Punkty stanu Floryda kontra dania na wynos z Florydy: nr 16 'Knowles przewyższa aligatory w meczu rywalizacji z najlepszymi wynikami

Stan Floryda, zajmujący 16. miejsce w rankingu, zakończył serię trzech porażek z rywalem z Florydy w piątkowy wieczór dramatycznym zwycięstwem 45-38 nad rozgrywającym Jordanem Travisem i późną obroną w ostatniej minucie meczu. Travis rozgrywał ważne mecze w powietrzu i na ziemi przez całą noc, podczas gdy obrona Seminoles zatrzymała się w ostatniej chwili na czwartym miejscu, gdy tłum na stadionie Doak Campbell osiągnął gorączkę.

Podanie Gators QB Anthony’ego Richardsona do strefy końcowej nie zostało zakończone na 39 sekund przed końcem, przekazując piłkę do stanu Floryda po przyłożeniach i kończąc mecz z najwyższym wynikiem w historii opozycji. To, co będzie dyskutowane przez wieki, to dwie zagrania w ostatniej akcji, czwarty wślizg i 18 podań przeciwko FSU, które przedłużyły próbę powrotu Florydy, oraz przezroczystą maskę Richardsona, która była niepotrzebna podczas wspomnianego niepełnego podania.

Richardson rzucił trzy przyłożenia w pierwszych 21 minutach gry, kiedy aligatory wyskoczyły na prowadzenie 21-14, ale drugoklasista w czerwonej koszulce stracił przytomność później z 11 nieukończeniami z rzędu. Trzecia kwarta okazała się szczególnie znacząca, ponieważ stan Floryda wymusił trzy kolejne punty przeciwko drużynie z Florydy, która nie pchnęła w pierwszej połowie.

Zwycięstwo jest pierwszym w rywalizacji dla trenera trzeciego roku stanu Floryda, Mike’a Norvella, i ma za to podziękować Travisowi. Junior w czerwonej koszulce rzucił na 270 jardów i zdobył przyłożenie, po czym przebiegł kolejne 83 jardy i jeszcze dwa punkty. Biegający z powrotem Trey Benson dodał trzy biegi do domu dla Noles, którzy dzięki wygranej poprawili się na 9-3.

Travis szaleje

W grze pełnej wahań tempa i godnych uwagi zagrań, nieuchwytny bieg Travisa wyróżniał się przy kilku okazjach. Z Seminoles przegrywającymi 21-14 i walczącymi z trzecim i 10 z 11-jardowej linii Florydy w drugiej kwarcie, wyglądało na to, że Floryda miała zamiar zwolnić Travisa za dużą stratę. Ale mając Travisa z tyłu 18 jardów za linią wznowienia, udało mu się kozłować pięciu różnych obrońców z Florydy, w tym parę, która miała więcej niż jedną szansę na obalenie go. W końcu wyślizgnął się ze strefy końcowej i strzelił gola w następnej akcji.

READ  Luka Doncic potrzebuje więcej Mavericków, a on jest taki sam w kwalifikacjach

Następnie w trzeciej kwarcie Travis powtórzył grę w niemal identycznej pozycji. Na trzecim i 11-tym z 13-jardowej linii Florydy Travis wystartował i uniknął kilku wślizgów, zanim ześlizgnął się z przyłożenia przed linią bramkową. Spektakl dał Seminoles pierwsze miejsce i zdobył bramkę, a także stworzył przyłożenie Bensona, które dało FSU 31-24.

Podczas gdy Travis wykonał tylko 13 z 30 podań, wszedł również z ręką w kluczowej późnej pozycji. Mając 3 i 6 miejsce przy remisie 38 w czwartej kwarcie, Travis znalazł Johnny’ego Wilsona, który wykonał 21 jardów, aby przedłużyć akcję, która pozwoliła FSU zdobyć zwycięski wynik w meczu.

Finał z przytupem

Stan Floryda wystartował z wynikiem 4:0 i awansował na 23. miejsce w rankingu AP Top 25. Potem przyszły przeciwności losu. Pośród szeregu paskudnych kontuzji Noles spadł trzy razy z rzędu, gdy presja na Norvella zaczęła rosnąć. Po kolejnych sezonach przegranych na początku jego kadencji wyglądało na to, że mogą walczyć tylko o grę w kręgle na jego trzecim roku. Ale od ich pożegnalnego tygodnia, który nastąpił po przegranej 34-28 z Clemsonem 15 października, Knowles był doskonały 5-0.

Podczas gdy część tego sukcesu korespondowała z rozluźnieniem harmonogramu, większość z nich miała charakter dominujący. W piątek seria czterech zwycięstw FSU obejmowała cztery zwycięstwa z 25 lub więcej punktami. Podczas gdy passa dominacji zakończyła się zaciętym meczem z aligatorami, Seminoles pokazali swoją poprawę w krajowym pokazie przeciwko zaciekłemu rywalowi. Wygrywając puchar, Florida State może zakończyć z 10 zwycięstwami po raz pierwszy od 2016 roku, który był kolejnym rokiem Jimbo Fishera jako trenera.

Brakujące odbiorniki

Jaguavion z Frasier, Justin Schurter, Tajlandia Xiaoqiao Baumann i Marcus Burke opuścili mecz z powodu kontuzji, przez co Richardson miał kilka potwierdzonych bramek w podaniu. Pod ich nieobecność Richardson wykonywał podania tylko dla trzech graczy, a jego głównym celem był powracający Ricky Pearsall. Koszulka juniora ustanowiła nowy rekord w karierze w zdobywaniu jardów, kiedy złapał podanie z 43 jardów na 11:35 przed końcem drugiej kwarty. To był ostatni finisz Richardsona, dopóki nie pozostały mu 4 minuty w grze.

READ  5 najlepszych ruchów sezonu MLB innych niż Shohei Ohtani i 4, które powinny wydarzyć się przed dniem otwarcia

Jednak aligatory nadal zdołały odbić się od 14-punktowego deficytu w czwartej kwarcie po silnym ataku. Trevor Etienne uzyskał łącznie 129 jardów i przyłożenie 17 prowadzących, w tym przyłożenie 45 jardów, które zremisowało mecz z 7:41 przed końcem. Montrell Johnson Jr. dodał 85 jardów i punkt po ziemi, podczas gdy Richardson rzucił się na 41 jardów. Jeśli aligatory będą w stanie być zdrowsze przy odbiorze w grze w kręgle, ich atak może być o jeden wymiar niższy niż większość piątkowych meczów.