafiony pod koniec masywnej połowy

Obrona Sixers jest ostatnio mocnaale to z pewnością nie przeniosło się na pierwszą połowę.

Ich wyjściowy skład był solidnym składem defensywnym na papierze. Danuel House Jr. i Melton grali obok Embiida, Maxiego i Tuckera. Jednak wolumen i odbicie dolara stwarzały przewidywalne problemy. 6-foot-11 Bobby Portis miał lay-up drugiej szansy w ciągu pierwszych sześciu minut.

Tucker popełnił swój drugi faul na ruchomym ekranie na 1:26 przed końcem pierwszej kwarty, chociaż Rivers utrzymał go w grze. Podczas gdy Sixers nie grali zbyt często z Embiidem, Maxey wykonał świetną robotę, pewnie tworząc atak i zdobywając punkty na wszystkich trzech poziomach. Wykonał świetny skok z powrotem nad Antetokounmpo w rogu i zdobył 23 punkty pod koniec drugiej połowy z otwartą trójką po upływie czasu. Kiedy jest agresywny i elokwentny w swojej roli, punkty szybko gromadzą się dla 22-latka.

READ  Red Sox promuje Jarrena Duran

Gra Maxi nagle się skończyła. Przegapił wyjazd z 1:36 do końca drugiej kwarty i utykał. Choć próbował się od niej zdystansować, robiąc kilka kroków w tłumie, od razu było widać, że jego ból nie minie. Maxi podzielił swoje dwa rzuty wolne przed wyjściem.

Adriana Wojnarowskiego z ESPN Stwierdziła, że ​​zdjęcia rentgenowskie stopy Maxiego są ujemne, aw sobotę będzie miał rezonans magnetyczny.

Pomimo świetnej gry Maxeya, Sixers przegrywali do przerwy siedmioma punktami z powodu własnej nieostrożności. Nie ma nic złego w niektórych szybkich obrotach, ale Sixers kilka razy beztrosko podali piłkę obok bramki w ostatnich minutach przed przerwą. Milton wykonał jedną z 11 fumble zespołu w pierwszej połowie długim, nierozważnym podaniem przeznaczonym do domu.

Oczywiście, gdy Maxie zostanie wyeliminowany, jego pozycja staje się ważniejsza niż wynik meczu. Sixers wiedzą, że mogą przetrwać dzięki stylowi gry skoncentrowanemu na Embiidzie, ale wyraźnie woleliby nie grać zbyt długo bez pola obrony.

Znalezienie (niezwykłej) drogi w dół

Sixers dobrze rozpoczęli trzecią kwartę bez Maxiego i objęli prowadzenie 69-67 po skoczku Embiida ze średniego dystansu.

Minuty, w których siedział Embiid, były bardziej ryzykowne niż kiedykolwiek; Rivers używał składu Paul Reed-Embied w drugiej i trzeciej kwarcie. Gdy w trzeciej minucie pozostało 2:37, udał się na pole ataku Reed-Montrezl Harrell i powiedział Reedowi, aby pilnował Antetokounmpo. Ta decyzja początkowo przyniosła świetne rezultaty, gdy Reed zatrzymał dwukrotnego MVP w izolacji i wyciągnął płytę obronną. George Niang (17 punktów) ostatecznie wyczerpał trójkę i dał Sixers prowadzenie 84-77. Biegacz Miltona i domowy birder uderzający w kosze byli kolejnym ważnym elementem podczas tego niekonwencjonalnego, nigdy wcześniej nie widzianego epizodu.

Trudne wezwania na talerzu Riversa wzrosły po wyeliminowaniu Embiida. Co zrozumiałe, usunął Thybulle’a około półtorej minuty po tym, jak Reed wszedł do trzeciej kwarty; To nie jest plik binarny, który generalnie prowadziłby do skutecznego ataku. Thybulle, który opuścił ostatnie treningi Sixers z powodu kontuzji kostki, dostał tylko cztery minuty.

READ  Yankees trafili trzy home runy, aby wygrać serię nad Mariners

Po kilku minutach gry na polu ataku Tucker-Harrell na początku czwartej, Sixers prowadzili 92-90 i sprowadzili Embiida z powrotem do gry. Kłopoty Antetokounmpo z serią fauli były bardzo pomocne w prowadzeniu Sixers w tamtym momencie. Poszedł 4 na 15 w meczu, a kibice gospodarzy uwielbiali każde pudło (plus eskalacja Nagrody „Cegła za Kurczaka”.).

W porównaniu z niedzielnym zwycięstwem nad Jazzem, zespół wsparcia Sixers wykonał dużo lepszą robotę w ataku wokół Embiida w czwartej kwarcie.

W kluczowej sekwencji Melton wykonał odbicie w obronie, a następnie rzucił piłkę do Meltona. Gdy Embiid został wyraźnie unicestwiony, nie przekroczył połowy boiska, dopóki na zegarze czasu akcji pozostało około 15 sekund. Podał piłkę do Nianga, który minął Portisa i rzucił piłkę raz. Następnie Embiidowi asystował przy dużym layupie z potrójnym trafieniem Meltona, a Sixers objęli prowadzenie 102-99.

Embiid ze średniej półki to zawsze świetny wybór. Zakopał skoczków jeden po drugim, zwiększając przewagę Sixers do siedmiu punktów. Następnie, gdy Milwaukee zamierzał skłonić kogoś innego do uderzenia, odmówił kozłowania podczas skoku i zamiast tego znalazł Miltona, który szeroko otworzył piłkę.

Jeśli istniały jakiekolwiek wątpliwości, że zaprezentował kolejny występ na poziomie MVP, Embiid wykonał kolejny rzut z wyskoku nad Lopezem.