Przy dzwonku: Indiana 66, Wyoming 58 – w holu

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa 66-58 nad Wyoming:

jak to się stało: To była brzydka pierwsza połowa koszykówki na University of Dayton Arena w pierwszej czwórce we wtorek wieczorem. Indiana strzelił 11 z zaledwie 34 w pierwszej połowie, a Wyoming odwrócił 13 razy. The Cowboys mieli nieprzyjemne kłopoty z Hunterem Thompsonem, który popełnił trzy, podczas gdy Graham Ike, najlepszy strzelec drużyny w tym sezonie, miał dwie bramki. Hoosiers wykorzystali późne 13-4, aby zdobyć prowadzenie 30-25 w przerwie. Trayce Jackson-Davis był imponujący dla Hoosiers, strzelając 14 meczów w pierwszej połowie i grając znakomitą obronę w polu. Pomimo zarządzania tylko 0,85 punktu na posiadanie piłki w pierwszej połowie, pięciopunktowa przewaga Indiany była wygodna ze względu na skromne 0,71 punktu Wyoming na podróż.

Do czasu przerwy dla mediów U-16 Indiana prowadził tylko 38-35, gdy Wyoming znalazł swoją ofensywną pozycję na początku drugiej połowy. Podczas pierwszego 5:25 drugiej połowy Cowboys zdobyli 1,43 punktu za posiadanie piłki. Jordan Jeromeno pokonał kolejny odcinek, aby dać Indiana największe prowadzenie z czasem 45-37 dla U12s. Geronimo zdobył siedem punktów w pierwszych dziewięciu minutach drugiej połowy. Indiana prowadził 49-40 z 8:53 do gry z Treasure Jackson-Davis, ale Wyoming odpowiedziało rezerwowym Ike’owi i Hunterowi Maldonado, aby uzyskać 49-44 z 7:18 do gry. AEK popełnił czwarty faul przy 6:39 przed grą, zmuszając go do przejścia na ławkę.

Bucket of Jackson Davis dał Indianie ośmiopunktowe prowadzenie z wynikiem 4:43 do gry, ale Maldonado odpowiedział Laconowi 52-46 na 4:29 przed końcem. Po faulu ofensywnym przeciwko Race Thompsonowi faulował Jeronimo Maldonado, a rozgrywający Wyoming podzielił linię, uzyskując wynik 52-47 i 4:04 przed końcem. Indiana powiększył prowadzenie do siedmiu po wsadzie Jacksona Davisa z wynikiem 3:49 do gry. Na 4 przerwy Maldonado wykonał dziesiąty obrót, a Jeronimo osiągnął szczyt swojej kariery z 15 punktami z wynikiem 3:11, co dało Hoosiers 9-punktową przewagę. Brendan Wenzel sfaulował na rzut za 3 na 2:45 przed końcem i strzelił dwa razy, co dało wynik 56-49. Jackson-Davis powiększył różnicę do dziewięciu, obniżając wynik 2:33 do gry. Parker Stewart dał Indianie 10-punktową przewagę na 1:48 przed wiadrem, ale Maldonado spudłował za trzy punkty na 1:30 do gry. Maldonado wykonał rzut wolny na 60-54. Jackson-Davis dał Hoosiers ośmiopunktowe prowadzenie z wynikiem 1:04 do gry, a Cowboys nie zbliżyli się do sześciu punktów przez resztę drogi.

READ  Pete Alonso zalicza swój dziewiętnasty home run, a Mets wygrywają finał z Cubs

Znakomita wydajnośćJackson-Davis zakończył z 29 punktami i dziewięcioma zbiórkami i od samego początku był najlepszym graczem na świecie. Wzrost kariery Geronimo po 15 punktach z ławki był kluczowy w pierwszym zwycięstwie IU w turnieju NCAA od 2016 roku.

Statystyka, która się wyróżnia: Indiana pokonała swoją obronę, ograniczając Wyoming do 89 punktów za posiadanie piłki na zwycięstwo.