Przy sygnale dźwiękowym: Indiana 71, Ohio State 65 – hala

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa 71-65 nad Ohio State:

jak to się stało

W sobotni wieczór Indiana objęła 7-punktowe prowadzenie w ciągu pierwszych sześciu minut przeciwko Ohio State. Czterech różnych Hoosiers zdobyło 15 punktów w pierwszej połowie i wydawało się, że dynamika była po stronie gospodarzy. Jednak bitwa pod Jamisonem w Ohio State rozpoczęła się od kontaktu z obwodu, co pomogło Buckeyes szybko odwrócić sytuację. O 5:58 drużyna Ohio State objęła prowadzenie 30-23 po rzucie za trzy punkty Scotty'ego Middletona, co było największym prowadzeniem w tej połowie. Hoosiers odpowiedzieli serią 14-8, zamykając połowę i do przerwy zbliżając się do jednego. Obie drużyny były skuteczne w ataku przez pierwsze 20 minut. Ohio State zdobywało 1,13 punktu za posiadanie, a Indiana 1,10. Indiana wygrała bitwę w pierwszej połowie 24-10, a także zdobyła 13 punktów przy siedmiu stratach w stanie Ohio.

Po tym, jak Ohio State zdobyło pierwsze osiem punktów w drugiej połowie, co zmusiło Mike'a Woodsona do wzięcia przerwy na żądanie, Indiana odpowiedziała sześcioma punktami z rzędu i uzyskała trzy punkty z wynikiem 46-43 na 16:14 przed końcem. Hoosiers zremisowali po 48 trafieniach za 3 punkty Malika Reneau po 12:07. Indiana odzyskała prowadzenie po rzucie za trzy punkty Xaviera Johnsona na 9:50 przed końcem, a skoczek CJ Gunn podwyższył na 55-52, wymuszając przerwę na żądanie stanu Ohio. Prowadzenie wzrosło do pięciu przy wyniku 57-52 Reno na 7:46 przed końcem. Trzypunktowy rzut Gunna powiększył prowadzenie Hoosiera do sześciu, a wiadro Johnsona dało Indianie ośmiopunktowe prowadzenie z czasem 4:42.

Po tym, jak Indiana State powiększyła prowadzenie do 10, Ohio State zdobyło kolejnych pięć punktów i było 66-61. Po tym, jak Johnson wykonał dwa rzuty wolne, Felix Okpara zdobył bramkę i było 67-63. Okpara został sfaulowany, ale nie trafił w rzut wolny, a Rudy Gayle Jr. po zbiórce i wiadrze w Ohio State zdobył 67-65. Reno odpowiedział wynikiem 1:15 i było 69-65 Indiana. Gayle Jr. nie wykorzystał rzutu karnego po zdobyciu piłki przez Ohio State i IU wziął przerwę na żądanie na 36,2 sekundy przed końcem. Mackenzie Mgbako odwrócił piłkę na nieco ponad 23 sekundy przed końcem, ale Battle oddał piłkę po kolejnym posiadaniu Ohio State na 15,8 sekundy przed końcem. Bruce Thornton sfaulował Johnsona, który wykonał pierwszy rzut wolny, a drugi nie trafił, ale zebrał się. Johnson wykonał jeden z dwóch rzutów wolnych w 11,8 sekundy i przypieczętował zwycięstwo, trzecie zwycięstwo Indiany w grze konferencyjnej.

READ  UFC 300: „Prawdopodobnie zostaniemy pozwani” po tym, jak Arman Tsarukyan uderzył fana podczas wyjścia

Znakomita wydajność

Reno poprowadził Indianę, kończąc mecz z 23 punktami, trafiając 10 z 16 trafień w 37 minut. Johnson dodał 18 punktów w 34 minuty. Nie popełnił żadnego obrotu. Gunn świetnie spisał się z ławki rezerwowych, zdobywając 10 punktów w 24 minuty.

Statystyki, które wyróżniają się

Indiana zamieniła 14 strat stanu Ohio na 22 punkty i na boisku pokonała Buckeyes 40-24. Stan Ohio dominował na boisku, zdobywając 22 zbiórki w ataku i zdobywając 24 punkty drugiej szansy.