Russell Westbrook wraca do Clippers 3 tygodnie po operacji

LOS ANGELES (AP) Russell Westbrook wrócił na boisko w poniedziałkowy wieczór przeciwko Indiana Pacers, zaledwie trzy tygodnie po tym, jak gwiazdor Los Angeles Clippers przeszedł operację mającą na celu naprawę złamania lewej ręki.

Trener Clippers Ty Lue powiedział, że Westbrook, który wszedł do gry w pierwszej kwarcie, nie będzie objęty ograniczeniem liczby minut. Westbrook złamał nie drylującą rękę 1 marca w meczu z Washington Wizards i 4 marca przeszedł operację.

Lue powiedział, że Clippers brakowało agresywnej energii Westbrooka i mogli ponownie wykorzystać jego „pop”. Clippers wygrali 6:6 bez swojego byłego MVP.

Westbrook notuje średnio 11,1 punktu, 5,1 zbiórki i 4,4 asysty w 58 meczach. Rozpoczął pierwsze 10 meczów sezonu, ale wszedł z ławki rezerwowych, aby pomóc Clippers lepiej komunikować się po wymianie Jamesa Hardena.

Od swojego pierwszego meczu wchodząc na ławkę rezerwowych przeciwko Houston Rockets 17 listopada aż do kontuzji ręki, Clippers osiągnęli bilans 28-8.

„Kolejny weteran, lider na boisku, który również ma tę samą misję co my” – Harden powiedział o tym, co Clippers otrzymają po powrocie Westbrooka. „To zwycięstwo w mistrzostwach. Bardzo się cieszę, że go mam z powrotem.