Simone Biles zdobywa swój dziewiąty wszechstronny tytuł na Mistrzostwach USA przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu w 2024 r.

Simone Biles w niedzielny wieczór poprawiła swój rekord kolejnym wszechstronnym tytułem na Mistrzostwach USA. (Elsa/Getty Images)

Simone Biles znów to zrobiła.

Biles zdobyła swój dziewiąty tytuł mistrza kraju w niedzielny wieczór, kończąc Mistrzostwa USA w gimnastyce w Fort Worth w Teksasie. Zdobyła złoto na wszystkich czterech przyrządach i przez cały czas zawodów spisał się niemal perfekcyjnie, przygotowując się do udziału w swoich trzecich Igrzyskach Olimpijskich tego lata w Paryżu.

Zwycięstwo w Teksasie oficjalnie zapewniło Bilesowi miejsce na amerykańskich próbach olimpijskich jeszcze tego lata. Jest teraz pierwszą gimnastyczką, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej, która zdobyła dziewięć tytułów mistrza kraju w klasyfikacji generalnej. Biles jest już rekordzistką po tym, jak w zeszłym roku pobiła remis z Alfredem Jochimem dzięki ósmemu zwycięstwu. To zwycięstwo uczyniło ją także najstarszą kobietą, która kiedykolwiek zdobyła ten tytuł.

Biles zakończył wyścig z ogólnym wynikiem 119,750. Kiedyś upadła na sklepienie, próbując wydostać się z charakterystycznego podwójnego szczupaka Jurczenki. Kosztowało ją to jednopunktowe odjęcie i oznaczało jej pierwszą jesień w sezonie.

Niedzielne zwycięstwo nastąpiło po tym, jak Biles w zeszłym miesiącu stanął na boisku podczas US Classic i zdobył tytuł w klasyfikacji generalnej. Sky Blakely zajął drugie miejsce z wynikiem 113,850. O włos pokonała Kaylę DiCillo, która zdobyła brązowy medal z notą 110,800. Chiles Jones nie wziął udziału z powodu kontuzji barku. Jones i Kalia Lincoln tacy byli Petycje przyjęte Aby wziąć udział w próbach olimpijskich.

Biles powróciła do dobrej formy w okresie poprzedzającym Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się pod koniec lata, po tym, jak poprowadziła drużynę USA do tytułu drużynowego na Mistrzostwach Świata w gimnastyce zeszłej jesieni i została uznana za sportsmenkę roku 2023 przez Associated Press.

Chociaż Biles nadal zakwalifikuje się później tego lata, z pewnością będzie jedną z najbardziej obserwowanych zawodniczek na świecie startujących we Francji na igrzyskach olimpijskich. Będą to jej pierwsze mecze od czasu, gdy na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 r. w Tokio doznała „skręcenia”. Brała także udział w kilku konkursach, co stanowiło oszałamiający postęp dla czterokrotnej złotej medalistki olimpijskiej.

READ  CJ Mosley o Joe Flacco: Wszyscy żartują z bycia elitą, a on to udowadnia

Po raz kolejny Biles wygląda, jakby wróciła do dawnego siebie. Próby olimpijskie rozpoczną się 27 czerwca w Minneapolis, czyli na pełny miesiąc przed ceremonią otwarcia w Paryżu.